SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Bieganie +kalistenika

Wysłana -
Witam jestem facetem wzrostu mam 191 cm a waze okolo 94 zalezy mi na spaleniu tłuszczu i podniesieniu siły. I takie jest moje pytanie czy połączenie biegania i kalisteniki(np.30 min biegu ok 6 km i potem chwila odpoczynku i trening siłowy ok 40 min 4× w tygodniu) byłoby dobrym pomysłem?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Na pewno spali to tłuszcz, ale przy takiej wadze nie polecałbym biegania ze wzgledu na obciażenia w stawach kolanowych, biodrowych oraz kregosłupie. Lepiej juz zastosować inna forme kardio typu: rowerek, orbitrek itp. Jesli chodzi o SW to przy zrzucaniu fatu sie nawet przyda, ale pamietaj nie zastąpisz tym intensywnego treningu z ciezarami który mogłbyś robić na siłowni.
Wysłana -
Czyli teoretycznie przy mojej wadze lepiej jest przejechać 30 km na rowerze niz przebiec 6km tak?
Wysłana -
No na pewno zdrowiej.
Wysłana -
A będzie jakas duża różnica w efektach?
Wysłana -
To nie jest tak, że jedna forma kardio jest gorsza od drugiej. Wszystko działa na tej samej zasadzie tylko w innej formie znajdz sobie taką ktora najbardziej Ci odpowiada i działaj.
Wysłana -
jak nigdy wczesniej nie biegales, to wystartowanie obecnie z bieganiem moze byc szokiem dla organizmu i faktycznie moga pojawic sie pewne przeciazenia stawowe. mozesz wybrac inna forme jak marsze. jednak w Twoim przypadku moga sprawdzic sie lepiej wysilki interwalowe, ktore nieco zaadaptuja organizm
Wysłana -
spalanie tłuszczu i siła za bardzo z sobą nie idą, ja wolałem interwały robić, przy aerobach mi siadały piszczela.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź