SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem ciekaw jakie macie podejście do biegania. Wielu sądzi ze to szkodzi budowaniu masy, ale czy na pewno? Bo ja uważam że wcale nie przeszkadza. Sam tak trenuję.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a pół godzinne bieganie po polu w zwykłych Nike'ach z rana na czczo nie będzie nie bezpieczne dla 100 kilogramowego osobnika ???

"Demon to some , angel to others ..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Jak jesteś ciężki to bieganie jest niezdrowe dla kolan, lepszy jest rowerek stacjonarny - ale raczej podczas odtłuszczania , a nie budowania masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Ja robie kilka typów biegania

1. Wytrzymałość ogólna - bieg 8 km
2. Wytrzymałość krótkotrwała, szybkościowa - 3 X bieg na 400 m na maksa
3. Szybkość - sprinty
4. Siła + wytrzymałość siłowa - sprinty pod górę

No i trening biegowy robie raz w tygodniu, to nie wpływa jakoś ujemnie na rozwój masy. Gorzej na masę wpływają normalne treningi judo

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli chodzi o bieganie to powiem ze jest za***iste jesli chodzi o odtluszczanie ale ... no wlasnie jest to ale ktore niszczy sporo stawow ... i znowu ale ... mozna bieganie zastapic plywaniem efekty za***iste !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 470 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2844
Jesli Twoja masa jest miesniowa, a nie tluszczowa, to nic nie powinno jej zagrazac ze strony biegania. Oczywiscie bieganie niszczy kolana, ale za to zwieksza wytrzymalosc i kondycje. Plywanie ujedrnia wszystkie miesnie, polecam !

Pozdrowienia,
Prince$$

VISIT www.rallypl.com VISIT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ćwiczenia na nogi nie niszczą stawów kolanowych ?! Chyba bardziej jak bieganie myślę więc nie zgodze sie ze stwierdzeniem że od biegania siądą mi kolana bo to chyba zależy od tego gdzie biegasz i jak .Poza tym wszystko sie zużywa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Ćwiczenia na nogi nie zużywają kolan tak jak bieganie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 44823
ja wiem jedno bieganie rano (najlepiej spala tluszcz)kiedy strasznie niszczy kolana -czlowiek jest za slabo rozgrzany, niz pod koniec dnia.
a 3, 2 razy w tygodniu po godzince chyba jeszcze nic nikomu niezrobilo
pozdrawiam

radek

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy duzej masie ciala lepiej jezdzic na rowerze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 319 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4326
Bieganie nie niszczy kolan. Nie wiem jak się ma rzecz do kulturystów, ale normalnie bieganie nie niszczy kolan! Niby czemu miało by je niszczyć, bieg jest ruchem jak najbardziej naturalnym dla człowieka, w przeciwieństiwe do np. przysiadów ze sztangą.

Buckie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
mylisz sie - bieganie niszczy kolana. Ale to zależne jak biegasz. Biegając w trampkach po betonie, po paru latach polecą ci łąkotki. Biegając w butach z air systemem i innymi wodotryskami po tartanie nie narażasz kolan na takie obciążenia, ale i tak nie jest to dla nich obojętne. Najgorsze jest zbieganie z górki, z hamowaniem poprzez stawianie nogi wyprostowanej w kolanie. Wtedy kośc udowa "wbija sie" w staw kolanowy i jej łąkotka uderza w łąkotkę kości piszczelowej. Jeśli już zbiegać z górki, to hamując na ugiętych nogach, gdy obciążenie na siebie przyjmuja mięśnie uda, a nie staw kolanowy. Inaczej też są obciążone kolana sprintera, a inaczej maratończyka ( tu znacznie bardziej )

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na wzrost?

Następny temat

kilka kwestii odnosnie treningu

WHEY premium