SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Badania w trakcie redukcji

Wysłana -
Cześć, jestem w trakcie redukcji i zamierzam z ciekawości sprawdzić czy nie ma jakichś utrudnień ze strony organizmu. Interesują mnie podstawowe badania, które mogą wykazać że coś utrudnia mi spalenie tłuszczu i utratę wagi. Dieta i treningi są u mnie ok, suplementuję tylko witaminy i minerały z Olimpu. Nigdy nie bawiłem się w doping itp.

Czytałem inne wątki na sfd. W większości zalecano następujące badania:

morfologia krwii
OB
TSH
lipidogram
cukier
elektrolity
glukoza i insulina po obciążeniu

kortyzol
estradiol
testosteron calkowity i wolny
progesteron
prolaktyna

Zastanawiam się jeszcze nad:

aspat, alat
leptyna, grelina
aldosteron
SHBG
DHEA
LH
CRH
ADH
FSH
CRP

1. Czy te niżej też mają jakieś znaczenie? Jeśli wcześniejsze nic nie wykryją mogę je sobie odpuścić?
2. Co dodać a co wykreślić? Jestem w stanie wydać 400-500 zł.

Zmieniony przez - Kamilian91 w dniu 2017-09-01 00:52:51
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Artykuł blue już widziałeś?
http://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html 
Wysłana -
Tak, najlepszy na ten temat na sfd. Z niego wypisałem większość ale nie ma tam wszystkich i nie wiem które wybrać.
Wysłana -
Już po tych podstawowych będzie jakiś pogląd na to czy wszystko jest ok, masz jakiekolwiek objawy ?
Wysłana -
pierwsze ok, z zastanawiam się wybierz w pakiecie, tak to się nazywa Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP)
Wysłana -
Nie mam objawów ale wolałem się przygotować bo to może być długa redukcja, nawet rok bo chcę chudnąć bezpiecznie. Ze 105kg na 85/22% bf na 15%.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Wysłana -
Kamilian91

morfologia krwi + rozmaz
OB
TSH + fT3, fT4
lipidogram
cukier
elektrolity
glukoza i insulina po obciążeniu - wyebać, ew. dołożyć insulinę na czczo
aspat, alat

kortyzol
estradiol
testosteron calkowity i wolny
progesteron
prolaktyna

1. Czy te niżej też mają jakieś znaczenie? Jeśli wcześniejsze nic nie wykryją mogę je sobie odpuścić?
2. Co dodać a co wykreślić? Jestem w stanie wydać 400-500 zł.

Zmieniony przez - Kamilian91 w dniu 2017-09-01 00:52:51

Osobiście bym robił przede wszystkim wsio z grupy pierwszej. Te nad któymi się zastanawiasz na razie kompletnie odpuścić. Grupę rozpoczynającą się od kortyzolu możesz wykonać jeśli fundusze pozwalają. Ja bym tak to robił.

1. Znaczenie oczywiście mają, z tym że jak napisałeś - takimi badaniami już raczej się pogłębia ew. diagnostykę jakby coś w podstawowych wyszło nie tak.

Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-09-01 14:35:43
Wysłana -
Dzięki właśnie o to mi chodziło. Rozwialiście moje wątpliwości. Pierwsza grupę zrobię na nfz a za miesiąc prywatnie hormony. Jeszcze raz dzięki.
Wysłana -
Kamilian91
Nie mam objawów ale wolałem się przygotować bo to może być długa redukcja, nawet rok bo chcę chudnąć bezpiecznie. Ze 105kg na 85/22% bf na 15%.

7% tkanki tłuszczowej w rok to nie jest dużo , zresztą przy utracie 20 kg to więcej poleci zakładając że nie będziesz leciał mocno z mięsa
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź