SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie do pracy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 216
Hej. Chcę zapytać czy rozsądne będzie moje podejście. Chcę zamienić samochód na bieganie do pracy, dla zdrowia. Pracuję 4-6 razy w tygodniu. Do pracy mam około 4km drogą asfaltową. Chciałbym biegać, pytam, bo nie wiem jak to będzie ze stawami, zdrowiem?

Edit. Oczywiście w obydwie strony.


Zmieniony przez - poczatkujacybiegacz w dniu 2018-08-11 17:59:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
też tego nie wiemy, zależy jak biegasz, jaki jest stan Twego zdrowia jakie będziesz miał obuwie itp.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 216
Na początek marszobieg, z czasem zwiększanie tempa, tak, by dobiec jednym ciągiem, bez zatrzymywania się.

Jestem zdrowy, oddaję regularnie krew, nigdy nie było żadnych problemów. Jedyne problemy zdrowotne to lekka nadwaga i okulary.

Obuwie - nie wiem, wybieram się w poniedziałek do sklepu sportowego, poproszę, by mi coś pomogli wybrać.

Dietę sobie ułożę.

Edit.Odżywianie na szybko, na moją kieszeń, bez bilansu. 1.przed biegiem, 2.w pracy, 3.po powrocie do domu, 4.na noc.

1.Posiłek
-Woda z cytryną
-Płatki owsiane
-Mleko
-Jajka
-Warzywa/owoce

2.Posiłek
-Ryż biały
-Pierś z kurczaka
-Warzywa/owoce
-Oliwa z oliwek

3.Posiłek
-Ryż biały
-Pierś z kurczaka
-Warzywa/owoce
-Oliwa z oliwek

4.Posiłek
-Wafle ryżowe
-Twaróg



Zmieniony przez - poczatkujacybiegacz w dniu 2018-08-11 18:25:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
glownie ppostaw na to, aby miec dobre obuwie, jednak adaptacja stawow, gdy jestes ciezkiego kalibru moze byc nieco dluzsza i syzbkie marsze mozna przeciagnac nawet do kilku tygodni, nie wiem ile wazysz
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 216
83kg/173cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Na poczatek zadnego profesjonalnego obuwia nie ma sensu kupowac, tym bardziej ze to tylko 8km i to podzielone na dwa ... Tym bardziej jak piszesz najpierw to marszobieg bedzie ... Takze nie daj sie naciagnac na buty za miliony bo nie warto. Duzo osob kupuje asicsy mi ogolnie nie pasuja ... Takze wazne zeby byly wygodne dla Ciebie i pol rozmiaru wieksze niz zwykle kupujesz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 216
Chcę zamknąć się w dwustu złotych, nie wykluczam, że później kupię lepsze/droższe. Na początek 200zł, chcę zobaczyć jak się będę czuł po miesiącu i 20*8 kilometrach. Myślę, że moja waga nie jest jakoś tragiczna, by rozwaliły mi się stawy. Poza tym nic nie robiłem do tej pory, jak zacznę regularnie biegać i się odżywiać to pewnie szybko spadnie do prawidłowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1637
poczatkujacybiegacz
Hej. Chcę zapytać czy rozsądne będzie moje podejście. Chcę zamienić samochód na bieganie do pracy, dla zdrowia. Pracuję 4-6 razy w tygodniu. Do pracy mam około 4km drogą asfaltową. Chciałbym biegać, pytam, bo nie wiem jak to będzie ze stawami, zdrowiem?

Edit. Oczywiście w obydwie strony.



Zmieniony przez - poczatkujacybiegacz w dniu 2018-08-11 17:59:02



Jak nigdy nie biegałeś, zacznij spokojnie. 2-3 dni w tygodniu i jak ktoś wyżej wspomniał, marszo-bieg. Tempo 6-8 min/km, zależy jaką masz kondycję i jak się czujesz po biegu. Warto, żebyś mierzył biegi - telefonem lub zegarkiem - i zapisywał gdzieś do aplikacji. Strava, Endomondo itp.

Buty są ważne przy tej wadze, żebyś nie miał problemów. Tym bardziej, jak jest to asfalt. Niech Ci dobrze doradzą, ale też nie przepłacaj za nie. Dopytaj o support podeszwy i sprawdź, jak Ci się noga układa przy kontakcie z nawierzchnią - ważne przy doborze butów. Czy leci na zewnątrz, neutralnie czy do środka.

Dobra strona z polecanym obuwiem: https://runrepeat.com

4km to nie jest proste dla początkującego. Zobaczysz sam po 1.5-2km biegu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 216
Wiem, mam tragiczną kondycję. Zdaję sobie sprawę z tego, że po przebiegnięciu 1-1,5km będę marszował ze 2 minuty. Liczę na to, że kondycja się wyrobi z czasem.

Do tego pewno będę biegał z plecakiem, w którym będę miał 1.5l wody oraz posiłek do pracy. Jakieś mniejsze rzeczy typu ładowarka, karta do pracy, etui na okulary. Obciążenie to niezbyt duże więc nie wiem czy ma jakiekolwiek znaczenie.

Czy mogę w jakiś sposób wspomóc stawy? Suplementacja np.?

Edit.Mogę się sugerować tymi ocenami przy butach czy to raczej kwestia indywidualna? Do 200zł mam kilka par z ratingiem powyżej 90 punktów. Może coś zamówię?


Zmieniony przez - poczatkujacybiegacz w dniu 2018-08-11 20:04:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1637
poczatkujacybiegacz


Edit.Mogę się sugerować tymi ocenami przy butach czy to raczej kwestia indywidualna? Do 200zł mam kilka par z ratingiem powyżej 90 punktów. Może coś zamówię?




Zmieniony przez - poczatkujacybiegacz w dniu 2018-08-11 20:04:52


Pytasz o tę stronę, którą Ci podałem ? Tak, możesz się sugerować, ale zwróć uwagę na opis i przeznaczenie buta. Jaka nawierzchnia i do jakiej stopy jest przystosowana.

Ktoś na górze wspomniał o rozmiarze/pół rozmiaru większym. Stopa przy biegu puchnie lekko. Nie wiem kiedy i jak zachowuje się u osoby z Twoją waga, ale u mnie kiedyś przy pół maratonie, dopiero na 17km dowiedziałem się, że buty, które kupiłem pół rozmiaru większe, są jednak za małe i miałem 4km męczarni z dużym palcem, bo trzymałem tempo do końca.

Jak masz je w sklepie i możesz przymierzyć - wybierz model ze strony i sprawdź je w sklepie.

Zmieniony przez - MikeLiso w dniu 11/08/2018 20:13:45
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 216
Dziękuję, tak właśnie zrobię. Bardzo dziękuję za stronkę, nie znałem jej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla początkującego

Następny temat

Jak zacząć ćwiczyć z hantelkani..zielony w temacie

WHEY premium