SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie - pomóżcie.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Najpierw krótki wstęp : mam 21 lat, jestem dziewczyną, z bieganiem użeram się już jakieś pół roku. Ćwiczenia siłowe i bieg na 60 m zawsze szły mi nieźle, za to z kondycją katastrofa. Początkowo nawet 200 nie mogłam przebiec bez zatrzymywania się, teraz jest to ok. 1400 m. Dawniej biegałam codziennie, teraz co 2. dzień. Niestety, ostatnio nie mogę już zrobić żadnych postępów, nawet to co biegam to dla mnie okropna męka, po prostu mnie zatyka, chociaż nogi mogłyby biec dalej.
Parę osób mi mówiło, że biegam za szybko, tyle że dla mnie moje tempo to i tak totalny obciach. Powiedzmy, że jak biegnę 1400 m to zajmuje mi to ok. 7:30. Czy mam próbować biegać jeszcze wolniej ? Bo np. chodzić w tempie 6 km/h mogę nawet 15-20 km ( trochę się duszę, ale da się wytrzymać ), a przy bieganiu momentalnie się męczę i potem długo nie mogę dojść do siebie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Kejt, dziękuję !
Właśnie wróciłam z biegania. Bardzo się pilnowałam, żeby biec wolno i udało mi się dorzucić kolejne 450 m. Łącznie przebiegłam 1850 m w czasie 11:50 ( 1 km 6:24 ). Prawie się nie dusiłam i w sumie dałaby radę przebiec jeszcze trochę ale jak mówisz - nic na siłę. Bez tych duszności to już zupełnie co innego, wreszcie poczułam, że łydki pracują. Pojutrze spróbuję dorzucić kolejne okrążenie i zaczynam wierzyć, że w końcu uda mi się biec przez 30 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Nikt mi nie odpisze ?
Ludzie, liczę na was !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6835
napisz w jakim celu biegasz?
czy tylko ogólnorozwojowym czy przygotowujesz sie do jakiś biegów?
czy biegasz na krotkich czy na dlugich dystansach?
skoro cie zatyka po krotkim dystansie to widzocznie narzucasz za wysokie tempo,na poczatek staraj sie biegac nie za szybko,spokojne tempo biegu ,tetno ok.150-160 uderzen na minute i tak przez 12-15 minut,zrob sobie chwile przerwy ok.10 min i potem powtorz ten bieg.
z czasem mozesz zwiekszyc dlugosc biegu do 20 minut
dzieki temu zwiekszysz wydolosc organizmu i lepiej poznasz swoja wytrzymalosc na takie obciażenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Dobra, już piszę :
Biegam, bo wiem że mam słabą kondycję i w ogóle wstyd mi, że nie potrafię przebiec więcej .
Jeśli chodzi o dystans, to 1400 m jest na razie szczytem moich możliwości ( 3 okrążenia wokół mojego osiedla ), biegnę zawsze dopóki mnie całkiem nie zatka. Chciałabym dojść powiedzmy do 3 km, no i w lepszym tempie niż biegam teraz.
Z tym tętnem to mnie rozbawiłeś, bo ja przy szybkim marszu mam 180 i oddechowo wytrzymuje to nawet kilka godzin. Niestety ma bieganie w żaden sposób się to u mnie nie przekłada, może dlatego, że podczas biegu ciało dużo bardziej podskakuje.
Takiego tętna o jakim piszesz z pewnością nie osiągnę przy żadnej prędkości.
Dalej nie wiem, co robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
cie zatyka i bedzie nadal zatykalo bo
-na poczatek nazucasz zaduze tempo!!
-niemasz wogule wytrzymalosci,musisz nabiegac kilometrow w odpowiednich zakresach zeby przejsc na szybkosc,
-bo organizm niejest przystosowany do takiego wysilku,

wszyscy zaczynajacy biegac zawsze płacza "czemu oni biegnac na maxa maja sile w nogach ale oddechu nieumia lapac" bo jak niewyrobisz ukladu oddechowego przy wolnych wybieganiach to przy biegu na maxa on niewydala,

biegaj sobie km w tepie 5'30'' ,lub 6',z tym tempem spokojnie 5lub 6km naraz zrobisz,,narazie wyrob wytrzymalosc,caly uklad oddechowy sie musi przystosowac,ze szybko to wcale nieznaczy dobrze bo sa rozne rodzaje treningow biegane w roznych zakresach,

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Vlad88, nie w.k.u.r.w.i.aj mnie !
Spoko, żartuję ale problem w tym, że ja właśnie biegam takim tempem i 1400 m przebiegam ostatkiem sił w ok 7,5 - 8 minut, a duszę się przy tym tak, że... ehh, szkoda gadać. A potem jeszcze jakieś pół godziny nie mogę dojść do siebie.
Wymyśl coś innego, bo widzę że się znasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
ile robisz 1km?? w tym biegu ze cie tak dusi

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Kilometr ok. 5:30, nigdy szybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
skoro niemasz zadnych problemow zdrowotnych,astmy,lub czegos innego
to poprostu zacznij biegac sobie na tetno,musisz podczas biegu utrzymywac tetno 25-26uderzen serca na 10s nic szybciej ,(biegniesz sobie po paru minutach sobie stan i zmierz tetno palcami na szyi,i trzymaj te temp do tego tetna,
napisz swoja wage i wzrost

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Ale ja podczas szybkiego marszu mam 30 uderzeń na 10 sekund i wcale się tak nie męczę. Choćbym nie wiem jak wolno biegła, i tak tętno nie będzie niższe.
Wzrost : 165
Waga : 58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
skoro masz 30/10 przy szybszym marszu to jakie ty masz tetno spoczynkowe??
idz najlepiej do lekaza bo masz cos z sercem,30/10 to jest biegnac na 90% (zaleznie od kazdego czlowieka i wytrenowania)
cos niegra ze zdrowiem u ciebie,tylko taka odp mi sie nasuwa,

>>SAPSP<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rower czy bieznia ?

Następny temat

Piłka ręczna w Gdyni

WHEY premium