SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bark- załamka HELP !!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13
A więc zacznę od początku. Lubię siatkowkę, zaczałem się tym interesowac już w podstawowce. Przez cały okres gimnazjum jedynie uczęszczałem sporadycznie na SKS i jakieś sparingi niekiedy. W 3 klasie gimn na jesień skręciłem staw skokowy i od tego czasu moje zdrowie zaczęło sie sypac. W gimnazjum warunki byly słabe, mała sala, słabi nauczyciele, nadeszly wakacje, praktycznie cale przesiedzialem w domu- malo ruchu. We wrześniu wraz z przyjściem do Liceum pojawila sie mozliwosc wziecia sie do treningow całkiem porzadnie bo szkola oferuje dobre warunki. Juz od poczatku zaczalem 3 razy w tygodniu trenowac siate. Na kilku SKS niezle dalem se w kosc, wyczerpujaca gra + cwiczenia silowe typu pompki itp. (az do wyczerpania) w b.duzych ilosciach. Przy nastepnej okazji do gry okazało sie ze pojawił się u mnie ból barku przy zbijaniu pilki (szczególnie przy mocnym wygieciu reki do tylu przechodzi jakby prad, a potem już ból rwący uniemozliwiajacy dalsza normalna grę). Problem ten pojawił sie gdzies z początku pazdziernika 2007 roku. Zignorowalem to, myślałem ze przejdzie jak z reguly przy drobnych urazach które miałem. Jestem raczej wątłej postury ale mam pewne predyspozycje do dynamicznych ruchow (np zbic). No i grałem przez Październik i Listopad z tym bolem ktory potem kompletnie uniemozliwial zbijanie i serwowanie. Z poczatku grudnia udalem sie do lekarza pierwszego kontaktu ktory przypuscil iz to sprawa naciagnecia wiezadel i zalecil odpuscic trening na okolo miesiac. Z zalem odpuscilem i nie gralem ok 1,5 miesiaca. Gdzies w polowie stycznia wrocilem do gry, niestety przy pierwszej probie uderzenia znow to samo, bez zadnej poprawy (zawsze robie rozgrzewkę). Szereg badan RTG konczyny, celowanych z obcazeniem nie wykazal zmian kostnych. Pojechalem do poleconego ortopedy-traumatologa, stwierdzil podejrzenie patologii sciegna glowy dlugiej bicepsu i powiedzial ze to powinno z czasem przejsc, jesli nie musze sie skontaktowac ponownie. Przyszedl czas turnieju klas rocznika 1991 w polowie marca. Gralem na srodkach przeciwbolowych, co po czesci zlagodzilo dolegliwosci. Jednak bez nich o grze nie bylo mowy. Nastepnie szereg turniejow amatorskich (odatkowo skrecenie stawu skokowego i rozerwanie torebki podczas jednego z nich). Od polowy kwietnia nie gram przez noge ktora wraca do normalnosci i juz zaczyna byc OK. Jednak bark to glowna przyczyna mojej bezradnosci, bylem u specjalistki na USG nie wykazalo zadnych zmian tego sciegna. Bol odczuwalny jest coraz czesciej przy zwyklych czynnosciach i wystepuje dziwna niepenosc stawu, procz dolegliwosci przy zbiciu siatkarskim bol pojawia sie gdy reka jest zgieta w lokciu i chce wykonac ruch na zewnatrz barkiem przy stawianiu oporu druga reka. Ta specjalistka mowila ze musi zostac wyk. rezonans z kontrastem bodajze. Nie wiem co robic najblizszy termin u tego ortopedy to koniec lipca ;/

Procz dolegliwosci bolowych oba barki od czasu podjecia treningow zaczely strzelac/chrupac (lewy tez bolal ale nie byl obciazany zbijaniem i jedynie teraz strzela, nie ma bolu). Nie wiem co zrobic planowalem zaczac uczeszczac na treningi do sekcji siaty ale to nierealne w obecnym stanie ;/ obecnie znow od 2,5 miesiaca nie ruszylem pilki...

Siatkówka <3

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13
Kurcze moze ktos mial podobny problem? Jak patrze to sporo ludzi tutaj zna sie na rzeczy. :/ planowalem od nowego roku szkolnego wznowic treningi ;/

Siatkówka <3

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zaraz zwariuje jestem zdezinformowany prosze o wyjasnienia

Następny temat

bol plecow i dziwny kolor moczu (nerki?)

WHEY premium