SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania hormonalne - jakie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3464
Wracam do tematu badan hormonalnych. Przegladnalem wszystkie tego typu tematy od poczatku roku i wszystkie nazwy badan jakie padaly to
Testosteron
Testosteron wolny
Estradiol
Prolaktyna
LH
FSH
Kortyzol
Progesteron
SHBG
Hormon wzrostu

Generalnie nie mam zadnych problemow i chce sobie zrobic badania z ciekawosci. Mam 23 lata. I teraz pytanie ktore robic a ktore odrzucic zeby nie bylo przerostu formy nad trescia ? Moze ktores z tych badan jest zalezne od innego z wymienionych i warto zrobic obydwa i zawsze bylaby to jakas wskazowka ktore napewno robic. Z gory dzieki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Nicckk
Czy spadek Witaminy D z poziomu 66 ng/ml do poziomu 25 ng/ml po pol roku bez suplementacji to normalna sprawa czy to tylko u mnie tak duzo spadlo ?


Możliwe.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Te konkretne badania robi się zazwyczaj z jakiegoś wskazania, np brak libido, problemy z ciążą, nagły wzrost tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej utracie masy mięśniowej itp... Z ciekawości to Cię sporo pociągną w/w badania więc warto przymyśleć czy ta ciekawość jest warta tego. Czy nie lepiej wykonać sobie pełen zakres podst bad diag.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3464
Podstawowe badania tez bede robil z tym ze mam je na nfz. Badanie moczu, OB, Morfologia krwi, Glukoza, Elektrolity (Na, K), Lipidogram (bez HDL i LDL ale moze dokupie), Proby watrobowe, Mocznik, Kreatynina, Zelazo, TSH (FT3 i FT4 dokupie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Nicckk

Testosteron
Estradiol
Prolaktyna
Kortyzol


No więc co najwyżej bym tylko to zostawił już dla tak zupełnej ciekawości jak to ująłeś

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3464
Jak czytam zalozmy o Progesteronie ze jego nadmiar powoduje u mezczyzn ospalosc czy zmeczenie czyli takie przyziemne sprawy (ze tak to nazwe) a nie jakies zmyslne problemy plciowe to tez mam ochote zbadac. Teraz to juz sam nie wiem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
tylko weź pod uwagę że są setki rzeczy które powodują ospalosc czy zmeczenie więc progesteron możesz mieć idealny a ospalosc czy zmeczenie i tak będzie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Dokładnie j/w, ospałość to nie tylko hormony, ale i glukoza, tarczyca, otyłość, tryb życia - aktywność fizyczna, regeneracja, relax, odżywianie itp... także jest wiele czynników. Myślę, że jednak świrujesz trochę ze swoimi pomysłami, idizesz bardziej w kierunku autodiagnozy niż trzeźwego myślenia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3464
Bede jeszcze myslal. Najwyzej zostane z lzejsza kieszenia. Wrzuce wyniki ale to najwczesniej w przyszlym tygodniu bo akurat sie troche rozchorowalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Odczekaj więc do całkowitego wyleczenia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3464
Udalo mi sie wkoncu zrobic te badania krwi. Zrezygnowalem z tego calego zestawu hormonalnego ktory jest w pierwszym poscie a za to zrobilem kilka innych badan.










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Słaby lipidogram - jak wygląda dieta?
delikatne odchyły w morfologi, ob - może przebyłeś ostatnio jakąś infekcję, przeziębienie, nawet głupie problemy z zębem itp.
wit. d - do przewidzenia niedobór xd
kortyzol też dość wysoko, przy założeniu że badanie z samego ranka, ale coraz częściej się mówi że to niezbyt miarodajne badanie

to takie moje sugestie, wpływ na wyniki mogła mieć również higiena badań, czy kilka innych czynników
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co mi sie stało???

Następny temat

Uszkodzenie MCL II stopnia

WHEY premium