SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Bialko przy nietolerancji laktozy

Wysłana -
Witam, mam 18 lat, waze 59 kg i mam 172 cm wzrostu. Od dluzszego czasu mam bole brzucha i biegunki, odkrylem, ze jest to po jakims posilku mlecznym. Prawdopodobnie mam nietolerancje laktozy. Niebede mogl jesc produktow mlecznych i boje sie ze moge dostarczac za mala ilosc bialka, a tez nie bede jadl samego kurczaka. Dlatego tez zastanawiam sie nad bialkiem, a konkretniej izolatem( bo podobno niema laktozy). Co o tym sadzicie?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
https://potreningu.pl/articles/974/bialko-serwatkowe-i-problemy-z-laktoza 
Wysłana -
Czyli tylko podejrzewasz, równie dobrze możesz dobrze trawić laktozę, a mieć problem z białkami mleka. Zacznij od produktów bez laktozy ze sklepu, teraz jest tego pełno. Jeśli będzie OK to wal w WPI.

Jeśli chodzi o problemy z odpowiednią podażą białka w ciągu dnia. Nie jem żadnych produktów mlecznych, nie korzystam z odżywek, mięso coraz bardziej ograniczam, a i tak często mam problem, żeby z białkiem w bilansie się zamknąć
Wysłana -
Również przetestowałbym jakiś izolat
Wysłana -
Sugeruję zaznajomić się z podstawami diety zbilansowanej, jeżeli uważasz, że pozostał san kurczak.
Wysłana -
Moze być izolacik, świat na kurczaku się nie konczy, masz świnkę, krówkę, rybki, zery bez laktozy.
Wysłana -
sprobowac mozesz, jednak wyjdzie w praniu czy jest to wina samej lakto, czy tez bialek mlecznych
tutaj problem bedzie sie utrzymywal, jak bedzie to zalezne od bialka
Wysłana -
Ok, mam jeszcze pytanie czy izolat będzie dobry do rozbudowy masy, bo gdzieś czytałem że jest lepszy na redukcji.
Wysłana -
bedzie tak samo dobry na redu, jak i na masie
to tylko bialko w proszku nic wiecej
Wysłana -
MichaU11
Ok, mam jeszcze pytanie czy izolat będzie dobry do rozbudowy masy, bo gdzieś czytałem że jest lepszy na redukcji.

Tym pytaniem przypieczętowałeś kompletny brak wiedzy w tym kierunku. Zapraszam: http://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

Im szybciej ogarniesz odżywianie, tym szybsze będą efekty.
Wysłana -
WnMPapa

Jeśli chodzi o problemy z odpowiednią podażą białka w ciągu dnia. Nie jem żadnych produktów mlecznych, nie korzystam z odżywek, mięso coraz bardziej ograniczam, a i tak często mam problem, żeby z białkiem w bilansie się zamknąć

Ciekaw jestem, co jesz w takim razie, chyba że ryba, to nie mięso według Ciebie i jadasz ryby albo inne owoce morza, bo tak to za bardzo nie wiem, skąd bierzesz białka ponad stan? No chyba, że w bilansie masz go max ze 100g, to jestem w stanie sobie wyobrazić, skąd to bierzesz. Albo np. z orzechów, czy nasion liczysz samo białko, a opuszczasz tłuszcze, tylko wtedy ciekaw jestem kaloryczności twojej diety :D To samo tyczy się strączków...No chyba, że "ograniczam mięso" rozumiesz-przestałem jeść 2kg mięsa w ciągu dnia, teraz jem 1,5kg (przykładowo oczywiście, równie dobrze mogło być 1kg, a teraz 0,8kg).Oczywiście bez hejtu, czysta ciekawość się kłania, bo sam próbowałem przez chwilę diety wegańskiej i wiem, że da się to uzupełnić nie jedząc mięsa :D

Co do tematu, to sam mam problemy z laktozą i objawy mam podobne do tych, co kolega opisał, dodatkowo mega gazy :D jednak jakoś daje rade i wszamam praktycznie wszystko. Jest pełno produktów bez laktozy, a poza tym, jeśli chcesz koniecznie suple - obczaj białko Biotech USA IsoWhey Zero - dla mnie mega białko zarówno w smaku, rozpuszczalności, jak i problemami z laktozą (w końcu mogę spokojnie wypić szejka z białkiem w pracy, czy poza domem, nie martwiąc się, że nie zdążę dobiec do kibla :D :D tak za to było z tymi tanimi produktami, których nazw firm nie będę wymieniał, bo nie jestem tu po to, żeby wrzucać antyreklamy innym firmom :) Próbuj, albo spróbuj zainwestować w enzymy trawiące laktozę, ponoć dają radę, ja jeszcze nie próbowałem :)

Zmieniony przez - Fifek9012 w dniu 2018-05-31 17:41:33
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź