SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Beta alanina

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Witam. Kupiłem beta alanine . 120kapsułek, napisane jest zeby brać ją po 4 kapsułki dziennie więc starczy mi na 30 dni. Z tąd moje pytanie-po jakim czasie odczuwa się skutki brania tego suplementu bo z tego co wiem nie działa doraźnie. Jak długą ją brać? Dokupić jeszcze kolejne 120 kapsuł? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4108 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42227
Witaj!
O ile kapsułki są wygodne, to niestety w przypadku suplementów takich jak beta-alanina, kreatyna i cytrulina, trzeba się ich trochę nałykać, jeśli chodzi o ich ilość. Dlatego często lepszym wyborem jest stosowanie wymienionych preparatów w proszku.


Niekoniecznie należy się zatem opierać na dawkowaniach podanych na opakowaniach lub opisach w sklepie. Są one często podyktowane wytycznymi służb sanitarnych i niekoniecznie muszą odzwierciedlać optymalne dawki pod względem działania.

Jeśli chodzi o beta-alaninę, to przyjmuje się, że najlepsze dawkowanie zaczyna się od ok. 5 g na dobę. Z czego może być ona podzielona na dwie dawki. Pory przyjmowania beta-alaniny nie są istotne, bo faktycznie nie działa ona doraźnie. Wpływa ona na pH w mięśniach, przez co dłużej mogą one pracować, zanim zostaną zakwaszone i odmówią pracy. To takie trochę uproszczenie, ale taka jest mniej więcej zasada działania beta-alaniny.

Aby odczuć maksimum z jej działania trzeba ją suplementować co najmniej przez kilkanaście dni, a optymalna długość cyklu to 10-12 tygodni. Oczywiście najlepiej w połączeniu z kreatyną.

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16179
Ja Beta-alanine zawsze biorę razem z kreatyna przez 10-12 tyg w dawkach 5-6g dziennie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Ja kończe teraz powoli cykl na kreatynie. Jeszcze tydzień albo dwa na niej pojade. Nie wiem czy teraz dorzucić tą Beta alanine.. Po jakim czasie czuć jej działanie?





Zmieniony przez - tey w dniu 2018-03-25 18:19:28

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16179
Myślę że po dwóch tygodniach powinieneś czuć już poprawę wytrzymałości na treningu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2075 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Mozesz dorzucic juz teraz a stosowac mozesz nawet kilka miesiecy , im dluzej tym lepiej jezeli chodzi o beta alanine
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Ok. Dzięki. A czuć jej działanie już po dwóch tygodniach tak jak kolega wyżej pisał?

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
Amg27
Mozesz dorzucic juz teraz a stosowac mozesz nawet kilka miesiecy , im dluzej tym lepiej jezeli chodzi o beta alanine


nieprawda. wysycenie nastepuje po ok 3mc przy dawkach 3.6g dziennie.
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
tey
Ok. Dzięki. A czuć jej działanie już po dwóch tygodniach tak jak kolega wyżej pisał?


ale jak chcesz ja czuc? ona tylko podniesie poziom karnozyny w miesniach i tak de facto przy zakresie pow 15 powt moze dac Ci to jakies tam korzysci
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2075 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Tak samo jest z kreatyna a są osoby które biorą kilka miesięcy bez przerwy i odczuwają działanie wiec z ta nieprawda to wiesz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2075 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2075 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Poczytaj sobie czelista 3 miesiące to minimum do pół roku max
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o wyrozumiałość :)

WHEY premium