SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Białko+ kreatyna+ spalacz - porada

Wysłana -
Witam forumowiczów,

By wprowadzić w temat, wracam na siłownię po prawie 3 miesiącach przerwy. Ćwiczę 6 razy tygodniowo (4 treningi siłowe(każda partia 2 razy tygodniowo "podwójny split"), 2 treningi wytrzymałość/kondycja). 18 lat, 178 cm wzrostu, z 10 kg za dużo, żadnych schorzeń. Poziom powiedzmy średnio- zaawansowany. Dieta opiera się głównie na nabiale, pieczywie, mięsie oraz warzywach (brak owoców). Do tej pory nie brałem suplementów diety/ odżywek stąd też chcę się Was poradzić. To moje wspomagacze:

- FITWHEY WHEY PROTEIN CONCENTRATE
- NUTREX LIPO-6 BLACK
- FITWHEY CREATINE

Suplementy chciałbym brać tylko w dni treningowe, czyli i tak wychodzi 6 dni. Jedynie w niedziele nie trenuje. Białko, tu nie mam wątpliwości, po każdym treningu będę brał porcję. Nie jestem tylko pewien kreatyny i spalacza. Czy przed treningiem mogę wziąć na raz spalacz i kreatynę, czy to się ze sobą nie kłóci ? Brałbym kapsułkę spalacza przed obiadem i przed treningiem, porcję kreatyny przed treningiem oraz porcję białka po treningu. Czy tak może być ?

I ostatnia kwestia, aż wstyd mi pytać- jeżeli kreatyna jest w proszku, to miarka będzie dołączona ? Chodzi mi odmierzenie porcji (4g w tym przypadku).

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
witaj,
tak przed treningowo mozna wrzucic spalacz i kreatyne razem, tutaj nic sie nie kloci
co do dawkowania spalacza, ja osobiscie bym na start dal tylko przed wysilkiem
co do miarki, trudno mi powiedziec czy w produkcie sie znajduje, jednak plaska lyzeczka od herbaty to okolo 5g suplementu
Wysłana -
Pierwsze co, to polecam skonsultować Twoją dietę w odpowiednim dziale: http://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html Opieranie jej na nabiale jest jest dobrym rozwiązaniem.
Wysłana -
przed obiadem nie ma co dawać spalacza lepiej dać dwa kapsy przed treningiem, zalecana porcja to i tak 3 kapsy, jednego nie poczujesz.
Wysłana -
j.w. wpierw dopracuj dietę, bo na oko to nie wiesz czy jestes na plusie czy minusie, a będąc na plusie to i spalacz nie pomoże jeżeli chcesz redukować, jedynie może podziałać jako przedtreningówka. Nie dziel porcji spalacza, tylko jedną całą przed treningiem, 2-3 caps. Białko masz do uzupełnienia braków w diecie, jak masz braki to np w formie shake po treningu pij z jakimiś węglowodanami (np. owoc, płatki itp.)
Co do miarki - niby na łyżeczkę od herbaty liczy się ok. 5g, ale najlepiej to kup wagę kuchenną bo to podstawa, przyda Ci się zarówno do gotowania, do odmierzania białka i innych produktów, a koszt niewielki, bo można czasem wyrwać i za 15-20zł, a to na lata i nie wróżysz ile nasypałeś lub zjadłeś czegoś
Wysłana -
Duże dzięki za odpowiedzi ! W kwestii zapotrzebowania kalorycznego, znów liczę kalorie i makro, bo przyznaje że podczas przerwy w treningach tego nie robiłem. Na razie delikatny deficyt 250kcal, i delikatnie mniej węglowodanów. Na białko zdecydowałem się, gdyż jem generalnie nie aż tak wiele mięsa, i stąd obawy o próg leucynowy przy innych źródłach białka. A najczęściej tym źródłem były jaja i ser mozarella. Dzięki za podpowiedź ze spalaczem- nie będę dzielił porcji. Waga kuchenna jest, ale odmierzanie 4g kreatyny przy jej pomocy byłoby dla mnie nie wygodne. Dzięki

Zmieniony przez - Tbdn99 w dniu 2018-01-04 17:27:40
Wysłana -
wykorzystuj tylko mala lyzeczke aby okolo te 5g bylo jak zjesz jednego dnia 6, a drugiego 3 to nic zlego sie nie stanie:_)
Wysłana -
akurat jaja (szczególnie) i mozarella to źródła dobrej jakości białka, podobnie jak twaróg
Wysłana -
Sprawdź sobie ile jest w miarce i odmierzaj na oko. Odnośnie diety, tak jak pisałem. Zapraszam do odpowiedniego działu.
Wysłana -
Wiem taka waga słabo waży małe porcje i dlatego mozesz np sypnąć takich równych 10 porcji, potem masę podzielić na 10 i będziesz iwedział ile taka łyzeczka czy miarka ma gram.
Wysłana -
jak od wytarowania chcę na swojej ważyć to dopiero 2g pokazuje, ale mam wrażenie że różne porcje strasznie są, dlatego polecam wytarować, postawić coś na wadze żeby było tam powiedzmy z 200g i wtedy mierzyć 2g, bo już jest "czujniejsza"
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź