SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BIG INFO O EFEDRYNIE!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8765

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2567
EFEDRYNA:

Alkaloid występujący w wielu różnych gatunkach roślinach z rodzaju przęśl (Ephedera), otrzymywana gł. syntetycznie. Pobudza ośrodkowy układ nerwowy, obwodowo działa pobudzająco na współczulny układ nerwowy, długotrwale podnosi ciśnienie tętnicze krwi, przyśpiesza czynności serca, rozszerza oskrzela i zmniejsza wydzielanie śluzu, zwiększa napięcie i kurczliwość mięśni szkieletowych, powoduje przyspieszenie tętna, potliwość, wzmożoną przemianę materii. Stosowana w dychawicy oskrzelowej, stanach alergicznych, zapaści, miastenii, moczeniu nocnym; w okulistyce jako środek rozszerzający źrenice. Efedryna działa ośrodkowo: kora mózgu - podniecenie psychiczne, w większej ilości uczucie niepokoju i lęku, bezsenność, pobudzenie ruchowe, antagonizowanie m.in. alkoholu; ośrodki autonomiczne - np. pobudzenie ośrodka oddechowego. Działa też obwodowo: skurcz naczyń krwionośnych, pobudzenie mięśnia sercowego i wzmożenie siły jego skurczu, duże dawki działają depresyjnie- może ci stanąć serducho, ale bez obaw; wzrost ciśnienia tętniczego (RR), to wiadome; rozszerzenie oskrzeli, zmniejszenie napięcia i zahamowanie perystaltyki przewodu pokarmowego (jak ktoś miał apetyt to gratuluję), wzrost napięcia zwieracza pęcherza moczowego, spotkać można się też ze skurczami mięśni. Jest to substancja spotykana w zastrzykach, kroplach, sztyfcie do nosa, syropie, maści, pudrach, tabletkach i płynach. Należy do grupy sympothomimetics. Posiada ciekawe działanie: powoduje łatwe spalanie tłuszczu, ponieważ powoduje wzrost temperatury i w ten sposób organizm spala więcej kalorii niż zwykle. Stymuluje działanie gruczołu tarczycy i powoduje zamianę słabego LT - 4 w silniejszy LT - 3, co przyspiesza metabolizm. Ma także działanie antykataboliczny. Używana jest do utrzymania systemu muskularnego w porządku podczas diety. W końcowym efekcie, kulturyści używają jako pomocnika w treningu. Podobnie wpływa na centralny system nerwowy jak amfetamina, tylko trochę łagodniej. To ulepsza koncentrację, czujność i prowadzi do wzajemnego oddziaływania nerwów i muskułów. 25 - 50mg Efedryny jedną godzinę przed treningiem, wówczas siła wzrasta o 5 - 10% podczas treningów. Brana częściej niż 3 x w tygodniu, może spowodować uzależnienie. Efekty: bóle, wysokie ciśnienie krwi, bezsenność, przyspieszone bicie serca, drżenie dłoni, brak apetytu. Nie można zażywać jej jeśli ma się wysokie ciśnienie i arytmię serca. W Europie jest lekiem na receptę, w większości dostępny w składzie innych substancji. Efedryna dobrze się wchłania z tkanki podskórnej i oczywiście z przewodu pokarmowego. Jej metabolizowanie jest dość powolne o czym mogli przekonać się amatorzy Tussipca. Dezaminacja efedryny prowadzi do przekształcenia jej w norefedrynę (różnią się grupą metylową). Niestety, ale na szczęście dla niektórych nie jest on rozkładana przez MAO - monoaminooksydazę, a wręcz blokuje ten enzym. Co ciekawe ten sam enzym powoduję rozkład noradrenaliny, a więc możesz po zdenerwowaniu, być po prostu trochę dłużej pobudzony do walki. Efedryna podnosi zdolność motoryczną mięśni od 5-10%. Efedryna jest substancją biologicznie czynną, jej działanie na organizm człowieka naśladuje działanie naturalnych hormonów zwanych aminami ketocholowymi, które są odpowiedzialne za stan gotowości organizmu do podjęcia wysiłku. Podanie efedryny powoduje pobudzenie psychoruchowe (podobne działanie do amfetaminy, lecz słabsze) oraz ogólny stan tzw. sympatykotonii, czyli wzmożonej aktywności organizmu. Efedryna podnosi zdolności wysiłkowe organizmu, zabezpiecza energetykę wysiłku, pobudzając rozpad tkanki tłuszczowej, hamuje apetyt, oddziałując na ośrodek sytości w mózgu. Przypuszcza się możliwość wzrostu poziomu anabolizmu białek mięśniowych. Efedryna znajduje się na liście środków uznanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dopingowe. Efedryna zawarta jest m.in. w lekarstwie o nazwie Tussipect; skład: syrop: wyciąg tymiankowy, chlorowodorek eferydyny, sól amonowa primuliny, kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, amoniak płynny, nipagina A, saponina, cukier, woda destylowana; drażetki: chlorowodorek eferydyny, wyciąg lukrecjowy suchy, korzeń lukrecji sproszkowany, saponina, tymol, benzoesan sodu, masa tabletkowa. Tussipect dostępny jak na razie w aptece bez recepty, tabletki Herbapolu (najbardziej popularne) kosztują ok. 3zł za 20szt., syrop zaś 140g ok.5zł (też popularny Herbapol). Pastylka zawiera ok. 15mg efedryny dlatego pierwsze kroki należy stawiać od dawek: 2 x tussipect, 1 x aspiryna, 1x naprawdę mocna kawa; później dawki na pewno i tak zwiększycie, ponieważ organizm w trakcie brania przyzwyczai się do porcji. Trzeba uważać ponieważ tussipect nie zawiera czystej efedryny, są tam jeszcze inne składniki, podobnie nie przynoszą skutków ubocznych, ale ........ Najlepiej zaopatrzyć się w czystą efedrynę, niestety nie dostaniecie jej bez recepty, dlatego trzeba się wysilić i poszukać. Pamiętajcie, że zbyt częste zażywanie specyfiku (kombinacji) prowadzi do uzależnienia, gdyż wprowadza człowieka w stan euforii (do 3 razy tygodniowo - nie więcej), i do osłabienia organizmu, staniecie się bardziej podatni na choroby, dlatego trzeba zażywać jakieś witaminki, itp. np. magnez. Kombinacje trzeba brać co najmniej godzinę przed treningiem, ponieważ po zażyciu bezpośrednio nie zadziała, trzeba odczekać, później można ćwiczyć bez opamiętania, działa przez kilka godzin, zależy od organizmu, predyspozycji i od spożytego posiłku (3-6h)!!!


