SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania " pakiet sport " Proszę o odpowiedź na moje pytanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Witam Wszystkich . Od jakiegoś czasu mam problemy z zdrowiem . Tzn czuje , że takie problemy mam . Libido spadło do zera praktycznie. Chodzę ospały i nawet jak miałem tydzień wolnego od siłowni i aktywności fizycznej i spałem po 10 godzin to wstawałem " nie wyspany " dodatkowo w ciągu dnia chodziłem senny . Na treningu szybko się męczę . Chciałbym zrobić sobie badania i wyszukałem w moim mieście coś takiego :

https://sklep.etermed.pl/produkt/komfortowy-dla-sportowca/

Niestety tutaj chyba nie ma badania prolaktyny , estradiolu itp ? Nie wiem gdzie się udać aby zrobić wszystkie możliwe badania aby dowiedzieć się co mi jest. Ja podejrzewam niski poziom testosteronu albo wysoki poziom kortyzolu .

Możecie mi coś doradzić ? Na badania mogę przeznaczyć max 300 zł na chwile obecną. Ogólnie powinienem zrobić wszystko ? Ciśnienie , tarczyca , EKG , i cały pakiet hormonalny tak więc te badania z linku nie mają sensu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3184 Napisanych postów 15852 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 886909
Korzystniej będzie Ci udać się do placówki diag.pl bądź alabu i po prostu wybrać sobie pojedyncze badania które Cię interesują a nie pakiety. Za 300 zł to zrobisz wszystkie potrzebne Ci badania a zarówno diag jak i alab mają placówki w prawie całej polsce więc zapewne u Ciebie też będzie.
Jeśli masz problemy z libido możesz zrobić tak jak piszesz
Estradiol/Testosteron/Prolaktyne/Progesteron/LH/FSH itp
Do tego jak już będziesz badał to zbadaj sobie krew i reszte potrzebnych rzeczy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Ok a mógłbyś mi w takim razie napisać wszystko co mi potrzebne aby dowiedzieć się co mi jest ? Naprawdę nie znam się na badaniach i pierwszy raz coś takiego zamierzam wykonać więc proszę o wyrozumiałość. Co warto zrobić ? Mógłbyś wymienić kompletnie wszystko co by trzeba było ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3184 Napisanych postów 15852 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 886909
Morfologia,
Rozmaz,
CRP,
Lipidogram,
Jonogram pełny + chlorki,
Glukoza wystarczy,
TSH wystarczy,
Panel hormonalny,
Panel wątrobowy,
Kreatynina,
Mocz,
Amylaza/lipaza,
Poziom żelaza + vit.b12,
EKG + pomiar ciśnienia również.

Za część tych badań nie będziesz musiał płacić wystarczy, że udasz się do lekarza POZ i on będzie w stanie przepisać Ci skierowanie na te badania :)


Ja bym zrobił coś takiego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
lasican1

Amylaza/lipaza,
Poziom żelaza + vit.b12,
EKG

Osobiście bym pominął na początku, a dorzucił kortyzol. Pogłębiać ew. gdy coś wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3184 Napisanych postów 15852 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 886909
Pewnie, że może dorzucić nie wiem czemu go pominąłem :) Natomiast jak już ma przeznaczony taki budżet i nadstawia się do pobrania niech machnie wszystko na raz no chyba, że nie zmieści się w budżecie wtedy faktycznie może odrzucić to o czym piszesz :)
...
Napisał(a)
Usunięty przez BPL-G za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Post został skasowany ze względu na naruszenie regulamin forum zabraniającego podawania linków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
lasican1
Morfologia,
Rozmaz,
CRP,
Lipidogram,
Jonogram pełny + chlorki,
Glukoza wystarczy,
TSH wystarczy,
Panel hormonalny,
Panel wątrobowy,
Kreatynina,
Mocz,
Amylaza/lipaza,
Poziom żelaza + vit.b12,
EKG + pomiar ciśnienia również.

Za część tych badań nie będziesz musiał płacić wystarczy, że udasz się do lekarza POZ i on będzie w stanie przepisać Ci skierowanie na te badania :)


Ja bym zrobił coś takiego :)



O kurde aż tyle trzeba tego zrobić ? masakra hehe :)

U siebie obstawiam coś z hormonami bo dlaczego libido tak mocno spadło skoro wcześniej było ok ? Ale z drugiej strony progresuje na siłowni więc jakby to był niski poziom testosteronu to rozumiem ciężko byłoby o progres na siłowni ?

Pytanie takie jeszcze mam. Przykładowo mam niski poziom testosteronu w organizmie i rozumiem , że leczenie opiera się na podawaniu teścia do organizmu czyli przyjmowania sterydów ? Ale przecież po odstawieniu poziom znów spadnie ... jak wygląda np. leczenie czegoś takiego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Wtedy się szuka przyczyn obniżonego poziomu i ewentualnie się je eliminuje - jak się leczy to już zależy od indywidualnego przypadku.
Jeszcze podbiję, że kilka z tamtych badań bym odrzucił - bardzo możliwe że w wynikach wyjdą jakieś nieprawidłowości, więc i tak będzie trzeba pogłębiać. Przykładowo badanie samego żelaza raczej nie ma większego sensu.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-06-15 12:56:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tomek19900

U siebie obstawiam coś z hormonami bo dlaczego libido tak mocno spadło skoro wcześniej było ok ? Ale z drugiej strony progresuje na siłowni więc jakby to był niski poziom testosteronu to rozumiem ciężko byłoby o progres na siłowni ?


Na poziom libido może wpływać zdecydowanie więcej czynników:
1.http://potreningu.pl/articles/5036/niedobor-snu-obniza--libido
2.http://potreningu.pl/articles/2693/ekstremalne-rozwiazania-dietetyczne-a-niski-poziom-libido
3.http://potreningu.pl/articles/5033/stres-a-libido
4.http://potreningu.pl/articles/3346/w-ten-sposob-zabijasz-swoje-libido
5.http://potreningu.pl/articles/2822/spadek-libido-podczas-odchudzania--jak-mu-zaradzic 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dzień dobry :)

Wiecej