SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bark i dynamika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1798

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1750
Witam, jakie polecacie ćwiczenia na barki i dynamikę, dynamikę chciałbym robić w domu jako zamiennik cardio, np wyskoki na skrzynkę lub coś w tym stylu, co do barków to zastanawiam się nad zamianą ćwiczenia unoszenia sztangielek w opadzie tułowia na jakieś inne ćwiczenie, tylko nie wiem jakie, ponieważ to ćwiczenie mi w ogóle nie wchodzi, zastanawiam się nad wiosłowaniem do klatki w opadzie tułowia, lub wznosy sztangi wzdłuż tułowia.

Robię FBW 3x w tygodniu, mój staż to 13 mieś.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Anonimek00
(...) a wiosłowanie do klatki, może być zamiast wznosów ramion w opadzie tułowia ?


Może być np na dodatniej ławeczce.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
Ale o który akton barków Ci chodzi, rozumiem że tylko o tył, w domu mozesz dać jakaś tabat, w formie siadów czy jakiś obwód sobie ustalić, siady, pompki, pajacyki, podskoki z kolanami do klatki.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1750
Tak o tył barku mi chodzi, bo odstaje bo przód i bok barku jest ok, tylko na tył barku nie mam co wymyślić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
co do dynamiki mozesz robic przykladowo burpees
co do barku: odwrotne rozpietki, face pull, wszelkie wiosla, angazuja jego tylna czesc
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spróbuj wykorzystać ławkę dodatnią opierając o nią klatką ("leżąc na brzuchu") i robiąc np:
- przyciaganie hantli nachwytem do klatki,
- unoszenia hantli (jak w opadzie tułowia) w bok, do przodu (na wysokość uszu) czy robiąc - jak ja to nazywam - literki Y i T,
- Cuban Rotation.

Te ostatnie dobre są też na rotatory w barkach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1750
Robiłem odwrotne rozpietki, ale właśnie mi słabo wchodzi na tył barku, co do ławki dodatniej, to 1 ćwiczenie to jest chyba to samo co wiosłowanie do klatki, a resztę wypróbuję. Robiłem wczoraj wznosy sztangi wzdłuż tułowia 2x12 i bardzo fajnie poszło w tył barków i ogólnie lepiej mi barki spompowało niż podczas wznosów bokiem jak i w opadzie tułowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Robisz wiosłowanie do klatki? Na plecy?


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-10-17 11:34:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1750
Robię wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie i 2 serie wiosłowania do klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
Anonimek00
Robiłem odwrotne rozpietki, ale właśnie mi słabo wchodzi na tył barku, co do ławki dodatniej, to 1 ćwiczenie to jest chyba to samo co wiosłowanie do klatki, a resztę wypróbuję. Robiłem wczoraj wznosy sztangi wzdłuż tułowia 2x12 i bardzo fajnie poszło w tył barków i ogólnie lepiej mi barki spompowało niż podczas wznosów bokiem jak i w opadzie tułowia.


problem w tym, ze cwiczenie tego typu znacznie obciąża ścięgna rotatorów

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tomku masz na myśli wznosy sztangi wzdłuż tułowia, czy tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
dokladnie tak

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Intensywny Push Pull 3 dni

Następny temat

ćwiczenie partii na przemian (?)

WHEY premium