SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bark - Jaki kolagen, zestaw naprawczy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 491 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17419
Czesc wszystkim,
Dolega mi ból w barku, nie jest to jakieś kłucie i ciągły ból w stanie spoczynku. Problem pojawia sie w momencie gdy unosze ramię do góry tak jak w ćwiczeniu na boczne aktony barków.
Zakupiłem zestaw naprawczy w postaci:
- animal flex
- cissus
- kolagen typu 2 firmy jarrow
- witamine C

Zestaw biorę około 3 tygodni, jest niby trochę lepiej, lecz nie wiem czy to nie efekt placebo (wiem, wiem że stawy długo sie regenerują). Watpliwości mam co do kolagenu. Wydaję mi się, że wybrałem średniej jakości kolagen. Możecie mi polecić najlepszy kolagen na rynku? Flexagen z Olimpu ma dobre opinie. Ewentualnie jakiś inny zestaw naprawczy ktoś poleci?
Pzdr.

>>>Zapraszam do moich fotek<<<
http://www.sfd.pl/temat230831/ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
GAL1

- animal flex
- cissus

- kolagen typu 2 firmy jarrow
- witamine C



takie zestawy Ci nie pomogą na problem który opisujesz , pojawiło się zaburzenie trzeba zdiagnozować a następnie wyleczyć
dolegliwości pojawiły się na skutek urazu czy samoistnie stopniowo narastały ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 491 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17419
Ból stopniowo narastał i tak już zostało, może trochę się poprawiło przez te 3tyg od momentu stosowania zestawu... Klatkę i barki jedynie rozciągam na treningu małym ciężarem żeby nie pogorszyć stanu zdrowia... Zobaczę za kolejne 3 tyg jak sprawa będzie wyglądać. Odnośnie kolagenu, jaki jest obecnie uznawany za najlepszy?

>>>Zapraszam do moich fotek<<<
http://www.sfd.pl/temat230831/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
On nie ma możliwości Ci tego 'wyleczyć' ponieważ nie działa na źródło problemu także bez różnicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Musisz zapewnić odpowiednie warunki do tego, by staw, czy cokolwiek innego ci się zepsuło mogło się zregenerować. Suplementy wspomogą regenerację, nie stworzą jednak właściwych warunków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 491 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17419
Jestem tego świadomy Panowie, pociągnę kolejne 3 tygodnie kuracji i zobaczę jak będzie. Fajnie jest wrócić na forum, szkoda tylko że w takich okolicznościach.
Pozdrawiam!

>>>Zapraszam do moich fotek<<<
http://www.sfd.pl/temat230831/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
GAL1
Jestem tego świadomy Panowie, pociągnę kolejne 3 tygodnie kuracji i zobaczę jak będzie.



nawet jeśli odczujesz że dolegliwości są mniejsze (co jest możliwe) to niestety nie wyeliminujesz przyczyny i prawdopodobieństwo że wrócą, będą się odzywać czy w wyniku kompensacji zaczniesz po pewnym czasie odczuwać np. w odc. szyjnym są duże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Wg mnie jeśli boli Cię bark przy tym ćwiczeniu, warto
1) dodać nieco zewnętrznej rotacji (kciukiem do góry, szczególnie w górnej fazie ruchu)
2) popracować nad prawidłowym ułożeniem barków, im bardziej wewnętrznie zrotowane, tym ciaśniej w nich. Warto
a) rozciągać barki, jak to już robisz
b) wzmacniać tylni akton barku facepullami
c) poćwiczyć dolny kaptur
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przyczyn jego dolegliwości w barku może być bardzo wiele i w zdecydowanej większości powyższe niestety nie będzie miało prawa pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Przecież chyba najczęstszym powodem bólu barków jest nadmiernie rozbudowany albo przykurczony przedni akton i trzeba dodać wtedy więcej ćwiczeń na tył, rozciągać barki, bo ludzie lubują się w wyciskaniu.

Unoszenie sztangielek bokiem z kciukiem w dół i nadmierną wewnetrzną rotacją też powoduje zacieśnienie się struktur w barku i ewentualnie bóle, jeśli ktoś ma specyficzną budowe. Dla niektórych to po prostu zła technika.

Ja sam wszystkie te patenty stosowałem w przeszłości i pomagało stale zlikwidować bóle, które wcześniej miałem miesiącami. Przecież tak się eliminuje takie problemy. Mnóstwo ludzi to robi i im pomaga, co możesz przeczytać w komentarzach pod setkami filmikamów z pogranicza fizjoterapii i treningu siłowego.

Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że w zdecydowanej większości powyżśze nie będzie miało prawa pomóc. Właśnie będzie, tylko jak ktoś ma naprawdę zajechane barki przez wiele lat błędów, to proste zmiany nie pomagają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pierwsza podstawowa kwestia to postawienie prawidłowej diagnozy i inaczej się to leczy (nie robi ćwiczenia a leczy ) przy zapaleniu kaletki a inaczej przy uszkodzonym obrąbku , rzeczy o których wspominasz nie powinny wystąpić przy prawidłowym postępowaniu (rozciąganie, rollowanie itp.) Oczywiście że komuś mogło pomóc szczególnie jeśli unikał tych rzeczy i tym bardziej przy nieprawidłowym treningu (wspomniana chociażby dysbalans i katowanie piersiowych) ale mamy z góry zakładać że tak jest u autora ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukowac czy masowac?

Następny temat

Grube wybrzuszenie na dloni niegojace sie og 5 miesiecy

WHEY premium