SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białe plamy w gardle

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 493 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29557
Sprawa ma się tak:
W ferie czyli 3 tygodnie temu chorowałem na anginę. Bralem przez 10 tyg antyniotyk no i bole gardła, głowy i gorączka mineła. Teraz od paru dni zaczeło mnie czasami boleć gardło tzn. raz poboli w np. pouldnie i potem cały dzien spokój. W gardle po jednej stronie zauważylem takie jakby białe blamy. Boł gardła mam, ale żadko. Gorączki nie mam.

Jak mogę się wyleczyć domowymi sposobami? Bo antybiotyku nie chcę już brać i myśle ze nie ma potrzeby skoro nie mam gorączki i bolow głowy. Od 2 dniz zaczełm brać tabletki do smotkania i płukam gardło wodą utlenioną łyżeczka+ woda raz dziennie.

Co jeszcze?

czekam na odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Angina jest chorobą gardła. Rozwija się ona szybko i gwałtownie. Roznosząc się drogą kropelkową, już po kilku godzinach od kontaktu z chorym może spowodować zarażenie. Nawet niepozorny kontakt z chorym, w postaci rozmowy może spowodować problemy. Na szczęście choroba z reguły przebiega przez istotnych komplikacji i odpowiednie leczenie nie powoduje trwałych zmian zdrowotnych jak np. grypa. Nie leczona lub zbagatelizowana może niestety narobić większych szkód niż tylko gorączka i ból gardła.

Objawy anginy widoczne są z reguły na migdałkach, w postaci białych zmian ropnych. Nie muszą jednak ograniczać się tylko do tego. Wystąpić może:

- silny ból gardła, promieniujący do uszu,
- trudności w przełykaniu, obrzęk gardła,
- powiększone węzły chłonne,
- brak apetytu,
- złe samopoczucie,
- nieprzyjemny zapach z ust.

W sytuacji podejrzenia anginy niezwłocznie należy udać się do lekarza rodzinnego w celu określenia leczenia. Anginę łatwo pomylić z mononukleozą, która jest poważniejszą chorobą i leczy się ją w inny sposób.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
zjeśli się myle to prosze o poprawienie ale może to grzybica
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
angina ropna
płukać wodą z solą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 838 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37787
skoro 10 tyg jechales na antybiotykach, to jak najbardziej moze to byc kandydoza, do laryngologa, ew. kup sobie nystatyne w plynie jesli masz jakies znajomosci w aptece i pędzluj te miejsca przez tydzien, jesli nie przejdzie wtedy idz do lekarza

Dwie najlepsze chwile w życiu ?- początek orgazmu i koniec srania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
pojdz do lekarza niech obejrzy gardlo. ten nalot moze byc bakteryjny, ale tez moze byc grzybiczny.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 493 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29557
będe płukal wodą z solą, jak nie przejdzie do pon pójde to lekarza... ehh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moja siostra to miala to sie nazywa mononukleoza bardzo grozna choroba szybko zglos sie do lekarza, choc nie musi to byc to oczywiscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 493 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29557
he i bylem dziś u lekarza ogólnego, bo rodzinnego nie było o tej porze. Zbadała, zajrzała do gardła i powiedziała że nic nie zauważyła :/ ...
I że to normalne może być po anginie i że przejdzie... A i żebym nie pił gazowanych napoi... Nic nie przsepisała bo gorączki itd nie mam. W razie czego zebym się zgłosił do rodzinnego.

he i teraz się zastanawiam czy warto się paradować do rodzinnego...

A jakie "domowe sposoby" polecacie do wyleczenia tego?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naciągnięty miesien

Następny temat

Wyskoczył mi bark!!!!!

WHEY premium