SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ, grappling ryzyko kontuzji barku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Hej,
Jak częste są kontuzje barku w tym sporcie?
Podoba mi się BJJ i próbuję się zorientować, na ile to kontuzjogenne pod tym kątem. Niektórzy twierdzą że urazy barku są notoryczne, praktycznie nie ma ludzi po 2-3 latach treningu, którzy nie mieli skręconego/wybitego barku. Prawda to?
Chcę zacząć ale nie kosztem tego, że jest spora szansa takiej kontuzji, który wyjmie mnie z dźwigania ciężarów na pol roku.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Absolutnie nie jest prawdą, że każdy trenujacy MUSI mieć teho typu kontuzję. Natomiast jest to sport kontaktowy, barki są narażone na urazy tak jak wiele innych stawów i z tego trzeba sobie zdawać sprawę.
2

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Dokładnie to co napisał PITTT. To nie szachy więc trzeba się liczyć z kontuzjami.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136789
Rzutów nie ma jak w sambo/judo/zapasach więc aż tak nie ma co się martwić o barki. Ostrożnie/technicznie ćwiczysz i klepiesz w odpowiednim momencie to nikt Ci nie wypruje barku ;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Mi rozwaliło kiedyś rotatory. Ale to po 10 latach na macie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
OK raczej ostrożnie-zachęcająco to brzmi. Mam dosyć dużo mięsa na barkach, to moja najlepsza partia, myślę że to też trochę pomaga jeśli chodzi i zapobieganie kontuzji.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Mellopl
Jak częste są kontuzje barku w tym sporcie?

Przez dwuletnią swoją przygodę z BJJ widziałem tylko jeden taki przypadek. Znacznie częściej zdarzały się urazy kolan. A najczęstsze urazy to czyjaś głowa + kolano lub łokieć przeciwnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
E, siniaki czy podbite oko to nic.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Wiesz mi chodzi raczej o tematyki uszkodzonego zgryzu, przeciętych o zęby ust z których krew nie chce przestać lecieć, ułamanych zębów itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gracie barra fitnes for life rzeszow

Następny temat

Krav Maga Wrocław

WHEY premium