SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ- Pare pytań

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
Mam pare pytań odnośnie BJJ.
1. Czy bjj jest dobre na walkę 1vs1?
2. Czy jest dobre na ulicę?
3. Czy w klubach uczą jakichś ciosów?
4. Po ilu miesiącach będę umiał coś zrobić?
5. Czy dodawać coś do tego sw (np muay thai, boks, karate albo kick)
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
brudna sztuczka dla mnie to uciska gałki ocznej ,czy trąbki Eustachiusza czy kciuk pomiedzy żebra
ale ja to teraz z Iraku pisz

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Czy bjj jest dobre na walkę 1vs1? - Tak
2. Czy jest dobre na ulicę? - Nie
3. Czy w klubach uczą jakichś ciosów? - Nie
4. Po ilu miesiącach będę umiał coś zrobić? - Po jednym
5. Czy dodawać coś do tego sw (np muay thai, boks, karate albo kick) - Tak

Pomogłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
A mógłbyś powiedzieć czemu akurat bjj nie jest dobre na ulicę?
Co dodać do bjj?
Czy bez dodatkowych sw sobie poradzę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytania które zadałeś były zamknięte i bardzo ogólne.
"czemu akurat bjj nie jest dobre na ulicę? - BJJ to przed wszystkim walka w parterze. Walka na ulicy zaczyna się od stójki. W BJJ nie ma uderzeń. Powoduje to, że trenując tylko BJJ nie umiesz się przed nimi bronić. Do tego dochodzi strach przed otrzymaniem ciosu. Trenujący boks, kick boxing, muay thai, MMA, itp. nie mają takiego strachu.
"Co dodać do bjj?" - Boks (ewentualnie kick boxing, muay thai). Ogólnie SW uderzane gdzie występuje fullcontakt z uderzeniami na głowę.
"Czy bez dodatkowych sw sobie poradzę?" - Poradzisz w jakiej sytuacji? Z jednym przeciwnikiem czy z kilkoma? Jakim fighterem będzie przeciwnik? Jaką masz wagę? Ile będziesz wtedy trenował BJJ? Jaka jest Twoja psychika? Itd.
Nie zadaję pytań aby uzyskać na nie odpowiedzi. Chcę pokazać, że zagadnienie jest bardzo złożone. Reasumując, jeśli chcesz trenować BJJ pod ulicę musisz uzupełnić je o SW uderzany.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
Ok. Dzięki za odpowiedź, bo pomogłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
hahahahahahaha mistrzostwo :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
Mógłby ktoś powiedzieć co to jest? Xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Esencja bjj na ulicy w wykonaniu kolesia, który naprawdę zna się na bjj. Bjj obecnie to w 99% parter pod zasady sportowe.
Niektóre elementy doskonale sprawdzają się w walce 1:1, niektóre w walce z uderzeniami przydatność mają iluzoryczną. Ale jako sport, zabawa, ogólnorozwojówka jest zaj**iste. Samo w sobie bjj nie zrobi z Ciebie kompletnego wojownika, ale bez bjj (lub czegoś podobnego) też nie będziesz kompletny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
Czyli jednak boks i zapasy.Trochę tego i trochę tego,z przewagą jednego lub drugiego.Nie jakieś wynalazki z drugiej półkuli ziemii,z piekła rodem.W tych wszystkich stylach walki najmodniejszych i najnowocześniejszych po prostu 80 % technik super wygląda i działa teoretycznie na zaaranżowanych układach,ale w praktyce się nie sprawdza albo jest tylko gorszym i niepraktycznym wariantem innych,bardzo podobnych ale skuteczniejszych technik.Wiem,Ameryki nie odkryłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
pamiętaj że boks i zapasy to walka SPORTOWA ze ścisile określonymi zasadami ,owsze również niezbędny baza pod wszystko inne ale jeżeli nastawiasz się typowo pod ulice to bardziej systemy utylitarne typu krav maga ,kapap czy C56 gdzie są zaczerpniete elementy z różnych styli czy sportów ale z nastawieniem na ulice czy warunki bojowe

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowanie do zawodów BJJ-no gi

Następny temat

Jaki worek bokserski?

WHEY premium