SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biceps i triceps

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc. Czy mozna robic biceps i triceps na jednym treningu ? Ostatnio kolega powiedzial mi ze nie powinno sie robic ale widzialem plan treningowy na ktorym byla taka opcja. Jaki plan proponujecie mi na 3 dni w tygodniu ? Z gory dziekuje.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8144
Zwróćcie uwagę ile razy w tygodniu w tym programie trenowany jest triceps i biceps. Triceps pracuje i w poniedziałek, i w srode i w piatek. Biceps w poniedziałek i w środe. Kiedy one mają sie zregenerować. Przy takim programie to one nie urosną nigdy

Jednemu to może służyć dobrze drugiem nie, samemu trzeba spróbować. Nie chodzi tu teżo to,żeby nie trenować wogóle trica czy bica skoro pracują pośrednio przy innych partiach tj.klata,plecy,barki(choć są tacy co na treningach typu FB np. HST nie robią nic na ramiona a efekty mają b.dobre,ale to inna sprawa) tylko należy brać ich pośredniu udział pod uwage.
Nie można powiedzieć,że nie ma to żadnego wpływu,bo ja nie wyobrażam sobie np. treningu porządnego treningu klat w następny dzień po treningu tricepsa.

A połączenie biceps triceps na jednej sesji może być dobre jak ktoś ma czas na 4-5 treningów tygodniowo w 3 gorzej to widze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 437 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12260
Oczywiscie ze mozna jednak ta opcje stosuje sie najczesciej kiedy cwiczy sie duzo razy w tygodniu kiedy mozna wszystkie wieksze partie miesni cwiczyc w oddzielny dzien wtedy bic laczy sie z tricem igotowe.Jednak ty chcesz cwiczyc 3 razy w tygodniu wiec mam dla Ciebie propozycje:
pon:
-Klata
-Biceps
wt
-przerwa
sr
-Plecy
-Triceps

-Czworoglowe
czw
przerwa
piatek
-barki
-nogi
Mysle ze bedzie dobry jak na poczatek, a i niezpominaj o brzuchu
Pozdrowienia
Ram

.

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak zmaczysz biceps to kiepski bedzie cie sie robilo triceps i vice versa.

Pozdrawiam

"...jeden za wszystkich, wszyscy za jednego..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podczas wyciskania sztangi z klatki piersiowej w dużej mieże angażowany jest do tego triceps, więc biceps możesz łączyć z klatką, zaczynając od niej, następnie biceps.

Bądź uroczy dla swoich wrogów - nic ich bardziej nie złości.
Sweder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 437 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12260
cwierzo: sprobuj sobie keidys takiego treningu a zobaczysz o czym mowie lapska sa tak napompowane ze prawie je rozsadza, przeciez niemusisz zawsze urzywac max ciezaru zeby dobrze wypasc, nic sie niestanie jesli zmniejszysz ciut ciezar na triceps
chodz tak jak nastepny urzytkownik mowi jest dobrze czyli klata i bic tak napisalem w moim przykladowym planu treningowym

.

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Nie rozumiem sensu niektórych odpowiedzi, bo dlaczego tricepsy miały by być osłabione po treningu bicepsów ?
Łączenie na jednym treningu bic z tric jest świetną odmianą do ich trenowania.
Są to antagonistyczne partie mięsni, przeciwstawne co niesie za sobą możliwoś wykożystanie treningu łączonego.
Np. po treningu klatki piersiowej, pleców czy barków można wybrać dwa z poniższych zestawów:
1)Unoszenie sztangi prostej (bic) + wyciskanie francuskie sztangi zza głowy.
2)Unoszenie drążka wyciągu dolnego (bic) + ściąganie drążka wyciągu górnego (tric)
3)Unoszenie sztangielek z supinacją (bic) + Wyciskanie francuskie sztangielek leżąc (tric)
4)Unoszenie sztangi prostej nadchwytem (bic) + wyciskanie francuskie leżąc

Można zastosować też inną kombinację :
Jedno ćwiczenie na bic 3 serie
Jedno ćwiczenie na tric 3 serie
Jedno ćwiczenie na bic 3 serie
Jedno ćwiczenie na tric 3 serie

Jednak trzeba pamiętać o cykliczności treningów i o tym że w kultyrystyce trzeba umieć znaleść odpowiedni czas do zmiany.










Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1461
witka wszystkim...
ja cwiecze jakies 2 lata z groszem.. i od samego poczatku robilem biceps + triceps na jednym treningu i polecam to kazdemu.. w ciagu 2 lat moja lapa urosla do 41 cm. a kumple z silowni robili kombinacje klatka + triceps i efektu takiego nie mieli co ja. wiec polecam wlasnie taka kombinacje. :)

POZDRAWIAM wszystkich


KIDMAN

KIDMAN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak robie biceps i triceps jednakowo to nie moge brac takiej wagi jaka biorę gdy robie każdy z osobna.Lepsze osiagi mam robiąc każdy z osobna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokladnie tak jak napisal Tazo. Jak cwicze to na mxymalnych ciezarach. Zmniejszanie nie ma sensu

Pozdrawiam

"...jeden za wszystkich, wszyscy za jednego..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja wlasnie jestem po treningu biceps + triceps i uwazam, ze taki zestaw rzadzi! Lapska genialnie napompowane!

Pozdrawiam,
abdul
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zawsze tak robiłem czyli:
-najpierw triceps
-potem biceps
bez ćwiczeń naprzemiennych.
Po takim zestwie ma sie to uczucie rozrywania mięska na łapach. A przyrosty - nie narzekam

Yo!

XXL
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ROZSTEPY

Następny temat

Pite(r) - łydki Ci pourywam :)

Wiecej