SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białe pieczywo - jeść, czy nie jeść?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 63 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 248
mam 175 wzrostu i 64kg wagi... i chce przybrać na masie.
i słyszałem ze nie wolno jeść płatków kukurydzianych chleba białego
idt. dlaczego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Jedzenie białego pieczywa to odwieczny dylemat wielu osób. Szczególnie tych, którzy dbają o swoje zdrowie. Powszechnie panujące przekonania mówią o tym, że pieczywo warto wyeliminować z diety w sytuacji, gdy chcemy odżywiać się zdrowo i zmienić swoją sylwetkę na lepszą. Czy jednak należy eliminować całe pieczywo z naszych diet?

Bez wątpienia warto wyeliminować z naszego jadłospisu wszelkie produkty przetworzone. Zaliczane jest do nich również pieczywo pszenne, tzw. białe. Jest ono pozyskiwane z mąki najgorszej jakości. Dlatego też nie zaleca się wprowadzać takiego pieczywa jako źródło węglowodanów w naszej diecie. W pieczywie takim ograniczone są ilości błonnika, witamin i składników mineralnych. Poza tym obecny jest w nim również gluten, który nie każdy może spożywać.

Jaki rodzaj pieczywa więc warto spożywać? Bez wątpienia te z mąki lepszej jakości. Będzie to np. pieczywo:

- żytnie,
- razowe,
- orkiszowe,
- graham,
- pełnoziarniste,
- pumpernikiel.

Tutaj można poczytać więcej informacji na temat tego, które pieczywo wybrać: https://potreningu.pl/articles/4780/biale-czy-ciemne-pieczywo.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Płatki kukurydziane --> Duże przetworzenie, wysokie IG.

https://www.sfd.pl/Płatki_owsiane_vs_Płatki_kukurydziane__!!!-t79445.html

Biały chleb --> Wypiekany z mąki białej, która ma mało witamin, mikroelementów, znikomą ilość błonnika. Biały chleb ma b.wysoki IG.

https://www.sfd.pl/Troche_informacji_o_chlebie-t308830.html 
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 63 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 248
czyli jak chce przybrać na masie to powinienem jeść chleb biały itd.
czy powinienem unikać jedzenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak chcesz się otłuszczać to jedz białe pieczywo, najlepsze są takie pulchniutkie bułeczki A tak na poważnie to niezależnie czy masa czy redukcja, w diecie powinno się uwzględniać tylko i wyłącznie pieczywo z mąki z pełnego przemiału - Chleby razowe, grahamy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
Nie przesadzajmy. Jak zjesz raz na jakiś czas pyszną, chrupiącą, białą bułkę to nic Ci sie nie stanie, a wręcz przeciwnie. W swoim codziennym jadłospisie postaw na produkty z pełnego ziarna(brązowy ryż,makarony,kasze,płatki owsiane), szczególnie jeśli robisz mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jacques, raz za czas ok, ale Kolega pytał czy na codzień w diecie takie rzeczy są dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
Dobre są, ale nie idzie to w parze ze zdrowiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2527
.

Zmieniony przez - Przemas_90 w dniu 2008-05-05 11:45:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1734
Do wczoraj caly czas jadlem biale pieczywo i nie widze zeby mi zaszkodzilo :) Wiec nw czm kazdy pisze ze trzeba kesc tylko i wylacznie razowe pelnoziarniste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paranoja z tym białym pieczywem tak jak i swego czasu z syfiastym ryżem brazowmy. Jak ci nie smakuje razowe to wcinaj białe. Ja jem białe bo mi ciemne pieczywo nie podchodzi i meczy mnie zgaga po nim. I jakoś mnie nie otluszczylo jeszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1734
No wlasnie i caly czas sie zastanawiam czemu wszyscy mowia ze biale jest zle
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zamrażanie wody w zamrażalniku

Następny temat

jak jeść (godzine przed treningiem)(pół godziny przed treningiem??)

Wiecej