SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania suplementów zawierających CEE

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i właśnie z takich przyczyn, nie tylko w Polsce ale i w Stanach jedynym wiarygodnym źródłem informacji są niezależni eksperci (np. tacy jak autor powyżej cytowanego raportu, William Llewellyn) i niezależne od producentów pisma nie podlegające cenzurze, które w USA są a w Polsce jeszcze nie.

Nawiasem mówiąc William Llewellyn testuje nie tylko suple (i SAA) amerykańskie ale również inne, w tym polskie - polecam lekturę jego raportu na temat produktów Jelfy -> o 40% więcej stuffu w ampułce niż podano na opakowaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 438 Napisanych postów 2750 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19611
jelfa rulez

bad boy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
dobre... Tyka mam z Toba czasem spięcia ale chylę czoła!
nie skasuję tego postu jak i innych, które będą piętnować jakiekolwiek wałki...
będę kasował poszczególne posty jeśli zacznie się tu niepotrzebna awantura... a na razie... brak mi słów... wałek na wałku... i to kosztem naszych pieniędzy i zdrowia...

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
tyka bardzo fajnie
soga dam ajak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
z racji ze czarny ma bana poprosił mnie abym napisał

"badania widzialem 3 tygodnie przed wydaniem nitrobolonu treca dokladnie, bo szukalem info na temat CEE, a bb.com najwiecej oferowalo. Dlatego pisze ze temat nie jest jak dla mnie nowoscia"

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1123 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13577
ja bym z checia przebadał jeden jabłczan

98% katolicy, każdy grzeszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1126
Widzisz Tyka, w Stanach jest ostra konkurencja pomiedzy producentami odzywek. Jest kilkadziesiat sporych firm, ktore walcza ze soba niemal na noze (choc np na Expo Mr O wydawac by sie moglo, ze wszyscy to sa wielcy Bro's dla siebie). Wlasnie dlatego takie badnia moga byc tutaj przeprowadzone i co jeszcze wazniejsze opublikowane szerszemu gronu klientow. Jednak w przypadku ostrej konkurencji pojawia sie pewien problem, zeby zaistniec na rynku produkt musi byc tani i dobrze zareklamowany. Reklama, wiadomo tego sie nie przeskoczy jest potwornie droga. Suple i odzywki, wiadomo, a raczej nigdy do konca nie wiadomo, co tam tak naprawde jest w srodku. Fakt, ze na etykiecie sa podane wartosci ilosciowe poszczegolnych skladnikow o niczym nie swiadczy, gdyz tak naprawde nalezaloby kazda partie, czy puszke dawac do analizy. Zeby produkt byl tani i dobrze wypromowany, oszczedza sie na skladnikach. Pol biedy jesli w srodku jest chinszczyzna (akurat dotarlem do informacji, ze jednym z glownych odbiorcow produktow aminokwasowych chinskiej firmy Ningbo Create Biological Project Co., Ltd. obok USA jest Polska, cokolwiek mialoby to znaczyc). Problem pojawia sie wtedy, gdy producent w celu obnizenia ceny rynkowej odzywki zaczyna produkowac bezwartosciowy bubel.
Pewne skladniki odzywek i suplementow sa obecnie tak drogie (np norvalina), ze nie da sie wyprodukowac taniej, skutecznej odzywki, zawierajacej same hity suplementacyjne, do tego odpowiednio wypromowanej, rozreklamowanej, czyli poprostu stworzenia hitu rynkowego za nieduze pieniadze.
Nie ma co sie oszukiwac. 30 - 40% ceny suplementu, ktora przychodzi nam placic to koszty reklamy. 40% to marza i zaledwie 20 - 30% ceny finalnej, to faktyczny koszt wyprodukowania, konfekcji i transportu.
Dlatego tez nawet w tak bogatym kraju jak Stany, coraz wieksza popularnoscia ciesza sie tzw. bulk powders, czyli np 1 kg "slawnego" HMB w proszku kosztuje ok $70.
Bulk powders wypuszczaja na rynek malo znane firmy, ktore nie klada olbrzymiej kasy w reklame. W celu maksymalnego ograniczenia kosztow, suplement jest sprzedawany w duzym opakowaniu, w postaci proszku (kapsulkowanie podnosi cene i to bardzo), czesto bez tzw banderoli zabezpieczajacej, a etykiety wygladaja tak jak robione na domowej drukarce.
Taka forma sprzedazy zyskuje coraz wiecej zwolennikow gdyz,
1. Suplement jest naprawde bardzo tani
2. Jest w duzych ilosciach, a suplementy wiadomo, dzialaja ale przy dawkach 10x wiekszych niz to podaja producenci.
3. Patrzac na pkt. 2 forma proszku jest najtansza i tak naprawde nie potrzebna jest aptekarska dokladnosc w dawkowaniu jak w przypadku SAA. Reasumujac, im wiecej tym lepiej i... taniej
Oczywiscie, zawsze pozostanie grupa zamozniejszych klientow, ktorzy nawet nie beda chcieli dotknac supli pochodzacych od jakis domowych pakowaczy (konfekcjonerow, zwal jak zwal). Jednak nawet tak znane firmy jak NOW Foods zaczynaja produkowac niektore suplementy w postaci sproszkowanej i w duzych opakowaniach.

SFD jest jak sitko pelne wody...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no nic nowego mi nie napisałeś, od lat kupuję bulk powders i kapsułkuję samodzielnie wczoraj np. zakapsowałem 300 sztuk aclaru ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
ciekawe którym polskim firmą można ufać

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Yarek, ten art nie jest o wyższości firm amerykańskich nad polskimi, ani o wyższości polskich nad amerykańskimi - jedyne wnioski jakie pozwala on wysnuć to takie że w branży suplementacyjnej obok firm godnych zaufania działają również oszuści (zapewne wszędzie, niezależnie od kraju w którym działają)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie

Następny temat

rzeźba - kreatyna ??????

WHEY premium