SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badanie antydopingowe

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5843

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2595 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17718
Mama takie pytanie w jakich osrodkach mozna robic badania wykrywajace SA przez pobranie krwi? Czy mozna to przeprowadzic w normalnym szpitalu? Czy mozna latwo wykryc deka durabolin (wiem ze jest wykrywalny przez ponad rok)?

POW * MIA
Bring them home!!!

Farmaceuta - Technik

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Szczerze mowiac to sam nie wiem gdzie to mozna zrobic poza zawodami na ktorych lapia . Coz nie wszystko wiem.

666

Burneika Sports Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
badanie takie jest wykonywane za pomocą metod chromatograficznych. Dokładnie metodą HPLC (pisałem pracę o tym).
w Polsce jest tylko kilka chromatografów. Badania są drogie, i niedostępne dla zwykłych ludzi. Koszt najprostrzego chromatografu to kilkadziesiąt tys. USD.

przygotowanie próbki trwa bardzo długo, a wynik po jednej próbce nie jest jednoznaczny - robi się z próbki 3-4 wyniki

Pozdrowienia...

www.dyq.republika.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1549 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9462
Dyq po czym jestes bo analiza chromatograficzna nie jest mi obca. Ciekawa sprawa... )

"Carpe diem" bo "Panta rhei".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2595 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17718
No wiec nawet jak bardzo by mi ktos chcial zrobic badania antydopinogowe to nawet nie moze racja?

POW * MIA
Bring them home!!!

Farmaceuta - Technik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
studiowałem inżynierię sanitarną. Taka analiza jerst stosowana podczas wyznaczania składu mieszaniny, jaką są np. ścieki. Właśnie o tym pisałem pracę, a dokładnie na temat zawartości pestycydów i metod oznaczania ich w wodzie i ściekach.

na pozwolenie wykonania próby można czekać nawet w miesiącach. Jak już wspominałęm jest tylko kilka chromatografów w Polsce. badanie tak dla siebie jest niemożliwe i nie będzie możliwe do wykonania przez kilka jeszcze najbliższych lat.

a tak w ogóle widziałem chromatogramy "niedozwolonych substancji"

Pozdrowienia...

www.dyq.republika.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4869 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42946
Ciekawy temat juz czytalem ze badanie krwi ma byc "wielkim" krokiem w badaniach antydopingowych tak jak skan wlosa.
Ale jak Dyq napisal koszta sa dosc wysokie.
Pozostanie badanie siusiu.
Lifter
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 516 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4872
Xawier zwykle badanie krwi nic nie wykarze,moze troche wiecej czerwonych krwinek,ale koksu nie,moze jakies braki zelaza czy magnezu ale nie koks.mocz owszem.

wiem bo mialem swego czasu troszke klopotow i musialem zrobic te badania,krew oddalem,mocz oddal za mnie kolega i wszystko byloby ok,gdyby w jego moczu nie wyszlo k.u.r.e.w.s.k.i.e THC ale byla jazda.......uffff

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
To ciekawe. W takim razie m_23 powiedz dlaczego pobiera sie krew by dowiedziec sie jaki jest poziom testasteronu w organizmie ?

666
1

Burneika Sports Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 516 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4872
nie wiem jestem w tym temacie nieobeznany,ale w STANDARDOWYCH badaniach krwi po 3 tyg po cyklu u mnie nic nie wyszlo poza podwyzszonym stanem czerwonych krwinek i niedoborem zelaza...

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 516 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4872
aha bralem omke i mete,

p.s. ne chce nikogo wprowadzac w blad w moim przypadku nic nie wyszlo.....

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanko?

Następny temat

CZY TO JEST MOŻLIWE

WHEY premium