sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Bialko czy Gainer - prosze o podpowiedz.

Wysłana -
Witam, wrocilem do treningow z 3 miesiace temu po rocznej przerwie:

180cm/84kg/26l.

Chce siegnac po bialko lub gainer. Po tym 3 miesiecznym treningu, powinienem byc dwa razy wiekszy niz obecnie, niestety mam ultra stres co chwile, czesto malo snu, czasami brak czasu na posilek.

Jestem nieziemsko zdenerwowany, bo na silowni daje z siebie wszystko, a przez stres zwiazany z problemami rodzinnymi nie ma takiego progresu jaki bym oczekiwal. Na wlasnej skorze odczulem ze chocbym przerzucal tonami na silowni to stres niszczy caly wysilek i prace.

Z rankingu wyczytalem ze najlepsze:

bialko: http://www.sfd.pl/sklep/Optimum_Nutrition_Whey_Gold_Standard_100-opis2268.html

gainer: http://www.sfd.pl/Gainery_ranking-t1137011.html#paragraf1

Prosze o podpowiedz co wybrac i krotka argumentacje.

Dziekuje serdecznie, pozdrawiam

Zmieniony przez - mioduas1 w dniu 2017-06-13 12:22:50
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Proponuje na początek zapoznać się z podstawami odzywiania .
Podsyłał art który wyjaśni Ci do czego potrzebne są odzywki
http://m.sfd.pl/SEEEZON__opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-06-13 12:28:55
Wysłana -
Oczekiwania super przemiany i olbrzymich przyrostów po 3 miesiącach treningów są mocno na wyrost. I na to żadne odżywki nie pomogą.
Wysłana -
flex1976
http://m.sfd.pl/SEEEZON__opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html

Przeczytalem.

W skrocie jednak moglibyscie jednoznacznie napisac jedynie, czy mam brac bialko czy gainera. Brakuje mi ogolnie checi do przygotowywania/czasu do jedzenia czasami. Chce nabrac masy miesniowej.

pozdrawiam

Zmieniony przez - mioduas1 w dniu 2017-06-13 12:53:52
Wysłana -
Suple, jak sama nazwa wskazuje służą do uzupełniania diety.
Czyli dostarczają tego, czego w diecie brakuje. Nie masz diety, nie wiesz, czego brakuje - suplementacja nie ma sensu.
Poza tym to nie jest tak, że ja jem kurczaka z ziemniakami i rosnę dwa razy wolniej niż delikwent który pije białko i gainera, tylko dlatego, że ja jem konwencjonalną żywność, a on super pro odzywki.

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-13 12:58:02
Wysłana -
mioduas1

Przeczytalem.

W skrocie jednak moglibyscie jednoznacznie napisac jedynie, czy mam brac bialko czy gainera. Brakuje mi ogolnie checi do przygotowywania/czasu do jedzenia czasami. Chce nabrac masy miesniowej.

pozdrawiam

Jak już to gainera, bo bez węglowodanów, przy niedojadaniu z samego białka nie ma pożytku. Tylko zbędne obciążenie. Kiedyś wszystko było proste. Jak nie rosło to się brało gainera, a jak zaczynał rosnąć brzuch to się przestawało. Teraz bez kalkulatora nie ma co otwierać lodówki.
Wysłana -
deja vu
Suple, jak sama nazwa wskazuje służą do uzupełniania diety.
Czyli dostarczają tego, czego w diecie brakuje. Nie masz diety, nie wiesz, czego brakuje - suplementacja nie ma sensu.
Poza tym to nie jest tak, że ja jem kurczaka z ziemniakami i rosnę dwa razy wolniej niż delikwent który pije białko i gainera, tylko dlatego, że ja jem konwencjonalną żywność, a on super pro odzywki.

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-13 12:58:02

Zdaje sobie z tego sprawe. Ogolnikowo: brakuje mi jedzenia. Lepiej gainer czy bialko ? W ciagu ostatnich trzech miesiecy zrzucilem z 90kg do 84. Obecnie jest praktycznie 0 tkanki tluszczowej, tylko kosciotrup. Musi masa isc do przodu. Postepy silowe tez ida na treningu mimo wszystko...

W dawnych latach jak bylem bezrobotny + perfekcyjne wymarzone ogromne posilki od mamusi dostarczone pod nos+ 12h+ snu dziennie, +sauna+basen+jacuzzi+2h treningi + rower+ 0 stresu, zrobilem taki progres po trzech miesiacach, ze znajomi sugerowali ze jade na koksie. Mialem prawie docelowa swoja sylwetke. Oczywiscie wszystko na sucho.
Wysłana -
flex1976

Wysłana -
Podstawy czyli co to jest jedzenie ? Jakie rozróżniamy makroskładniki ? Najpierw ustał z czym masz problem a potem myśl o uzupełnieniu
Wysłana -
Żarcie jak żarcie, jak jest wywalony kortyzol w górę to to żarcie gówno Ci da. Żeńszeń, rhodiola, ashwagandha, dużo wit. C, ZMA - poczytaj o tych suplach. Sprawdź co powinieneś zaimplementować
Wysłana -
białko = pierś z kurczaka
gainer = ryż i mało piersi z kurczaka.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź