SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Beta-Alanina Czy warto? Wasze opinie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 799 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14420
Witam!
Napiszę co nieco na temat Beta-Alaniny trochę z książki Pana Piotra Wojciechowskiego,a resztę z doświadczenia.
Cytat:
Beta-Alanina-Aminokwas,któremu warto poświęcić uwagę i podjąć próbę stałej suplementacji tym produktem,ponieważ wykazuje bardzo pozytywny wpływ na nasze treningi oraz działanie suplementów.Beta-alanina charakteryzuje się bardzo specyficznym objawem działania - -odczuwamy mrowienie na różnych częściach ciała,trwa to kilkanaście minut.Aby aminokwas ten zaczął działać i pokazał swoją siłę - należy nim nasycać nasz organizm przez dłuższy okres czasu(podobnie jak kreatynę).Najlepiej zacząć go przyjmować w następujący sposób:

Pierwsze 7dni -3x1g (rozłożone na cały dzień).
Kolejne 7dni - 2x2g (w odstępach 7h).
Pozostały okres - 3x2g (rozłożone na cały dzień).

Dobrze jest brać Beta Alaninę nawet przez trzy miesiące!Po takim czasie można zrobić miesiąc przerwy i od nowa powtórzyć powyższy schemat.Proponuję wam również łączyć cykle kreatynowe z tym aminokwasem, ponieważ w momencie, gdy nastąpi jego pełne nasycenie - kreatyna działa ze zdwojoną siłą.Dlatego najlepiej jest zacząć przyjmować Beta-Alaninę przez okres 30 dni - następnie włączyć w to cykl kreatynowy i kontynuować jej branie razem z kreatyną przez następne - nawet 60dni!
Beta Alanina może wzmocnić nawet o 200% działanie kreatyny.


Teraz z doświadczenia:
Beta alanina podziałała na mnie naprawdę dobrze(brałem tak jak napisano powyżej),Ale nie tak jak opisuje się jej działanie(wyjątkiem jest to,że Dzieki temu Aminokwasowi nie czuć tak bardzo zmęczenia na treningu).Bete alaninę wziąłem po cyklu na kreatynie i brałem miesiąc i stwierdzam,że Beta alanina bardzo dobrze oddziaływuje na przeczyszczanie organizmu,gdyż gdy robiłem drugi cykl na tym samym suplemencie to podziałał on na mnie tak samo jak za pierwszym razem,albo i nawet lepiej(potwierdza się działanie Beta alaniny wg. Pana Piotra).
W takim razie efekty:
-Bardzo dobrze wspomaga działanie kreatyny.
-Zapobiega zmęczeniu na treningach.
Dwa takie działania,które są bardzo istotne i które wspomagają nasze wyniki na siłowni.

Beta-Alanina Czy warto?

Według mnie warto i polecam każdemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Trenując na siłowni, szukamy różnych sposobów na to, jak uzyskać lepsze efekty diety i ciężkiego wysiłku. Zakładając, że te dwa najważniejsze czynniki dopięte są do granic możliwości, możemy skupić się na suplementacji, która poprawi nasze wyniki. Jednym z takich suplementów jest beta-alanina. Jest ona aminokwasem będącym prekursorem karnozyny.

Związek ten wpływa w szczególności na zdolność naszych mięśni do dłuższej i cięższej pracy. Wynika to między innymi ze zmniejszenia wydzielania kwasu mlekowego. Wśród innych właściwości karnozyny wyróżnić można:

- wspomaganie regeneracji mięśni,
- regulacja pH,
- pozytywny wpływ na kurczliwość włókien mięśniowych,
- transport jonów wodorowych,
- działanie antyoksydacyjne.

Beta-alanina wspomaga również działanie kreatyny. Dlatego warto je łączyć, nie tylko w sytuacji, gdy celem naszym jest poprawa wyników w sportach wytrzymałościowych, czy siłowo-wytrzymałościowych, jak bieganie, sporty walki, czy crossfit, ale również w sportach sylwetkowych lub siłowych.

Dobrej jakości jak i w atrakcyjnej cenie polecam zakup Allnutrition Beta-Alanine Endurance Max 500 g: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Beta-Alanine_Endurance_Max-opis33649.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
?

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
jezeli topic ma byc poswiecony beta alaninie.
to tez odpowiem, ze odczuwam poprawe wytrzymalosci jak i lekka silowa.
tez osobiscie sobie chwale.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja w Xpandzie ją odczułem [ mrowienie ]
Moje pytanie brzmi: gdzie mogę kupić beta alanine w proszku?
Z activlabu jest w kapsułkach [ łącznie 120g ] ale to mało opłacalne.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Szukaj beta-alaniene Primaforce.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szukaj beta-alaniene Primaforce.
Wie ktoś może czy ten produkt kiedyś zaszczyci sklep sfd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Primafore'u nigdy w sklepie sfd nie było, a przynajmniej ja nie widziałem.

Zmieniony przez - Amentoris w dniu 2011-02-02 15:29:49

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aj to szkoda. Zobaczymy tu i tam. A betabolic? warty uwagi? [ 500g ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Jeśli zależy Ci głównie na beta-alaninie to i nie bardzo, bo niedużo jej tam jest.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 123
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Mozna dodać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie aminokwasy

Następny temat

BCAA - bieganie

WHEY premium