SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BOL PLECOW - KRZYZ

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35195

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3495


Witam
Mam do was pytanie odnosnie moich plecow.

Nie cwicze na silec od roku(nie moglem), pogrywan troche w siatke.

Mam prace siedzadze 9-10 godzin dziennie.

Chce wrucic do silki ale bola mnie plecy(jeszcze nie cwicze tylko sie rozciagam).
Bol jest tylko gdy chce chce sie rozciagac to bola mnie w krzyzu np.
podatawowe cwiczenie stojac na wyprostowanych nogach nie moge zrobic sklonu do mnie zaraz bola, ciagnie plecy w krzyzu. to samo mam jak siedze cwiczenia takie jak na rys.

lekaz powiedzial ze przejdze i nie przeszlo juz 6 tyg.

nie wiem co to moze byc

master81
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2
Hej wszytskim.od 2 meisiecy mam bole z prawej strony plecow,tak jakby mi cos na nerke moze naciskalo?co to moze byc i co mam z tym zrobic, czy naciska na nerke to nie wiem poprostu tak mowie zeby wam przyblizyc miejsce bolu,siedzac nic nie boli chodzac tez nie,czasami po dlugim treningu(pilka nozna)po dlugim biehaie i np jak tam naciskam reka to mnie boli ale musze mocno nacisnac..naciskam na kosc to jest ost kosc od dolu tak jakby ost zebro tylnie..pomozcie prosze!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Zrób RTG, a jeśli zrobiłeś już, to napisz nam tutaj odczyt radiologa Swoich zdjęć!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Pierwsze ćwiczenie jest zabronione przy bólu pleców, drugie określiłbym jako niezalecane. Zrobienie a raczej interpretacja RTG kręgosłupa przez osoby niekompetentne obdarzona jest pewnym, specyficznym ryzykiem. A kompetentnych na tym świecie jest bardzo mało. Na razie tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3495
witam
A od czego tem bol moze byc, nie cwiczylem, nie gralem ciezko, tylko praca, praca, i praca i bol jest .
czyto moze byc zla pozycja przed monitorem?

pozdrawiam.
master-81
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
No właśnie od tej cholernej pracy. Nie dość że siedzisz tyle godzin, być może w niewłaściwej pozycji to jeszcze się pewnie stresujesz. Stawy nienawidzą bezruchu. Do tego może dochodzić jakaś, nazwijmy to wada kręgosłupa, która mogłaby być wiodczna na RTG. Tyle że obok Ciebie 10 osób ma podobną "wadę" i nie wie co to ból pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jeszcze zdradź nam, kto polecił Ci te ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Jak robisz nieprawidłowo te ćwiczenia, to nic dziwnego, że Cię plecy bolą. Tzn ich generalnie nie powinno się wtedy robić, albo przynajmniej wiedzieć jak. Otóż chodzi o to, aby przyciągać do nóg nie np. głowę zaokrąglając plecy, brzuch (do ud), starając się, aby plecy były proste (ale rozluźnione, nie napięte), jakbyś miał wyobrazić sobie że od kości ogonowej do czubka głowy przechodzi taka linka, i ktoś Cię za nią ciągnie No nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć, w każdym razie nie można naciągać cz. lędźwiowej, zaogrąglać pleców w tym miejscu, po prostu szkoda kręgów, a jako rozciąganie daje niewiele.
Tak jak pisałam, spróbuj przyciągnąć brzuch do ud, wtedy np. głowa może się trochę oddalić od kolan, ale to dobrze.

Chociaż ogólnie jak Cię tam bolą plecy, to to nie jest najlepsze ćwiczenie.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Brawo J., doskonale to wyczułaś. Sęk w tym, że nasz pacjent może mieć w tej pozycji problem z wyprostowaniem kręgosłupa.
Większości zespołów bólowych kręgosłupa towarzyszy przykurcz mięśni prostownika grzbietu oraz kulszowo-goleniowych (z tyłu uda = hamstrings). Podejrzewam, ze tak jest i tu skoro ktoś zalecił ćwiczenia mające na celu właśnie ich rozciąganie. Tyle, że nie razem i na pewno nie w staniu.. Szczegóły są tu, na samym początku:
http://www.exrx.net/ExInfo/Inflexibilities.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3495
witam
Kradam masz racje z przykurcz mięśni prostownika grzbietu oraz kulszowo-goleniowych (z tyłu uda = hamstrings). - to z wyprostowanymi plecami.

a te cwiczenia to przeczytalem gdzies w internecie.

zaczyna powoli sie ruszac, gimnastyka (wiem ze mie moge przesadzc)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3495


a znie wiem czy pisalem:

ale jak siedze na krzesełku (prawidłowa postawa) to jak chce wyprostowac nogi do przodu to mam bol
przedstawie to na rys.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3138
A czy ten ból promieniuje tez w dół nogi czy ogranicza sie tylko do tego jedynego miejsca ?

Siła i Honor

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pękanie naczynek krwionosnych :(

Następny temat

Oczy

WHEY premium