SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania naukowe?

temat działu:

Administracja i Moderatorzy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6574

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 161
Dział znowu zniknął (https://www.sfd.pl/Badania_Naukowe-f405.html), pod tym adresem albo wyskakuje, że trzeba się zalogować, albo że strona nie została odnaleziona.

Ogólnie rozumiem dlaczego ten dział został tak żywcem pogrzebany (najpierw przeniesiony, aby był całkowicie niewidoczny na stronie głównej, a następnie skasowany), były tam informacje oparte na rzetelnych badaniach mówiące dość dobitnie, że niektórych suplementów nie opłaca się w ogóle kupować więc sklep pewnie obawiał się mniejszych zysków ALE są tam jeszcze bardzo przydatne informacje na temat czasów zażywania suplementów, ich dawek, najlepszych kombinacji, wpływu diet. Można było sobie spokojnie zobaczyć, jak bardzo suplementy wpływały na rozwój sylwetki, w zależności od dawek/przyjmowania/łączenia z innymi suplementami.

Ogólnie wiele się nauczyłem z tego działu i korzystam ze znalezionych tam porad na co dzień, jednak nie jestem jakimś mózgowym guru, który zapamiętuje wszystko na 100% i czasami wracałem do tego działu aby się upewnić czy dobrze robię, albo skorygować aktualne przyzwyczajenia. Wsadźcie go gdzie chcecie, byle by po prostu ten dział, nawet zamknięty i archiwalny, gdzieś był.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Subforum https://www.sfd.pl/Badania_naukowe-f740.html 
Znajduje się ponownie w dziale www.sfd.pl/suplementy/

Niebawem będzie uzupełnione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Dział Badania naukowe został włączony do nowego subforum działu głównego odżywki i suplementy - https://www.sfd.pl/Odżywki_i_Suplementy-f735.html 
dokładnie tutaj www.sfd.pl/suplementy

Żaden temat nie został usunięty, są one w dziale. Wystarczy użyć wyszukiwarki lub google szukając odpowiedniego wątku (z dopiskiem + sfd)
Od dawna w dziale nie pojawiało się nic innego i przy odświeżaniu strony głównej , zdecydowaliśmy się, że nie będzie osobnego subforum.
Temat związane z badaniami naukowymi - będą i mogą znajdować się w w/w subforum.

Moderatorzy działu zrobią jakiś temat podwieszony, w którym będzie spis najciekawszych badań naukowych i będzie można dodawać tam również nowe - te najbardziej wartościowe.

Osobne subforum miałoby sens , gdyby tematy pojawiały się w dziale regularnie , z jakąś minimalną chociaż ilością - a tak nie było już długi czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
niedlugo w dziale supli pojawi sie zaktualizowany post podwieszony z najwazniejszymi tematami, tam bedzie mozna m.in. znalezc popularniejsze tematy z badan naukowych

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 161
No dobra, ale Panowie nie pomyśleliście, że te tematy po prostu znikną w codziennym spamie tej kategorii Odżywianie i Suplementy? Uzupełnienie jakiegoś ogólnego tematu dotyczącego suplementacji o ciekawe badania, to też bardzo naciągana wersja zastępcza, a do tego czuję w powietrzu ryzyko pominięcia bardzo ważnych tematów - np. braku konieczności suplementacji L-Glutaminy, AAKG, L-argininy, brak wpływu na sylwetkę L-karnityny, nieskuteczność HBM czy CLA itp. To był właśnie atut tego działu, można było przeczytać badania za i badania przeciw. Teraz ludzie będą tylko czytać to, co im się poleci do przeczytania w jakimś ogólnym temacie, co prowadzi bezpośrednio do likwidacji tematów szkodliwych dla sklepu.

Oczywiście można szukać w google "AAKG badania sfd" itp. ale przykładowo google jeszcze w ogóle nie zaindeksowało nowych linków, dodatkowo jest to bardzo niewygodne, z racji tego, że trzeba przeszukiwać google dosłownie używając nazw wszystkich suplementów - a niekiedy jak np. w temacie o "oknie po treningowym" były szeroko opisane działania suplementacji ale bez sprecyzowanych nazw. Jak ktoś, kto nie czytał wcześniej tego działu, ma sobie odnaleźć interesujące tematy?

