SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko - refluks żołądka

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6821

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
Witam. Poszukuje białka z jak mniejszą ilością chemii. Powiem z doświadczenia że źle reaguje na odżywki i on niemal wszystkie cofa mi się. Także po batonach białkowych. Szukam czegoś najwyżej jakości aby w białku był jak najkrótszy skład i mało chemii. Cena nie jest dla mnie problem i smak też, chodzi tu typowo o zdrowie.

Refluks przełyku mam od 10 roku życia wyszedł na gastroskopii i jest to przewlekle / nawracające.



Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
sorry pomieszalo mi sie. tak ipp zwieksza ph czyli robi zasade w zoladku a ocet zmniejsza czyli robi kwasny zoladek.


Tak zdecydowanie podjadlem taka decyzje po konsultacji z przyjacielem i doktor z zakresu dietetyki tez moim znajomym.

poprzedni gastrolog wypisal ipp i kwasu w gadle nie mialem ale potem mialam trawienie zle zapchane jelito jakimis kamieniami alergie zatluszczenie calego ciala zle samopoczucie

teraz mam mocno kwas w zoladku czasem mi sie odbije ze piecze ale mam trawienie pozadne i nie musze po lewatywach jezdzic. poza tym kwas w gardle jest juz coraz mniej i moj znajomy doktor mowi ze z czasem miesien sie calkiem zamknie i bede zyl jak zdrowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Szukać przyczyny przede wszystkim. Białko w postaci supli nie jest niczym niezbędnym, tym bardziej jeśli źle reagujesz. Mleko samo w sobie jak na ciebie wpływA?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
Wiem że nie jest niezbędne. Przyczyną jest ogólnie cały układ trawienny w słabym stanie. Ja obecnie jestem od 2 lat na tak ścisłej diecie.Chodź wezmę w nakładanie na mieście ryż i udko z kurczaka mam mdłości czasem bóle brzucha wystarczy chyba że są tam przyprawy i smażenie w kiepskich warunkach. Jem nabiał i to sporo ale kupuje tylko z eko targów specjalnych śmietana, kozi ser., kefir. Mleka samego w sobie nie jem a takie pasteryzowane ze sklepu przypuszczam że było by fatalne w skutkach. Ja osobiście nic nie smarze na patelni, tylko piekę w piekarniku czy gotuje i czuje się dobrze. Moja dieta opiera się na mięsie takie jak: kaczka, geś czasem jagnięcina jak pozwoli budżet. Jajka (koniecznie na miękko) duże ilości. Ryż kasza bioplanet (omijając te foliowe pojemniczki). I dużo nasyconego masło klarowane/kokosowy, czasem smalec z gęsi do kaszy. Omijam większość warzyw ze względu na alergie i całkowicie gluten (bóle brzucha wzdęcia). Jak pilnuje mojej diety czuje się świetnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
poszukaj izolatu firmy extensor naturalnego bez smaku

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
szukam jakiegos bialka pozyskiwanego z jajek. chyba bedzie lepsze prawda?

to co pokazales ma na prawde spoko sklad alw to zwykla serwatka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
a co zlego w białku serwatkowym, w/w to izolat czyli śladowe ilosci laktozy w porównaniu do wpc, do tego np naturalny smak czyli bez składników smakowych itp

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
chodzi o jakość, białko z jajek nie jest lepsze? macie coś na propozycje takich naturalnych z jajek ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
zbyt dużo jajek bym nie ładował, tym bardziej jeśli jesteś alergikiem, bo bardzo możliwe, że dość szybko pojawi się też problem z ich tolerowaniem.
Ja w ciemno zgaduję, że problemem są tutaj białka mleczne. Możesz spróbować czystego izolatu, jeśli problem dalej będzie występował to wyrzucaj nabiał w jakiejkolwiek formie całkowicie.

ogólnie jeśli napisałeś, że czasem po mięchu masz mdłości, czy ogólnie po dostarczaniu większej ilości białka to może problem leży w enzymach trawiennych i/lub zbyt niską kwasowością żołądka. Interesowałeś się w ogóle tym tematem? Co konkretnie wyszło na gastroskopii, jakieś zmiany dodatkowe?


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-08-02 23:13:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
Zdecydowanie mi lekarz zepsuł żołądek IPP i teraz leczę się octem jabłkowym i mam zakwaszony żołądek ok teraz. Mam też enzymy kreon 25000 od jelita i trzustki - jest rewelacja w porównaniu do tego co była.

Jajka się właśnie ok czuje. Np wczoraj jadłem żurek własnej roboty z na zakwasie chlebowym i prawie się rzygałem / było mi bardzo źle. Więc gluten 0.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Czujesz się lepiej po occie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
albumina jajeczna wbrew pozorom moze byc bardziej ciezka w trawieniu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białkooo

Następny temat

Pytanie o białko

WHEY premium