SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bialko i l-glutamina

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5713
Chcialem sie dowiedziec (mimo, ze nie dotyczy to bezposrednio firmy Olimp), czy bialko z l-glutamina jest naprawde takie dobre(chodzi o bialko HiTec Protein). W skladzie tego bialka jest 24% l-glutaminy. Czy to znaczy, ze nie musze kupowac osobno glutaminy?
Dzieki za wszystkie odp.

Boli mnie noga, dajcie mi SOGA!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 550 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10905
Panie sławku znalazłem jeden WIELKI BŁĄD i pewną niescisłość.



WIELKI BŁĄD:
"Białko pszeniczne ma ok 25% recematu (miksu glutaminy z glutaminianem) glutaminy"

Od kiedy mieszaninę racemiczną stanowią dwa RÓŻNE związki chemiczne, a na dodatek oba będące aminokwasami należącymi do szeregu L-aminokwasów.



Pewna niescisłość:
"glutamina i kwas glutaminowy występują w tzw. układzie dynamicznym - cały czas przemianiają się w siebie [...](poza tym) w analizie składu biłka trudno je od siebie odróżnić" a następnie zakwestionowałeś rzetelność firmy za używanie zamiennie dwóch form nie oznaczających tego samego (glutamina-glutaminian)

1. Skoro trudno je odróżnić to dlaczego ganisz firmę za używanie zamiennie tych dwóch nazw?

2. Trudno je od siebie odróżnić? - wystarczy wrzucić je na jakiekolwiek HPLC żeby rozdzielić glutaminę od kwasu glutaminowego (w końcu różnią się masą i ładunkiem)

3. Układ dynamiczny glutamina-glutaminian to genialna sprawa. Przy wysokobiałkowej diecie utylizowane muszą być duże ilości azotu, skoro jednak potrzebna jest duża ilość glutaminy by zmniejszyć katabolizm część Glu jest zamieniana na Gln dzięki czemu odciążamy nerki i odtruwamy organizm(chociażby zmniejszając chwilowe wydalanie azotu).


Nie dbam o aprobatę. Żądam braw.

Zmieniony przez - Thiell w dniu 2003-02-05 13:46:05

"Ha! Mam młot Thora! - Czy teraz będę mógł rozmawiać z rybami?"
**********
[http://romb.org.pl] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Absolutnie nie polecam tego produktu. Wysoka zawrtośc glutaminy charakteryzuje białka roślinne. Glutamina, jako suplement, to oddzielny temat, natomiast odżywka białkowa, jako uaupełnienie białka pokarmowego, powinna mieć odpowiednio dobrany skład aminokwasowy, gwarantujący najwyższą przbudowywalność białka z odżywki, na białka mięśniowe.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5713
tak wiec jakie (tylko prosze szczerze) poleca Pan bialko? prosze o konretne nazwy jesli mozna (jesli uwaza pan, ze procz Olimpa sa inne interesujace bialka, to porsze rowniez podac ich nazwe).

Boli mnie noga, dajcie mi SOGA!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Sławek napisał bardzo ważną i istotną rzecz. Glutaminę nalezy stosowac przede wszystkim jako oddzielny suplement i traktować go nie tyle w kontekście odbudowy białka ustrojowego, lecz przede wszystkim jako aktywator pewnych procesów fizjologicznych sprzyjających syntezie białek mięsniowych. Odżywki białkowe powinny uzupełniać aminokwasy kompleksowo i dlatego muszą charakteryzowac się zbulansowanym składem aminokwasowym, wówczas białko takie jest najbardziej właściwie wykorzystywane na potrzeby organizmu. Jezeli jednego aminokwasu jest zbyt mało , może on osłabiać wykorzystanie pozostałych aminokwasów. Jeżeli jest go zbyt dużo organizm i tak nie wykorzysta go w pełni. Nie wydaje sie więc właściwe wzbogacanie odżywek białkowych wybranymi, pojedynczymi aminokwasami.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5713
dobrze, to jakie bialko bedzie do tego dobre. prosze o konkretne nazwy, bo nie znam sie na tym dokladnie, a chcialbym wiedziec, co powinienem brac. tylko prosze o szczera odp.

Boli mnie noga, dajcie mi SOGA!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Odżywkami o bardzo dobrze zbilansowanym składzie aminokwasowym są m.in.
OLIMP EGG PROTEIN oraz OLIMP PROVIT 85

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 497 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5713
a jakies nie z olimpu tez sa? moze pan podac nazwy?

Boli mnie noga, dajcie mi SOGA!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3704 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Hmm bialko o ktorym mowi kolega ma podobno BV=125 wiec chyba ma odpowiedni profil aminokwasowy...

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Ale w Hi-tecu jest dużo nie tyle glutaminy co kwasu glutaminowego. A jego jest najwięcej w każdej odżywce wysokobiałkowej i w składzie aminokwasowym odżywek zawsze dominuje kwas glutaminowy

SONBATY http://www.atleta.pl 

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, ale akurat SA nie musiał tego wiedzieć, skoro ktoś pisze, ża białko ma 21% glutaminy. A wszyscy wiedzą że to w swoim przedzaile cenowym najlepsze białko.

lucek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Son i Lucek, glutamina i kwas glutaminowy występują w tzw. układzie dynamicznym - cały czas przemianiają się w siebie. Ponieważ w analizie składu biłka trudno je od siebie odróżnić, podaje się łączną ich zawartość, często określając, jako glutamina. Nie znam produktu o którm mówimy, ale znam tą firmę, dla tego wydajwe mi się, że jest to po prostu białko pszeniczne, które zawiera właśnie taką ilość glutaminy (ok 20%).

S. Ambroziak

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CITRO i PIRO

Następny temat

Browar po treningu

WHEY premium