SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ - Trening + Dieta + Suplementacja

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4160
Witajcie, od paru miesięcy trenuje BJJ i bardzo mi się podoba. Niestety widzę pewne braki w sobie które sprawiają, że odstaje od reszty grupy. Oczywiście każdy jest nieco wyższy, nieco cięższy ale myślę, że dobry zawodnik poradziłby sobie z przeciwnikiem mniej wygodnym. Mam 176 i 70kg i myślę, że jest to optymalna waga która pozwoli mi w przyszłości startować w tej kategorii. Wiem, że słabiak jestem dlatego postanowiłem, że bez treningów siłowych się nie obędzie. Myślałem o treningu BILL STAR 5x5 który wydaję się być odpowiednim jeśli zależy komuś na sile. Myślałem też o jakiś suplementach, białko wiadomo, kreatyna i BCAA ale też nie wiem czy to odpowiedni zestaw. A nawet jeśli to planowałem rano o świcie chodzić na siłownię a wieczorem na jiu jitsu. I takich dni w tygodniu byłyby 3 + ewentualnie same BJJ w jakiś weekend. Jak w takim razie przyjmować odżywki? Dwa razy w ciągu dnia? A jak w dni nietreningowe?

Będę wdzięczny za jakieś luźne podpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
W BJJ wg mnie najważniejsza jest technika, jak masz dokładać sobie treningi w tygodniu, to lepiej dołożyć trening na macie niż na siłowni. Jako ,,as w rękawie" na tym etapie najlepsze by było zaczęcie specjalizowania się w jakimś zestawie technik. Wybierze sobie swoją ulubioną gardę, obojętne czy zamknięta, motyl, połówka, czy coś innego (chociaż jak ćwiczysz parę miesięcy to jedna z tych trzech raczej) i przed/po treningu/na wolnej macie poświęć zawsze czas na jakieś 2 sweepy z tej pozycji. Najlepiej żeby się ze sobą łączyły, że jak nie wyjdzie jeden to robisz drugi. Później na sparringach nie przejmuj się wynikiem tylko staraj się je wykonać. Jak zauważysz że nie wychodzi, bo przeciwnicy robią coś... to pytasz trenera co wtedy robić i dokładasz następnego sweepa jako odpowiedź na ich reakcję. Po miesiącu już powinieneś widzieć wyniki ;)
Wydaje mi się że brak siły i kondycji wynikają ze spinania się ;) wydrillujesz sobie jakieś pozycje, to nabierzesz w nich luzu i zauważysz że wcale tak dużo siły nie potrzeba.
1

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
1. Chcesz być lepszy w BJJ to rób więcej BJJ, nie ma innej drogi. Jak odstajesz to musisz zapieprzać regularnie 2x więcej niż inni i tyle
2. W czym jesteś słabiak? Bjj to szachy w świecie sportów walki, tam siła fizyczna nie gra takiej roli jak w zapasach, maksowanie wyników siłowych nie gra aż takiej roli
3. Bill Starr to obciążający trening dla średniozaawansowanych, na Twoim miejscu pomyślałbym o Starting Strength, Madcow, Greyskull (wygooglaj sobie co to za treningi)
4. Odżywki jak odżywki, białko to uzupełnienie diety w prochu, ważysz mało więc aż tyle odżywy nie potrzebujesz, daj ją wtedy jak nie będziesz mógł zjeść normalnego posiłku albo po treningu. Od siebie dodam że kreatyna jak kreatyna, poczytaj o beta alaninie czy L-argininie, lepsza opcja dla fightera który potrzebuje wydolności
5. Ja bym się na Twoim miejscu nie cykał się nad jakimiś wymyślnymi planami siłowymi tylko zapieprzał na matę i robił 2-3 lekkie, mało objętościowe i rozbudowane treningi na siłce, powiedzmy oparte na martwym, wycisku, drążku, swingach i brzuchu (swingi 1 seria na dużej ilości powtórz, pozostałe 2-3 serie po 5-8 na stałym ciężarze, brzuch wiadomo). Mądrze rozplanuj progresję, powoli dokładaj ciężary, rozplanuj mikrocykl siłowy na jakieś 12 tyg ciągłego wzrostu obciążeń - sprawdź wcześniej swoje maxy w głównych bojach, ile robisz na martwy, wycisk, przysiad, ile powt robisz na maxa na drążku i poręczach, ile pompek klasycznych. Sprawdź to, po czym tak planuj progresję by te maxy przekroczyć na koniec mikrocyklu siłowego, by mieć jakiś mierzalny wynik do porównania

6.Nie przejadać się ale też nie przegładzać, suple dawkować wedle potrzeb a nie wedle myślenia IM WIĘCEJ KREATYNY, TYM SILNIEJSZYM Sk***YSYNEM BĘDĘ.