EDIT:
No i jest jeszcze ta kwestia, że usunęliście ten dział bez poinformowania o tym. Gdybym wiedział wcześniej, skopiował bym sobie artykuły na dysk i bym wam teraz nie narzekał ;) Może wrzućcie gdzieś dumpa bazy tej kategorii do pobrania (bo faktycznie od chyba kwietnia nie było tam żadnych nowych postów/tematów)?


Zmieniony przez - severius00 w dniu 2015-10-09 17:07:34

Zmieniony przez - severius00 w dniu 2015-10-09 17:11:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Forum SFD jest świetnie zaindeksowane w google i wszystko tam znajdziesz jak również w wyszukiwarce forumowej, proszę nie szukać dziury w całym.
Moderatorzy działu dla dobra ogółu stworzą również podwieszony topic , o którym wspominał powyżej Tomq.
Co innego gdyby dział zniknął ze wszystkimi tematami - oczywiście poinformowalibysmy o tym wcześniej , w takim wypadku jak ten nie było żadnej potrzeby.
Tematy nie zniknęły.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 161
Słuchaj, nie chce się wykłócać, ale jestem z zawodu informatykiem i wiem jak działają wyszukiwarki. Nie zrozumiałeś o co konkretnie chodzi - CO mam wpisać w tej wyszukiwarce, żeby znaleźć jakieś badania? Polecę z pamięci - był temat "HBM i jego wpływ (PRAWIE ZEROWY!) na wpływ budowy ciała". https://www.google.pl/search?q=hbm badania sfd&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=jvcXVub5CcGuygPXvL6QDw i gdzie jest ten temat na tak świetnie zindeksowanym forum? ;) Robak googla potrzebuje przynajmniej tydzień, aby odświeżyć swoje indeksy (a po ostatniej zmianie algorytmu 2 miesiące temu, nawet ponad dwa) i dopiero wtedy wyniki się odświeżają. Dodatkowo wyszukiwarka działa tak, że jeżeli ani w nazwie tematu ani w treści posta, nie ma słowa "badania", to wyszukiwarki zaleją mnie wynikami całkowicie niezwiązanymi (o wspomnianych opiniach użytkowników itp.). Jako administrator powinieneś to wiedzieć. Więc może bardziej odpowiednią osobą aktualnie do rozmowy ze mną na ten temat jest administrator techniczny zajmujący się kodem strony i utrzymaniem serwera? Nie o to chodzi, że się wymądrzam czy coś, on po prostu szybciej zrozumie o co mi chodzi i wytłumaczy lepiej ode mnie.

O to w tym wszystkim chodzi - trzeba precyzyjnie szukać z ukierunkowaniem na badania i wiedzieć, że coś takiego było już omawiane. Załóżmy, że ktoś chce poszukać czegoś o glutaminie - pierwsze 3 strony wyników googla to "opinie", jaką glutaminę się poleca, kiedy używać, czy odpowiednia dawka i produkty w sklepie z glutaminą - a jak dobrze wiemy, takie zwykłe opinie są bardzo różne i nie zawsze prawdziwe. I na wbudowanej w forum wyszukiwarce sytuacja jest podobna. Macie tysiące postów dziennie, te tematy z kategorii Badania (i to nie chodzi o najpopularniejsze, tylko o po prostu ciekawe) już dawno utonęły i nikt ich nigdy nie znajdzie.

Mówisz, że jakiś moderator wstawi linki. A kto go skontroluje do czego on te linki wstawi? Może według niego (bo to będzie czysto subiektywna ocena czy link się nadaje czy nie, nie oszukujmy się) ważnymi tematami będą np. tematy tylko polecające używanie konkretnych suplementów? Np. był artykuł, który omawiał badania z 1989 roku, mówiące o tym, że wysokie dawki AAKG pozytywnie wpływają na układ krążenia i należy stosować wręcz chore dawki codziennie, a z drugiej strony wyniki badań z 2010+ roku, wykazujące zerowy wpływ AAKG na stan układu krążenia, a wręcz ryzyko wystąpienia zakrzepów żylnych. Ty to będziesz kontrolował? Masz ledwo czas, żeby ze mną porozmawiać na forum, a znajdziesz czas, żeby takie coś kontrolować?

