SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie - nie mogę dotrzymać programu

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1631
Robię ten trening:

http://treningbiegacza.pl./plany-treningowe/10-kilometrow-na-wiosne-w-45-minut-trening-3-i-4-razy-w-tygodniu

Doszedłem do tygodnia 10 i natrafiłem na problem. Ostatniego dnia powinienem zrobić 8km - rozbieganie + 4km po ok. 5:05km i nie dałem rady. Ledwo w ogólne zrobiłem dystans a te cztery szybkie kilometry robiłem w bólach po ~5:30 i po każdym z nich musiałem zrobić przerwę w marszu. Pytanie - iść dalej z treningiem czy może dać organizmowi odpocząć kilka dni i starać się "zaliczyć" ten trening?

Pozdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Widocznie za dużo sobie narzuciłeś i nie jesteś gotowy na takie treningi, zluzuj troszkę, daj odpocząć organizmowi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
Pierwsze pytanie powinno brzmieć - z jakiego poziomu startowałeś? I jak się czułeś w czasie pierwszych 9 tygodni treningu? Bo to może po prostu zbyt ambitny plan na ten moment.
W 7 tygodniu miałeś 3 km po 5:10. To jest trening progowy. Taki al dente - mocniej, ale jeszcze z wyraźnym luzem i zapasem, bez dyszenia. Tak to powinno wyglądać, podobnie trening o którym pisałeś powyżej :)


Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2016-06-10 23:12:49

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 55
Muszę się zgodzić z przedmówcami. Nie każdy program treningowy jest dobry dla każdego i w zależności od naszego stanu i kondycji, nie zawsze może się udać. najlepiej trochę wyluzować i pobiec mniej, ale trzymać tempo, niż narzucać sobie dużo i nie dawać rady. Po jakimś czasie powinno być lepiej, tylko trzeba wypracować najpierw pewien poziom.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siatkowka

Następny temat

studia na awf'ie

WHEY premium