SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bialko czy Gainer - prosze o podpowiedz.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 588
Witam, wrocilem do treningow z 3 miesiace temu po rocznej przerwie:


180cm/84kg/26l.


Chce siegnac po bialko lub gainer. Po tym 3 miesiecznym treningu, powinienem byc dwa razy wiekszy niz obecnie, niestety mam ultra stres co chwile, czesto malo snu, czasami brak czasu na posilek.

Jestem nieziemsko zdenerwowany, bo na silowni daje z siebie wszystko, a przez stres zwiazany z problemami rodzinnymi nie ma takiego progresu jaki bym oczekiwal. Na wlasnej skorze odczulem ze chocbym przerzucal tonami na silowni to stres niszczy caly wysilek i prace.



Z rankingu wyczytalem ze najlepsze:

bialko: https://sklep.sfd.pl/Optimum_Nutrition_Whey_Gold_Standard_100-opis2268.html

gainer: https://www.sfd.pl/Gainery_ranking-t1137011.html#paragraf1


Prosze o podpowiedz co wybrac i krotka argumentacje.

Dziekuje serdecznie, pozdrawiam


Zmieniony przez - mioduas1 w dniu 2017-06-13 12:22:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Wg mnie postęp jaki został poczyniony w tej dziedzinie jest właśnie na +. Pytanie autora tematu jest na zasadzie "Nie odpalił mi samochód, dlaczego?". Sam autor nie napisał czy redukuje, czy buduję masę. Co z tego, że dostanie odpowiedź, żeby kupił gainer jak np spożywa 1900 kcal, a powinien 2700 kcal? Wtedy będzie głosił herezję "Słaby ten produkt, zjadłem całe 3 kg i zero efektów".

Moim zdaniem Flex słusznie doradził autorowi przeczytanie podstaw bo tam znajdzie odpowiedź na swoje pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Proponuje na początek zapoznać się z podstawami odzywiania .
Podsyłał art który wyjaśni Ci do czego potrzebne są odzywki
http://m.sfd.pl/SEEEZON__opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-06-13 12:28:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Oczekiwania super przemiany i olbrzymich przyrostów po 3 miesiącach treningów są mocno na wyrost. I na to żadne odżywki nie pomogą.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 588
flex1976
Proponuje na początek zapoznać się z podstawami odzywiania .
Podsyłał art który wyjaśni Ci do czego potrzebne są odzywki
http://m.sfd.pl/SEEEZON__opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html




Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-06-13 12:28:55


Przeczytalem.

W skrocie jednak moglibyscie jednoznacznie napisac jedynie, czy mam brac bialko czy gainera. Brakuje mi ogolnie checi do przygotowywania/czasu do jedzenia czasami. Chce nabrac masy miesniowej.

pozdrawiam

Zmieniony przez - mioduas1 w dniu 2017-06-13 12:53:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Suple, jak sama nazwa wskazuje służą do uzupełniania diety.
Czyli dostarczają tego, czego w diecie brakuje. Nie masz diety, nie wiesz, czego brakuje - suplementacja nie ma sensu.
Poza tym to nie jest tak, że ja jem kurczaka z ziemniakami i rosnę dwa razy wolniej niż delikwent który pije białko i gainera, tylko dlatego, że ja jem konwencjonalną żywność, a on super pro odzywki.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-13 12:58:02
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mioduas1

Przeczytalem.

W skrocie jednak moglibyscie jednoznacznie napisac jedynie, czy mam brac bialko czy gainera. Brakuje mi ogolnie checi do przygotowywania/czasu do jedzenia czasami. Chce nabrac masy miesniowej.

pozdrawiam



Jak już to gainera, bo bez węglowodanów, przy niedojadaniu z samego białka nie ma pożytku. Tylko zbędne obciążenie. Kiedyś wszystko było proste. Jak nie rosło to się brało gainera, a jak zaczynał rosnąć brzuch to się przestawało. Teraz bez kalkulatora nie ma co otwierać lodówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 588
deja vu
Suple, jak sama nazwa wskazuje służą do uzupełniania diety.
Czyli dostarczają tego, czego w diecie brakuje. Nie masz diety, nie wiesz, czego brakuje - suplementacja nie ma sensu.
Poza tym to nie jest tak, że ja jem kurczaka z ziemniakami i rosnę dwa razy wolniej niż delikwent który pije białko i gainera, tylko dlatego, że ja jem konwencjonalną żywność, a on super pro odzywki.



Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-13 12:58:02


Zdaje sobie z tego sprawe. Ogolnikowo: brakuje mi jedzenia. Lepiej gainer czy bialko ? W ciagu ostatnich trzech miesiecy zrzucilem z 90kg do 84. Obecnie jest praktycznie 0 tkanki tluszczowej, tylko kosciotrup. Musi masa isc do przodu. Postepy silowe tez ida na treningu mimo wszystko...

W dawnych latach jak bylem bezrobotny + perfekcyjne wymarzone ogromne posilki od mamusi dostarczone pod nos+ 12h+ snu dziennie, +sauna+basen+jacuzzi+2h treningi + rower+ 0 stresu, zrobilem taki progres po trzech miesiacach, ze znajomi sugerowali ze jade na koksie. Mialem prawie docelowa swoja sylwetke. Oczywiscie wszystko na sucho.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
flex1976
Proponuje na początek zapoznać się z podstawami odzywiania .
Podsyłał art który wyjaśni Ci do czego potrzebne są odzywki
http://m.sfd.pl/SEEEZON__opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html



Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-06-13 12:28:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Podstawy czyli co to jest jedzenie ? Jakie rozróżniamy makroskładniki ? Najpierw ustał z czym masz problem a potem myśl o uzupełnieniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Żarcie jak żarcie, jak jest wywalony kortyzol w górę to to żarcie g**** Ci da. Żeńszeń, rhodiola, ashwagandha, dużo wit. C, ZMA - poczytaj o tych suplach. Sprawdź co powinieneś zaimplementować

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
białko = pierś z kurczaka
gainer = ryż i mało piersi z kurczaka.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rhodiola rosea i Ashwagandha warto?

WHEY premium