SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bear complex + ??

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
Witam, od paru miesięcy trenuje MMA. Obecnie w poniedziałki i czwartki.
Niedawno dodałem jeszcze siłownie w wtorki i piątki. Robiłem pewien kompleks sztangowy ale nie za bardzo mi pasuje i chciałem spróbować Bear Complexa, jednak chcę go uzupełnić o podciąganie i pompki/wyciskanie sztangi.
Myślę, że jak dodam te dwa ćwiczenia na koniec czy na początek "misia" to nie podołam, żeby go zrobić w 100%.
wydaje mi się, że będzie ok jak dam podciąganie i pompki w superserii przed/po całym bear complexie?

Na siłowni mam 4 lata stażu, z tym że od grudnia OFF.

pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
hmm w sumie mogę robić raz bear complex a kolejny trening kompleks gdzie klatka też jest ruszona. jednak wydolność, wytrzymałość są priorytetem więc narazie pomęczę misia i zobaczymy jak to wyjdzie.
dzięki za rady,
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak zrobisz dobrze misia, to nie masz prawa mieć siły na nic więcej. Jak za łatwo idzie, to zwiększ ciężar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
miś to wg mnie najlepszy kompleks, ile razy sobie mowilem ze po misiu zrobie jescze jakąs serwie ćwiczenia X. Gdy kończylem 5 obwód misia to zawsze mi sie odechciewalo wszystkiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
nie w tym rzecz, że uważam misia za lekki trening itp domyślam się, że daje popalić. tylko brakuje mi czegoś na klatkę i najszersze.
oczywiście, to nie trening, żeby zbudować jakaś potężną sylwetkę ale nie chcialbym omijać najszerszych i klatki .

za moment zwijam na trening i zobaczymy jak to wyjdzie. jak nie zemdleje po bear complexie albo nie wyląduje nad kiblem to spróbuje coś podziałać

Zmieniony przez - jac88 w dniu 2012-07-27 17:53:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miś wykańcza rzeźników. Chcesz powiedzieć, że trenując parę miesięcy jesteś w takiej mega formie, że dla Ciebie to lajt? Jakim ciężarem robisz? Jakie masz wyniki siłowe? Przysiad, pp, mc?

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2012-07-27 17:54:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
w pierwszym poście napisałem, że robiłem inny kompleks sztangowy ale chciałem misia spróbować, bo tamten mi średnio pasował.
nawet nie zasugerowałem nigdzie, że bear complex to błachostka czy coś w tym stylu po prostu czegoś mi brakowało i o to zapytałem :)
jakie teraz wyniki mam to Ci nie powiem, bo na siłkę znów chodzę od może 2tygodni, po przerwie ponad 7 miesięcy a zestaw, który ostatnio robiłem

podciąganie
martwy ciag
wiosło
zarzut od kolan
push press
przysiad tylni
pompki
robiłem ze sztanga 35-40kg, wszędzie po 6 powt jedynie pompek po 10-15, 4-5 razy taki obwód.

Zmieniony przez - jac88 w dniu 2012-07-27 18:43:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli piszesz, że do misia potrzebujesz się doładować, to znaczy że nie masz pojęcia na co się porywasz. To jest cholernie ciężki trening i niszczy nawet dobrze wytrenowanych ludzi. Jeśli zaczynasz dopiero bawić się w CF to sugeruję zacząć od lżejszych ćwiczeń, bo albo zrobisz go różowymi hantelkami albo w połowie zrezygnujesz i puścisz pawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
odnoszę wrażenie, że traktujesz mnie jak jakiegoś sezonowca czy kompletnie zielonego gościa co nie ma pojęcia o przerzucaniu żelastwa :) Po ćwiczeniach zawartych w bear complex stwierdziłem(PRZED ZROBIENIEM TEGO TRENINGU) , że CHCIAŁBYM jeszcze zrobić podciąganie i pompki, zresztą geniuszem nie trzeba być, żeby zauważyć, że klatka i najszersze są ominięte. OK, pewnie napiszesz, że ten trening ma zmęczyć, i się całkowicie zgadzam, swoją rolę spełnia.
Nigdzie nie napisałem, że to lekki trening i ni chvja go nie poczuje jak czegoś nie dodam.
Dzisiaj go zrobiłem, 5 obwodów po 7 razy, tak jak w oryginale. obciążenie 30-35-35-40-40 kg i żyje:) przerwy 90s. Obciążenie szału pewnie nie robi, ale jak na brak pojęcia to uważam, że tragedii też nie ma :)

Zmieniony przez - jac88 w dniu 2012-07-27 21:04:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po prostu mam ograniczone zaufanie do ludzi którzy piszą takie rzeczy. Nie potrafisz podać wyników siłowych w podstawowych ćwiczeniach, a raczej każdy trenujący 4 lata wie z jakim ciężarem potrafi zrobić przysiad czy mc. Piszesz, że niedawno dodałeś siłownię, więc jakim cudem wytrzymujesz jeden z cięższych treningów?
Większość ludzi, którzy zaglądają do działu porywają się na misia, nie wiedząc co to jest za trening.
Może i nie mam racji i jesteś w stanie wykonać go prawidłowo, ale po tym co piszesz wydaje mi się, że dość pochopnie oceniłeś ten trening. Peace.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
obecnych nie potrafię podać bo nie sprawdzałem ich. gdy kończyłem treningi w grudniu to było coś koło (maxy na 1 powt)
pp 90-100kg
mc 180-190
przysiad tylni ok 150
innych nie pamiętam.
siłownie zacząłem ponownie od 2 tyg. ale od marca chodzę na treningi MMA 2-4 razy w tyg, więc nie było to tak, że odstawiłem puszke piwa, wstałem z przed TV i polazłem na siłownie robić wymagający bear complex


Zmieniony przez - jac88 w dniu 2012-07-27 22:01:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra, to teraz tak. W jakim celu chcesz dodać pompki i drążek? Bo rozumiem, że chcesz upalić tłuszcz i poprawić wydolność. Wtedy robisz trening takim ciężarem, by paść po skończeniu. Nie ma sensu dodawania drążka, bo chcesz jeszcze plecy doładować. Chyba, że jesteś mega-wytrzymały i po misiu czujesz niedosyt, ale ten trening dobrze wykonany odcina prąd i po prostu padasz. Przed misiem też nie widzę sensu robienia czegokolwiek po to, by wstępnie się zmęczyć. Zabierzesz sobie niepotrzebnie energię i misia będziesz gorzej wytrzymywał. Bardziej skupiłbym się na zrobieniu tego treningu tak, by paść po skończeniu. A jeśli koniecznie chcesz coś dodać, to sugeruję po treningu a nie przed.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CF

Następny temat

Rozkład treningowy, treningi, objętość, obciążenia.

WHEY premium