I proszę mnie nie zbywać takim kolokwializmem jak "szukać dziury w całym", bo ta kwestia jest dosyć istotna. Forum służy do wymieniania poglądów, ale jak jak to bywa z poglądami, każdy ma swoje :) Krąży po forum wiele nie prawdziwych opinii, ciągle wałkowanych i powtarzanych jak mantra. Każdy kulturysta ma swoje opinie dotyczące np. czasu przyjmowania suplementów (taka bardzo popularna opinia, że cykl kreatynowy się powinno zaczynać od fazy nasycenia, co jest oczywiście nie prawdą) albo sposobu wykonywania ćwiczeń i tysięcy różnych spraw. Bo z jednej strony można przeczytać co twierdzą użytkownicy oraz kulturyści, a z drugiej strony fajnie było sobie poczytać, co na ten temat mówi nauka poparta badaniami. To był taki dział dla tych właśnie, których nie interesuje czyjaś opinia, a rzetelne badania i to było na prawdę ciekawe. I to jeszcze wcisnęliście to wszystko do Odżywek, gdzie jest 500 postów dziennie z pytaniem "kreatyna na czczo?" albo "czy ta beta-alanina jest dobra?".

Liczę się z tym, że idę w zaparte i pewnie krótko się mnie uciszy banem albo warnami, ale chce móc wyrazić tą opinię i być wysłuchany, a nie olany i zapomniany, no i chciałbym jeszcze, aby ktoś ten temat poważnie rozważył, bo staram się, piszę rzetelnie, uczciwie, bez niepotrzebnej napinki i moje argumenty mają podstawy, nie są wyssane z palca.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Mówisz, że jakiś moderator wstawi linki. A kto go skontroluje do czego on te linki wstawi? Może według niego (bo to będzie czysto subiektywna ocena czy link się nadaje czy nie, nie oszukujmy się) ważnymi tematami będą np. tematy tylko polecające używanie konkretnych suplementów? Np. był artykuł, który omawiał badania z 1989 roku, mówiące o tym, że wysokie dawki AAKG pozytywnie wpływają na układ krążenia i należy stosować wręcz chore dawki codziennie, a z drugiej strony wyniki badań z 2010+ roku, wykazujące zerowy wpływ AAKG na stan układu krążenia, a wręcz ryzyko wystąpienia zakrzepów żylnych. Ty to będziesz kontrolował? Masz ledwo czas, żeby ze mną porozmawiać na forum, a znajdziesz czas, żeby takie coś kontrolować?

odpisze na ten akapit, bo dotyczy pracy moderatorów.
Spokojnie, nie siedzimy na forum od roku, żeby ocenić w ten sposób (który podałeś za przykład) przydatność argininy
poza tym nikt nie będzie przedstawiał tematów w kategoriach dobry/zły.
sam jestem tutaj 8 lat, gdzie od początku związany jestem z działem supli, sam jestem fanem badan naukowych niesponsorowanych, z których można wyciągnąć odpowiednie wnioski. Tematy będą umieszczone zbiorczo w postach podwieszonych w formie katalogów i 3/4 pewnie znajdzie tam dla siebie miejsce. Nie działam sam, mam jeszcze do pomocy 3 kolegów z działu, gdzie wspólnie te tematy opracujemy, a jak coś zostanie pominięte, co wg Ciebie jest istotne i powinno być wytłuszczone, zawsze pozostaje opcja kontaktu i poinformowania, ze dany temat zasługuję na umieszczenie w spisie.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Sorry, jestem obecnie na wyjeździe służbowym w związku z MPJiW i nie zamierzam tutaj pisać elaboratów
Zacznijmy od tego - że w tamtym dziale było kilkadziesiąt (zaledwie tematów). a nie kilka tysięcy - by wyszukiwać o wszystkim temat z 'badaniami naukowymi'
Także może próbujesz szukać czegoś, czego tam de facto nie było