Tyle ode mnie, specem nie jestem ale pewnie nie umrzesz jeśli wprowadzisz te rady w życie.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Co do treningu siłowego to proponowałbym robić FBW złożone z ćwiczeń wielostawowych. Na początku twojej przygody z zakresem 8-12 powt. Z dalszym rozwojem mógłbyś po prostu schodzić z tych powt i zastosować np. 5x5. Ja tak stosuje i mimo wyczerpujących treningów BJJ siła idzie do góry.
1

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
A ja bym proponował nie robić siły na obecnym etapie, bo zaburzy to wypracowanie dobrej techniki i timingu. No bo po co pracować nad nimi skoro można to samo osiągnąć siłą? Za dwa lata wróć do pomysłu z siłownią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Raczej nie zaburzy wypracowania dobrej techniki... timing w jakimś stopniu może i tak ale techniki nie. Przecież nie stanie się zaraz wielkim napakowanym potworem jak dotknie gryf. Może również dobrze zobaczyć sb kompleksy sztangowe i trenować również tym treningiem.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
No cóż, z moich dwunastoletnich zabaw w bjj/submission obserwacja jest taka, że świeżaki często dochodzą do wniosku, że są fizycznie za słabi, a zazwyczaj nie jest to prawdą, bo i tak sparują z kolesiami na podobnym poziomie atletyki. Zamiast pracować nad techniką, timingiem i myśleniem nap*****lają sztangą ile mogą. A potem zdziwko, że kondycji wystarcza na 2 minuty bo fizolą zamiast robić poprawną technikę w tempo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cynik75
...kondycji wystarcza na 2 minuty bo fizolą zamiast robić poprawną technikę w tempo.
Ale to nie jest wynikiem braki techniki i zbyt dużego fizolowania.
Walki są za długie. Powinny trwać maksymalnie 2 minuty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Siłka jak najbardziej ok. Wielu znajomych, którzy trenują bjj robi treningi na siłce. Ja polecam Starting strenght. Do tego dużo rozciągania i ćwiczeń na mobilność. Możesz też robić trening act, albo crossfit. Wtedy wytrzymałość pójdzie ostro w górę. Pamiętaj tylko, że siłka to dodatek do bjj, a nie na odwrót.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4160
Dzięki za odpowiedzi ale jestem jeszcze większym impasie niż byłem :P wiec może powiem więcej co nie co. Slabiak mam na myśli to że bardzo często jestem w sytuacji w której powinienem zerwać chwyt, albo kogoś mocniej przytrzymać za pole i to poprostu nie wychodzi. Fakt że sam chwyt pewnie też nie jest za dobry. Kondycyjnie tez nie jest jakos super bo juz nie raz słyszałem od gości na sparingach ze za dużo gazu daje na samym początku i jeżeli mam sparing i dobrze go rozegram to dystans 5 czy 7 minut nie jest jakimś problemem. Problem pojawia sie np w jakiejś zadaniowce gdy gaz jest od razu i czuję ze mam go mniej. Oczywiscie pewnie gdybym chodził jeszcze więcej o kumal to znacznie bardziej to bym nie miał teraz problemów a chciałbym mieć jakiegoś asa w rękawie bo na obecną chwilę to zdominowanie kogos na podobnym poziomie ale z większą wagą jest bardzo ciężkie do zrobienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
W takim razie Starting strenght będzie dobrym wyborem. Jeżeli będziesz wyrabiał się z regeneracją możesz dorzucić bieganie interwałowe. Poza tym, ile razy w tyg. trenujesz bjj?

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bartek-brt
...chciałbym mieć jakiegoś asa w rękawie bo na obecną chwilę to zdominowanie kogos na podobnym poziomie ale z większą wagą jest bardzo ciężkie do zrobienia.
Jeśli jesteś lżejszy to jesteś też i słabszy. Jasne. Chcesz mieć asa w rękawie, to rób coś czego inni nie mają lub mają mniej.
Stawiając na aspekt siłowy, na początku musisz dogonić cięższych kolegów a dopiero później zyskać nad nimi przewagę.
Ja postawiłbym na coś innego. Co? Nie wiem - nie wiem co w Twoim przypadku będzie najlepsze. Może to być technika, taktyka walki, wytrzymałość, gibkość, itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy są tutaj osoby zainteresowanie albo które mają jakieś pojęcie o sztuce ninjutsu ?

Następny temat

Boks- pomoc

WHEY premium