SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania w trakcie redukcji

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 445
Cześć, jestem w trakcie redukcji i zamierzam z ciekawości sprawdzić czy nie ma jakichś utrudnień ze strony organizmu. Interesują mnie podstawowe badania, które mogą wykazać że coś utrudnia mi spalenie tłuszczu i utratę wagi. Dieta i treningi są u mnie ok, suplementuję tylko witaminy i minerały z Olimpu. Nigdy nie bawiłem się w doping itp.

Czytałem inne wątki na sfd. W większości zalecano następujące badania:

morfologia krwii
OB
TSH
lipidogram
cukier
elektrolity
glukoza i insulina po obciążeniu

kortyzol
estradiol
testosteron calkowity i wolny
progesteron
prolaktyna

Zastanawiam się jeszcze nad:

aspat, alat
leptyna, grelina
aldosteron
SHBG
DHEA
LH
CRH
ADH
FSH
CRP

1. Czy te niżej też mają jakieś znaczenie? Jeśli wcześniejsze nic nie wykryją mogę je sobie odpuścić?
2. Co dodać a co wykreślić? Jestem w stanie wydać 400-500 zł.




Zmieniony przez - Kamilian91 w dniu 2017-09-01 00:52:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Artykuł blue już widziałeś?
https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 445
Tak, najlepszy na ten temat na sfd. Z niego wypisałem większość ale nie ma tam wszystkich i nie wiem które wybrać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Już po tych podstawowych będzie jakiś pogląd na to czy wszystko jest ok, masz jakiekolwiek objawy ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
pierwsze ok, z zastanawiam się wybierz w pakiecie, tak to się nazywa Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP)
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 445
Nie mam objawów ale wolałem się przygotować bo to może być długa redukcja, nawet rok bo chcę chudnąć bezpiecznie. Ze 105kg na 85/22% bf na 15%.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Kamilian91

morfologia krwi + rozmaz
OB
TSH + fT3, fT4
lipidogram
cukier
elektrolity
glukoza i insulina po obciążeniu - wyebać, ew. dołożyć insulinę na czczo
aspat, alat

kortyzol
estradiol
testosteron calkowity i wolny
progesteron
prolaktyna


1. Czy te niżej też mają jakieś znaczenie? Jeśli wcześniejsze nic nie wykryją mogę je sobie odpuścić?
2. Co dodać a co wykreślić? Jestem w stanie wydać 400-500 zł.




Zmieniony przez - Kamilian91 w dniu 2017-09-01 00:52:51

Osobiście bym robił przede wszystkim wsio z grupy pierwszej. Te nad któymi się zastanawiasz na razie kompletnie odpuścić. Grupę rozpoczynającą się od kortyzolu możesz wykonać jeśli fundusze pozwalają. Ja bym tak to robił.

1. Znaczenie oczywiście mają, z tym że jak napisałeś - takimi badaniami już raczej się pogłębia ew. diagnostykę jakby coś w podstawowych wyszło nie tak.

Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-09-01 14:35:43
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 445
Dzięki właśnie o to mi chodziło. Rozwialiście moje wątpliwości. Pierwsza grupę zrobię na nfz a za miesiąc prywatnie hormony. Jeszcze raz dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Kamilian91
Nie mam objawów ale wolałem się przygotować bo to może być długa redukcja, nawet rok bo chcę chudnąć bezpiecznie. Ze 105kg na 85/22% bf na 15%.



7% tkanki tłuszczowej w rok to nie jest dużo , zresztą przy utracie 20 kg to więcej poleci zakładając że nie będziesz leciał mocno z mięsa
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyjmowanie leku na niedoczynnosc tarczycy "spiac"

Następny temat

Spadek libido i sił życiowych endokrynolog?

WHEY premium