Pokazałeś już jaki wielki z Ciebie (z zawodu ) informatyk - super post , dziękuję.
Ja teraz w chwilę (dosłownie 2min) , którą poświęcam na napisanie tego posta - znalazłem tematy i o HMB i o glutaminie, jakbym miał trochę więcej czasu wkleiłbym Ci pozostałe i również inne poświecone tym suplementom. Niestety wybacz - ale obowiązki od rana wzywają
- https://www.sfd.pl/HMB__wyniki_badań_dla_zainteresowanych_tematem-t376399.html
- https://www.sfd.pl/GLUTAMINA_badania_naukowe,_czyli_przeznacz_pieniądze_na_co_innego_;_-t462758.html?utm_source=SFD&utm_campaign=Szukaj&utm_medium=all

Kończę dyskusje w tym miejscu
Dział nie powróci, reszta została napisana powyżej



Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-10-09 21:20:06
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 161
@Banan

Nie wiem czemu próbujesz mnie przedrzeźniać albo wyśmiewać, trochę więcej spokoju i cierpliwości. Nikt nie zna prawdy objawionej, dlatego się prowadzi dyskusje ;)

Ok fajnie że wyszukałeś tematy o HBM i glutaminie. Spróbuj sobie więc wyobrazić teraz sytuacje, że nie szukasz czegoś konkretnego, a chcesz jedynie poczytać ciekawe artykuły opierające się tylko na badaniach, a nie na opiniach i poradach. Jakbyś to zrobił? Wchodzisz na dział suplementów i lecisz sobie po wszystkich tematach, a następnie stronach (gdzie praktycznie pojawia się 1-2 strony tematów dziennie), czy może wpisujesz w wyszukiwarce forumowej "badania" (tu warto wspomnieć, że ciekawych artykułów z linkami do źródeł w oryginalnych wersjach z działu Badania nie ma w ogóle nawet na pierwszych 10 stronach)? Czy wpisujesz "SFD badania" w google (gdzie z tego co widzę, pokrywają się wyniki z wyszukiwaniem forumowym, więc używacie moda silnikowego googla do skryptu forum)?

@TomQ-MAG

Nie chciałem podważać waszych kompetencji, nie o to chodzi. Skupiam się tylko na tym, że te artykuły były po prostu ciekawe i fajnie było, gdy były w jednym miejscu. Np. właśnie dzięki temu działowi ograniczyłem suplementację tylko do Beta-Alaniny, Kreatyny, BCAA i EAA, co w zupełności wypełniło moje potrzeby, bo gdy kierowałem się opiniami ogólnymi z forum, to wydawałem dość dużo pieniędzy zupełnie niepotrzebnie na ponad 10 odżywek i nabawiłem się problemów z ciśnieniem, co poskutkowało kilku miesięczną przerwą :) "Tematy będą umieszczone zbiorczo w postach podwieszonych w formie katalogów i 3/4 pewnie znajdzie tam dla siebie miejsce." - o to, to jest właśnie to, o co chodzi, żeby po prostu te tematy gdzieś były, w jednym miejscu (i nowe i stare), by można było zwyczajnie sobie poczytać z czystej ciekawości. Bardzo podobał mi się też temat z linkami na temat HST, bo można szybko, łatwo i przyjemnie dowiedzieć się większości przydatnych informacji, bez żmudnego przeczesywania setek postów, a już najbardziej trafionym pomysłem były linki do ciekawych modyfikacji HST przez doświadczonych użyszkodników. BTW macie strasznie nerwowego admina :P



Zmieniony przez - severius00 w dniu 2015-10-09 23:54:52

Zmieniony przez - severius00 w dniu 2015-10-09 23:55:48
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

API test powiadomien 2

Następny temat

Zmiana tematów przez doradców działu

WHEY premium