SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG - bjj okiem judoczki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65844

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Z okazji Nowego Roku posstanowiłam w końcu założyć tego bloga. Na pomysł wpadł Renegat w pewnym spamie,mniej więcej w czerwcu Jednak ze względu na kilka okoliczności startuję z takim opóźnieniem.

Na bjj zawitałam dzięki temu forum, gdyż
1) namawiali mnie do tego Renegat i Rafał_B,
2) często pojawiały się opinie, że judo jest mniej skuteczne,niż bjj i chciałam to "samodzielnie" sprawdzić.
Myślałam,że skończy się na paru treningach,tymczasem spodobała mi się atmosfera,studia sprawiły,że na judo nie mogę chadzać tak często,jakbym chciała,a że ruchu potrzebuję jak powietrza - zostałam Ponadto z treningu na trening widzę postępy (których na judo mi brakuje),więc spróbuję coś podziałać w tym sporcie.

Generalnie plan wygląda tak,że judo mam pięć razy w tygodniu, a bjj dwa - w poniedziałki i środy. Studia i zajęcia na nich sprawiły,że na judo jestem teraz w poniedziałki (teraz jeszcze 4 tygodnie nie), środy, piątki i czasami w czwartki. Bjj w poniedziałki i środy - czasami oczywiście zdarzy się, że nie dotrę z powodu sytuacji losowych.

Dotychczasowe przemyślenia:
- obalenia w bjj są moim zdaniem na niskim poziomie, dodatkowo - dla dziewczyny ciężkie do wykonania
- złym nawykiem z punktu widzenia bjj jest ucieczka na brzuch - choć jeszcze nikt nie dał rady mi z tej pozycji zagrozić,to stwarza ona niepotrzebne ryzyko i daje niewielkie szanse manewru - muszę się tego oduczyć
- sporo technik się nakłada na siebie, choć czasem różnią się one sposobem wykonania


To na razie tyle

Zapraszam do śledzenia, dzielenia się doświadczeniami, wskazówki i rady - wszystkie będą milke widziane.
-

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 399
Wszystko przyjdzie z czasem, najwazniejsze ze masz checi :)
Ja dzis poszedlem pobiegac do lasu i na plaze, 25 min.. ledwo wrocilem do domu, a na macie gdy cwicze po treningu intensywnym czesto nie czuje zmeczenia, ale sadze ze to przez powietrze. Pluca nie przyzwyczajone sa do wysilku na świeżym powietrzu. :)
Sama bedziesz najlepiej wiedziec co dla Ciebie jest najlepsze, i co Tobie najlepiej odpowiada, albo katuj caly czas sposoby najlatwiejsze i sprawdzone :)
Wszystko podlega indywidualnym strategiom zawodnika :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Saida, po prostu roznieś to BJJ w drobny pył i niech mity o ich niezwyciężoności upadną na wsze czasy ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jak na moje,to wygląda po prostu tak,że na zasadach judo wygrałby judoka, na zasadach bjj bjjowiec Każde z zasad są tak skonstruowane, żeby faworyzować dobre strony tego sportu.

Co do rozniesienia, to zobaczymy,na razie zgłosiłam się na Perfect Harmony Cup - ale jestem kompletnie nie w formie,na dodatek kontuzjowana,więc potraktuję to szkoleniowo - jeszcze nigdy nie kulałam się z dziewczyną

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17832
pamietam moje zdiwienie jak na pierwszym treningu judo na jakim bylem ( wczesniej trenowalem tylko zapasy/ll ) trener za oddanie plecow w randori kazal po 50 pompek robic.
skuteczna metoda

We're children of a fighting race
That never yet has known disgrace

Hail Hail, The Celts are here !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
ciekawy pomysł :) będe śledził, fajnie by było gdybyś zrobiła zestawienie technik które poznajesz na BJJ i zestawiła je z technikami JUDO- podobieństwa,różnice,przemyślenia itp. troche będzie przy tym roboty ale wszystko ku chwale SFD :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
t_e - w zasadzie dobry pomysł,ale w judo można spokojnie sobie pozwolić na oddawanie pleców Choć nie oszukujmy się - wpływa to na słabą dynamikę walki

Kondek, coś takiego już nawet robiłam,ale z treningu na trening i w spamie Ale pomysł też dobry.

Chwała za pomysł,jak już pisałam,należy się Renegatowi

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
he he nowy rok ,nowe wyzwania miejmy nadzieje że MBY tez do nas zawita i wtedy będziemy mieli jakiś punk odniesienia (a może założy własny temat?)
Jako że ten rok ma być przełomowym (przynajmniej dla mnie) to biere sie otro do pracy i jutro podsyłam ci zaległego @
Tak trzymaj!

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Oooooo,czekałam na tego maila dłuuuuuugo Więc się przyda

Co tu Renek do trzymania, jak same przeciwności losu wyskakują

Z MBY jeszcze pogadam,ale jak rozmawiałam z Nią poprzednio,to nie była chętna za bardzo;-(

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Bardzo fajnie, że w końcu się zdecydowałaś założyć tego bloga

Co do walki na zasady bjj czy judo, czy ogólnie odnośnie skuteczności stylu, to wiele zależy od człowieka Zawsze to powtarzam

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-01-01 23:07:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
zuch dziewczynka :)
trzymam kciuki za Koźmin

Dotychczasowe przemyślenia:
- obalenia w bjj są moim zdaniem na niskim poziomie, dodatkowo - dla dziewczyny ciężkie do wykonania

chodzi ci pewnie o zapaśnicze, przede wszystkim wejścia w nogi?
na szczęście nie ma czegoś takiego jak przepisowe dla bjj przewracanie i możesz przewracać jak chcesz
są na niewysokim poziomie, bo tak jak w judo o wyniku decyduje dobry uchwyt, szybkość i technika rzucania, tak w bjj decyduje parter i przez to stójka jest traktowana po macoszemu. w Europie można w ogóle nie umieć przewracać, a wygrywać.
- złym nawykiem z punktu widzenia bjj jest ucieczka na brzuch - choć jeszcze nikt nie dał rady mi z tej pozycji zagrozić,to stwarza ona niepotrzebne ryzyko i daje niewielkie szanse manewru - muszę się tego oduczyć
ja bym raczej powiedział - musisz się nauczyć to wykorzystywać, tzn zółwia, bo ucieczka stricte na brzuch to rzeczywiście samobój. a żółw? można go z głową wykorzystywać...

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-01-02 15:18:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Rzuty i sprowadzenia u zawodników BJJ sa słabe, bo mało ich się ćwiczy. A ćwiczy sie mało bo większość trenerów tego nie umie.
Sprowadzenia zapaśnicze są dużo lepsze od judockich gdy doda się uderzenia. Niestety judocki dystans walki naraża nas na ciosy.

Aha i jeszcze jedno: zeby polepszyc swoja gre w judo warto podejsc sobie na zajecia z graplingu pod MMA ewentualnie grappling bez gi. Wychodza wszystkie bledy. Trzeba umiec na prawde kontrolowac. No i odpadaja wszystkie wodotryski. Lucza się tylko skuteczne techniki.

Zmieniony przez - grimper w dniu 2009-01-02 17:59:03

Pure Guinness

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tak dla potomnych - Irish open in BJJ 2008

Następny temat

Bieganie w domu

WHEY premium