SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie - trening na 800-1000m

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 19 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5
Witam.

Mam 13 lat (od razu zaznaczam). Od jakiegoś czasu interesuje się bieganiem. Poczułem że to lubię i po prostu sprawia mi to przyjemność.
Głównie biegam na wf, ze względu na to, że nie za bardzo mam ochotę grać w piłkę, a coś robić muszę.
W moim mieście organizowane są kilka razy w roku międzyszkolne zawody biegowe i stwierdziłem, że skoro już lubię biegać to fajnie by było przygotować się do takich zawodów i z jakimś lepszym wynikiem skończyć. Moja grupa wiekowa aktualnie będzie biegać na dystansach 800-1000m - więc do takich dystansów chciałbym się przygotować. Niestety jestem najgorszym rocznikiem i co roku moja klasa jest skazana na bieganie ze starszymi (aktualnie w 7kl. podstawówki będę biegł z 8, 3gim.) więc jest to dosyć spore utrudnienie. (na szczęście za rok będę miał już nieco łatwiej :D)
Mój aktualny czas na 800m wynosi 3:30

Na ostatnich zawodach (800m) wyniki były następujące:

1 - 2:45
2 - 2:51
3 - 2:53
4 - 3:00

(więcej nie zmierzyłem)

Czy jest szansa żeby na wiosnę zmieścić się w tych 3 minutach?
Nie mam za bardzo możliwości dołączenia do klubu, więc to raczej odpada.
Nigdzie nie znalazłem odpowiedniego planu treningowego, więc może ktoś tutaj ma jakąś propozycję?
Dobrze by było w miarę możliwości, abym mógł go realizować na wf'ach (wtorek, środa, piątek) ze względu na to, że i tak już na nich biegam.
We wtorek mam 2 wf'y czyli z godzinkę mógłbym mieć.
W środę i piątek tylko jeden, więc odejmując czas na przebranie się,
rozgrzewkę itd. zostaje około 20-25 minut - jeśli tyle czasu by nie wystarczało to mogę realizować ten plan po szkole.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi - trochę chaotycznie to wszystko napisałem, ale mam nadzieję że ktoś zrozumie :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przykładowe plany pływacie

Następny temat

Skoki spadochronowe w wojsku

WHEY premium