SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko - Jaki czas brać ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3735

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam i pozdrawiam wszystkich uczestników forum

Chciałem zadać pytanie do fachowców i do tych którzy chociaż częsciowo się znają na temacie. Licze że otrzymam pełne i konstruktywne odpowiedzi :)

No więc:

Od niedawna ćwicze sobie w domu, niestety mam bardzo małą mase. Moje wymiary i wiek:

Lat: 16 wzrost 172, waga: 58 kg. Jestem dosyć szczupły a chciałbym troche "zrobić się większy" :) Planuje kupić sobie białko, aby móc dostarczać go tyle aby przybrać na masie. Planuje dziennie pochłonąć 100 gram białka, cześć z pudełeczka, a część z produktów zywnosciowych ;)

Jeżeli dostarcze faktycznie tyle białka potrzebnego, to jak długo musze się tak odzywiać z dodatkowym białkiem, aby zacząć troche przybierać na masie. Konkretnie ile dni, bo finanse nie zbyt duże i dodatkowe białko na długo nie starczy, a niestety co bym nie robił nie jestem w stanie ze zwyklej diety (bez dodatkowego bialka) dostarczać tyle ile potrzebuje.
Więc ile dni tak bede musiał jechać, ile moge przybrać na masie. Mam w tym czasie ćwiczyc ? Czy jak skoncze ten "cykl" to bede mógł sobie dalej jechac na swojej zwyklej marnej diecie ? Czy wtedy schudne i wszystko strace?

Przepraszam za tak długi post, ale jest to dla mnie ważne, z góry dzięki !!!



--
www.kocham_szczecin_niedlugo_bedzie.prv.pl 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13207
no nie, myslalem ze wybuchne ze smiechu W takim razie ciekawe jak wyglada "wyczerpujaca" odpowiedz?!

Silent Master
"...hope is a good thing, maybe the best of things"
"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Witam na Forum

UZUPELNIJ PROFIL

Odzywka bialkowa nie jest do brania w cyklach, to po prostu uzupelnienie Twojej codziennej diety, jezeli nie jestes w stanie dostarczyc B z pozywienia. Jak mozesz, to lepiej jadlo naturalne. Te 100G to i tak za malo, jak na Ciebie, powiniens dostarczac 2-2,5g B/kg masy ciala (dla Ciebie 120-150g)

oprocz B wazna jest taksze ilosc WW, na masie wrecz kluczowa. Powinienes dostarczac 6-7g WW/kg (dla Ciebie 350-400g), glownie zlozonych z niskim indeksem IG.

pamietaj tez o tluszczach nienasyconych, sa konieczne w niewielkich ilosciach (ryby, oliwa z oliwek, orzechy wloskie)

Widze, ze duzo jeszcze przed Toba lektury, 2 przeczytane posty to z pewnoscia za malo, zeby dowiedziec sie czego o odzywianiu w kulturystyce.
Na poczatek polecam:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=50408
i to:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=29058
oraz to:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39176

czytaj tez archiwum, jest duzo przykladowych diet wraz ze wskazowkami i opiniami innych.
Zapraszam rowniez do wyszukiwarki

Powodzenia

no pain, no gain

Zmieniony przez - Macff w dniu 2003-01-08 17:55:01

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wrecz przeciwnie mam wiekszy staz od ciebie w kulturystyce od wakajci przegladam silownia.net od poczatku grudnia sfd.pl ale malo postow było okreslonych z białkiem, wiem ze to sie nie nazywa cykl, dałem w cudzysłowiu,

niestetyy nie udzieliles mi odp, takiej jak chciałem , zaliczyłem około, 100 gram, bo wiem o tym ze powinno byc 2 gramy na kg ciała,

czekam na dalsze odp, bardziej zwiane z tematem, masz nie wielki staz ,

weglowodany to mniejszy problem , najgorzej mam z białkiem, dlatego pytałem się ile dni mniej wiecej trzeba sie porzadnie odzywac zeby cos przybrac, bo z samego jedzenia nie dam rady, a dlugo bialka nie pociagne (kabony mi nie starczy :(

--
www.kocham_szczecin_niedlugo_bedzie.prv.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 626 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12264
buahahahha
trafiłes Macff na fachowca https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/7.gif[/img] przeciez on od grudnia przegląda sfd.pl a Ty masz "krotki staz" przeciez on od grudnia przegląda sfd.pl a Ty masz "krotki staz" przeciez on od grudnia przegląda sfd.pl a Ty masz "krotki staz" [img]../../buziaki/3.gif" alt="" />
niezły z niego kot

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.
Tylko (L)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie smmiej sie bo oznacza to ze nie jestes w stanie mi odpowiedziec, wlasnie tacy z was fachowcy ...

--
www.kocham_szczecin_niedlugo_bedzie.prv.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
kuo se OVOPOLa i bedziesz miec spokoj, no i nie jedz 100 tylko 150g bialka na poczatek nara

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co to ten OvonPol czy jak to tam ma ;)
ciezko bedzie z tym białkiem :(

co o wczesniejszego postu, sfd czytam od niedawna ale wczesniej czytałem wszystko z s i l 0 wnia.net, wiec co nie co wiem

--
www.kocham_szczecin_niedlugo_bedzie.prv.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
ovopol to bialko o bv 100 za okolo 32pln/kg, jedyny problem to, ze jest to zwykly egg protein bez dodatkow, czyli trzeba samemu go sobie przyrzadzac slodzikiem, kakaem itp.

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Kufa, to ja sie juz nie udzielam, Trolek jestes na mojej liscie restrykcyjnej, sorki ze nie zwrocilem uwagi na jakiego fachure trafilem, juz sie chowam do swojej norki...

cykl bialka - rzeczywiscie mam luki w edukacji, musze jeszcze duuzo cztac.

lece przejzec archiwum, jeszcze raz przepraszam

no pain, no gain

Zmieniony przez - Macff w dniu 2003-01-09 08:45:57

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Jejkuuuuuu.... Trolek, komu Ty podskakujesz?????
Pokory troche mlodziencze bo to znalazloby sie pary co trenuja tyle co Ty masz lat i zjadaja dziennie tyle bialka co Ty wazysz (joke, joke....)
Dostales dobre i wyczerpujace odpowiedzi i zrob z nich dobry uzytek a nie bedziesz zalowal.

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skoro czytasz posty to proporcje znasz. Jak chcesz przybrać masy to B - 2,2g/kg ale nie zapominaj o węglach nawet 7g/kg (jak dobrze ćwiczysz i nie masz tendencji do tycia to możesz nawet 40% węglowodanów prostych wciągać, głównie po treningu 25% i rano 15% ze złożonymi oczywiście, proste żeby zatrzymać poranny katabolizm złożone aby mieć energię do drugiego posiłku).
To oczywiście dotyczy sytuacji, gdy chcesz nabrać masy ale w większej części mięśniowej. Jak zależy Ci na samej masie tłuszczowej i nie chcesz ćwiczyć to możesz 100g białka wciągać ale liczbę węglowodanów musisz zwiększyć tak czy inaczej do 5g/kg.

#include <god.h>
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CO dała wam THERMA!!!!

Następny temat

jajko

WHEY premium