SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Barki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 479
Sieeeeemka :D mam pytanko,macie jakis fajny trening który poprawi sile w wyciskaniu na barki?bo na klatkę podnosze 130kg a na barki wyciskam tylko ok 50-55kg...wiec no przepaść a jeśli temat w złym dziale to proszę o przeniesienie;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347356
Dla mnie ćwiczenie kiepskie i nie robiłem go od kilku lat. Przerzuć się na wyciskanie żołnierskie stojąc, o wiele efektywniejsze i zdrowsze dla stawu barkowego.

Siedząc jedynie polecałbym wyciskać hantle.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11974 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
mozesz zaatakowac je systemem 5x5, 3 razy week, np wyciskaniem zolnierskim, czy push press-em
tylko musisz to umiejetie wplesc w plan treningowy by np nie kolidowalo z klata

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14658 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Aż nie chce mi się wierzyć w taką dysproporcję...

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
eee tam znam gości co na klatę biorą więcej niż w martwym . To dopiero są dysproporcje :P a co do porad to wstaw swój plan najpierw abhy cos doradzić i wyniki w innych bojach, abyśmy mogli stwierdzić czy tylko w barkach jest taki źle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 479
Hmmmm ja jakiegoś ramowego planu nie mam,jak wejde na siłownię to sobie w głowie ukladam co dzis,staram sie nie potarzac co tydzień jednych ćwiczeń zawsze cos zmieniam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776907
Wynik w wycisku spory. Ale trzeba to jakoś usystematyzować w barkach aby było jakieś ciężkie wyciskanie barkowe i pilnować w nim progresji
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 479
rion10
Wynik w wycisku spory. Ale trzeba to jakoś usystematyzować w barkach aby było jakieś ciężkie wyciskanie barkowe i pilnować w nim progresji
spory właśnie spory pierwszy raz na silce 18kg po 1,5 roku wyciskalem 80 pare przerwa 10msc powrót miesiąc treningu i 130 Siadło nie wiem jak ale mi to pas i ;D tyle ze ten wynik w barkach słaby właśnie...biorąc pod uwagę ze trening bicepsow koncze sztanga 45-50kg to jest naprawdę nic...:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776907
No tak dlatego trzeba ten wynik w barkach podciągnąć. Jak trochę po wyciskasz barkowo ze sztangą to wynik powinien się poprawić szybko

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 479
Z reguły mój trening wygląda mniej więcej tak:
-wyciskanie na barki na maszynie ok 10 powtórzeń w 6 seriach z dropsetem
-wznosy na bok na maszynie 4 2-3 serie po 8-10 powtórzeń
-Wznosy hantli/kettli na bok 5 serii po 10-14 ruchów+dropset
-Wznosy hantli w przód z supinacja nadgarstka 5-6 serii po 10 powtórzeń
-Podciąganie do brody sztangi/hantli/linki wyciągu z uchwytem prostym lub lina tutaj często zmieniam lecz najczęściej korzystam ze sznura 6 serii po 14 powtórzeń+dropset
-Odwodzenie ramion w tył na maszynie butterfly 4 serie po 10-12 powtórzeń
-Szrugsy na maszynie Smitha 4 seri po 8-10 powtórzeń tutaj stawiam na duże ciężary ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347356
W jakim ćwiczeniu te 55kg ? Ja bym skupił sie na technice. U mnie zawsze słabo szło wyciskanie żołnierskie, bo było tam maksymalnie 80kg x 3 przy 160 w WL. Zmieniłem jednak pozycję ramion i dopracowałem parę szczegółow i w tym sezonie udało sie wycisnąć 90 x 3 przy nieco większym wyniku w WL.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 479
ronie220
W jakim ćwiczeniu te 55kg ? Ja bym skupił sie na technice. U mnie zawsze słabo szło wyciskanie żołnierskie, bo było tam maksymalnie 80kg x 3 przy 160 w WL. Zmieniłem jednak pozycję ramion i dopracowałem parę szczegółow i w tym sezonie udało sie wycisnąć 90 x 3 przy nieco większym wyniku w WL.
55kg w wyciskaniu sztangi na barki kolegi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety, treningu i supli.

Wiecej