SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Białe plamy na dłoniach

Wysłana -
Mam taki problem, który istnieje praktycznie odkąd tylko pamiętam... Czasami mam tak, że na dłoniach (głównie zewnętrzna część dłoni), a także przy nadgarstku, niekiedy nawet na przedramieniu pojawiają się białe plamy na skórze. Nie jest to żadna wysypka, bo jak np. "potrę" ręce (rozgrzeję), to te plamy na jakiś czas znikają. Sam nie wiem, skąd one się biorą - najprawdopodobniej albo z zimna albo coś z krążeniem. Zauważyłem, że są widoczne szczególnie, gdy trzymam ręce raczej "nisko", np. wzdłuż tułowia. Jak podniosę dłonie do góry (np. opieram głowę), to wtedy nie ma żadnego problemu z tymi plamami - w ogóle się nie pojawiają. W jaki sposób się tego pozbyć i gdzie można znaleźć więcej informacji na ten temat?
Wysłana -
WitamTak naprawdę nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć, tym bardziej że nie wstawiłeś zdjęć podglądowych. Najlepiej jakbyś udał sie do lekarza i wówczas wszystko się wyjaśni. Generalnie przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, wymienię niektóre z nich :-infekcja grzybicza – łupież pstry, łupież biały,
-bielactwo,
-choroby autoimmunologiczne,
-zakażenia,
-niedobory witamin i minerałów,
-stosowanie leków,
-poparzenia słoneczne,
-nadmierne opalanie,
-zaburzenia hormonalne (także wynikające z ciąży lub menopauzy),
-alergie i nietolerancje,
-uwarunkowania genetyczne,
-czynniki chemiczne,
-stres.

Białe plamy na ciele czy dłoniach w większości przypadków są zmianami odwracalnymi, wystarczy konsultacja ze specjalistą i odpowiednie leczenie. Nierzadko pomaga zastosowanie odpowiedniej suplementacjij bądź zastosowanie produktów, takich jak kremy, które mogą usunąć przebarwienia ze skóry. Tylko niektóre przypadki będą dotyczyły postępujących, nieodwracalnych zmian skórnych.


PozdrawiamWitaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ja mam to samo i to bedzie chyba cos z krążeniem ale niech sie wypowie ktoś kto sie na tym zna , czekamy ;)
Wysłana -
właśnie też wydaje mi się, że raczej z krążeniem

ogólnie problemów z krążeniem nigdy nie miałem, z ciśnieniem również

taka moja teoria: moze to jest jakis lekki ucisk na żyły, gdy trzymam ręce w dole, krew wtedy nie dopływa dostatecznie i stąd te plamki? można jakoś temu zaradzić?
Wysłana -
Mam to samo.
Byłem u lekarza i powiedział mi, że to jest spowodowane tym, że żyły, które ida przez bark są uciskane przez obręcz barkową, gdyż pomiędzy nią, a pierwszym zebrem jest zbyt mała szczelina.
Powiedział, że mozna by było usunąć pierwsze żebro, ale to tylko w ekstremalnych warunkach (martwica dłoni) bo tak naogół, to bardzo żadko słyszy sie o tym zabiegu w medycynie, gdyż jest bardzo ryzykowny.
Jest jeszcze druga opcja. Urosnąć. Jeśli sie urośnie, to ta przestrzen powinna sie powiększyć. Pomóc moga też ćwiczenia siłowe na barki, aczkolwiek nie jest w 100% pewne, że to pomoże.

To chyba wszystko :)
Wysłana -
ja tez mam to samo, szczerze to i na nogach ponizej kolan, byłam z tym u derma, nie jednego, i powiedziano mi że na to lekarstwa nie ma (only prysznice naprzemienne ( ziepły, zimny)) to jest jakas choroba naczyń krwionośnych i sa one nadmiernie skurczone. Trzeba je rozcierac bądz wcześniej wspomniany prysznic naprzemienny żeby temu zapobiec. Jesli chodzi o przyczyne to m.i.n. stres, zmeczenie... nie wiem co jeszcze.Jakoś nie znalazłam po mocy do tej pory :(. Podobno następne stadium choroby to zmiana ich koloru na sine. :( zasmuca mnie to strasznie. powodzenia wleczeniu, ja jestem bezradna :( pozdrawiam wszystkich zcentkowanych.
Wysłana -
Ja mam tak samo. Od prawie 2 tygodni mam na rękach białe plamki i są widoczne coraz bardziej. Pojawiły się na wakacjach. Ponad 40 stopni i strasznie nas gryzły komary. Mam od kilku lat żylaka a od roku pojawiają się pajączki. Czy to może mieć jakiś związek ? Czy to za sprawą krązenia?
Nie mam też zimnych rąk, są bardziej ciepłe ..... Zdj w załączniku.

Zmieniony przez - ElzaElza w dniu 2018-07-31 11:27:24
Wysłana -
Na przyszłość przed odświeżeniem proszę spojrzeć na datę tematu i starych nie odświeżać.
Plamy jak najbardziej mogą być związane ze sprawami krążeniowymi i jeśli są jakieś podejrzenia należy skonsultować się wówczas z lekarzem
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź