SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bardzo mozolna redukcja/słabe efekty- Kortyzol, metabolizm?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7069

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

M

Waga

80

Wzrost

177

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Kortyzol podwyższony
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Swoją pierwszą redukcje przeprowadziłem w roku 2010. Wtedy z wagi 97kg zrzuciłem do 81kg (wzrost 177). Z racji, że spieszyło mi się i często pomijałem posiłki zeszło to bardzo szybko, w 3 miesiące pozbyłem się 16kg. Ale z tego samego powodu waga 97kg szybko wróciła...
Następnym podejściem była dieta Dukana. W ok 2 miesiące albo mniej, zrzuciłem z 97 do 91. Później ta waga 91kg długo wzrastała mimo kiepskiej diety i objadania się. Później znów próbowałem zrzucić z 91 na swój rekord 81kg. Podchodziłem do tego ze 3 albo 4 razy. zrzucałem do różnych poziomów, 88, 87, jednak każda próba kończyła się powrotem do 91 kg. Potem olałem wszystko kompletnie i wybiło 101kg (!). Zrozpaczony poziomem swojego "osadlenia" rozpocząłem zdrową redukcje. I tak w ok 4 miesiące zrzuciłem do 87kg, potem 2 miesiące zastoju na 87 z powodu pracy i zmiany miejsca zamieszkania (jadłem głównie masło orzechowe xD) no i następne 3-4 miesiące do chwili obecnej 80kg. No i jak policzyć to waga spada wolniej niż 0,5kg na tydzień.
Pierwsza hipoteza jest taka, że to przez zwolniony metabolizm spowodowany ciągłymi efektami jo-jo.
Druga to podwyższony poziom kortyzolu. Dnia 09-02-2012 poziom wynosił 23,3 ug/dL przy normie 3,7 - 19,4. Czy to możiwe? Dodam, że mój znajomy skutecznie redukuje przy poziomie 25 ug/dL. Czy ten poziom (mój) jest wysoki na tyle, aby przeszkodzić?
Proszę o poradę jak można to "naprawić".
Dołączam foto porównujące moją sylwetkę z końca marca do końca kwietnia. (strona lewa- 84 kg, prawa- ok.80kg) czy ta różnica jest widoczna? Mam wrażenie że pozbyłem się wody stąd spadek wagi i tłuszczu bardzo niewiele...

A to dieta w tym okresie (od Koniu151):

xxxx





Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-06-27 18:34:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 977 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7585
watpie zeby koniu chcial aby umieszczac jego jadlospisy

co do tematu,
a jak wymiary? roznice widac

Zmieniony przez - Rabb w dniu 2012-06-25 21:11:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Wiek 111 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6031
Rabb
watpie zeby koniu chcial aby umieszczac jego jadlospisy

Zmieniony przez - Rabb w dniu 2012-06-25 21:11:38


Panie, Ameryka, kurak/ryba ryz i warzywa :D

PZDR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 977 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7585
mimo wszystko za takie sprawy sie placi, oraz widzialem gdzies w ktoryms temacie jak koniu prosil o nie umieszczanie tego

ja tutaj widze urozmaicenie spore ale sie nie znam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 881 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23060
Coś czuje że zaraz wpadnie koniu i ten temat poleci. Progres jest, trzymaj sie jadłospisu to będą efekty i nie umieszczaj dokładnej rozpiski na forum.

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie sk***ysynem"
Józef Piłsudski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A to nie wiedziałem, sądziłem, że skoro plan jest układany indywidualnie to nie ma przeszkód go wrzucać, ale skoro Koniu prosił to sory :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
takie podwyzszenie kortyzolu nie ma za duzo do rzeczy , widocznie stresu za duzo, napewno nie swiadczy o powaznych chorobach nadnerczy czy przysadki, zreszta chcesz to zbadaj jeszcze HORMON przysadki ACTH. Masz ktores z objawow?
przyrost masy ciała i w następstwie otyłość; otyłość cushingoidalna – nagromadzenie tkanki tłuszczowej na karku, w okolicach nadobojczykowych, twarzy (tzw. twarz księżycowata) i tułowiu
ścieńczenie skóry, szerokie rozstępy na skórze brzucha, ud, pośladków, piersi i niekiedy ramion, o barwie purpurowoczerwonej
trądzik, hirsutyzm
zaburzenia miesiączkowania
zaburzenia emocjonalne (depresja, chwiejność emocjonalna, upośledzenie czynności poznawczych, zaburzenia snu)
nadciśnienie tętnicze
osteoporoza, złamania kompresyjne kręgów
cukrzyca lub nieprawidłowa tolerancja glukozy
osłabienie siły mięśniowej związane z zanikiem tkanki mięśniowej spowodowane katabolicznym działaniem glikokortykosterydów
charakterystyczna budowa ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
unclejun
Rabb
watpie zeby koniu chcial aby umieszczac jego jadlospisy

Zmieniony przez - Rabb w dniu 2012-06-25 21:11:38


Panie, Ameryka, kurak/ryba ryz i warzywa :D


Są ludzie którzy i z tego nie potrafią sobie ułożyć jadłospisu. Po za tym "usługi" Konia to też doradztwo w sprawach treningu, suplementacji i ogólnie żywienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
joz1234 ACTH badane- jest w porządku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16441
Moim zdaniem problem tkwi w Tobie. Ja też mam podwyższony kortyzol i to znacznie bardziej a do tego mam niedoczynność tarczycy (mój metabolizm jest wolniejszy) a mimo to dzięki mocnemu samozaparciu, ciężkim treningów i również dzięki diecie od Przemka. Zgubiłem 30kg (obecnie 77kg) i nadal cały czas ćwiczę i nie poddaje się.

Twoje efekty jojo, też kiedyś miałem, że mocna redukcja a później "schudłem 10kg a to sobie pozwolę na kawałeczek pizzy" aż doszło do całej dziennie.

Powodem podwyższonego kortyzolu jest przede wszystkim stres. Moim zdaniem opierdzielasz się, masz pretensje do siebie, że nie widzisz efektów.

Efekty są: widać na zdjęciach. Ale nie sądź, że zrobisz kratę w 3 miesiące. 0,5kg w tydzień to sporo, pod warunkiem, że jest to tłuszcz.

Pozdro, trzymam kciuki.

Zmieniony przez - wozeks w dniu 2012-06-27 23:41:30

Zmieniony przez - wozeks w dniu 2012-06-27 23:49:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2 diety na MASE do oceny, która lepsza?

Następny temat

Dieta do oceny

Wiecej