SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania po rz dukcji - co warto zrobić?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1429

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 384
Cześć,
mam prośbę o polecenie jakie badania warto wykonać (profilaktycznie) po okresie intensywnej redukcji (kwiecień-lipiec):
- masa startowa 85kg (talia 88, pas 93cm),
- osiągnięte 72kg (talia 79,5cm, pas 83 cm)

Nie mam jakiś niepokojących objawów, raczej zmęczenie psychiczne i obniżony nastrój, niekoniecznie może mieć to związek z samą redukcją.
Generalnie chce je jednak zrobić profilaktycznie, po prostu upewnić się, że wszystko ok.

Suplementy jakie brałem: beta-alanina+kreatyna, przedtreningowo: kofeina+czasem l-tyrozyna, rzez pewien czas ashwagandha, poza tym witaminy i minerały.
Nic typu SAA itp.

Podstawowe badania już wykonałem, skany poniżej.
Gdyby nasunęły się komuś jakieś sugestie modyfikacji dietetyczno-suplementacyjnych na podstawie wyników będę ogromnie wdzięczny!

Myślę nad takimi badaniami, coś dodać, coś bez sensu?:
FT3 (wolne T3)
FT4 (wolne T4)
OB
Cholesterol - HDL (HDL-C)
Estradiol
Progesteron
Prolaktyna
Panel: Testosteron + SHBG + FTI% wskaźnik wolnego testosteronu
Kortyzol w surowicy
Krzywa cukrowa (0,60,120)

Wielkie dzięki!
Damian








Zmieniony przez - damianm89 w dniu 2017-08-10 22:19:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jesteś już po zakończonej redukcji ? Jak długo oraz ile trwała. Z badań morfologia, rozmaz, ob, crp, mocz, lipidogram, jonogram, glukoza, tsh, testosteron.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 384
Tak - aktualnie w okresie przejściowym, stopniowo zwiększam podaż kalorii - głównie węgli.
Redukcja trwała od kwietnia do lipca 3-3,5 miesiąca
Z podanych badań wszystko poza OB/Crp i teściem było zrobione tuż po zakończeniu redukcji - wyniki powyżej.
Z jonogramu to tylko sód i potas, zmierzyć pozostałe elektrolity?



Zmieniony przez - damianm89 w dniu 2017-08-10 23:10:49

Zmieniony przez - damianm89 w dniu 2017-08-10 23:11:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
A to aktualne a nie sprzed redukcji , osobiście darowałbym sobie skoro brak objawów , wyniki w normie nie ma co robić na siłę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plecy plaskie

WHEY premium