Training HARD = doing WELL!
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 385 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2312
swietne naprawde swietne ... a powiedz mi czy kuska sie po tym nie kurczy ?:> skoro to pochodna amfy ? no i sog ...

I can hear you like the holy ghost
And I'll kill you if you get too close

I can hear you like the holy ghost
And I'll kill you if you get too close

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 255 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4530
godny art. !!!
super tak trzymac )

<<< SOGOW MI NIE TRZEBA JUZ MAM ICH DUZO
- WEJDZIE NA http://www.pajacyk.pl LEPIJ >>>

<<< SOGOW MI NIE TRZEBA JUZ MAM ICH DUZO
- WEJDZIE NA http://www.pajacyk.pl LEPIJ >>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2567
nic mi nie wiadomo zeby sie TO kurczylo
ale wiem, ze tetnice sie zwezaja, tak czy siak ja juz efki nie biore

Training HARD = doing WELL!

Idzie lato, czas się dorzeżbić -> http://bbfaq.prv.pl !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 385 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2312
a brales ? w jakich dawfkach ?

I can hear you like the holy ghost
And I'll kill you if you get too close

I can hear you like the holy ghost
And I'll kill you if you get too close

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2567
widzisz ten post o THERMIE PRO na samej gorze spisu tematow w SUPLEMENTACJI ? Zajrzyj tam ! Bralem TP a ona wlasnie zawiera efedryne.

Training HARD = doing WELL!

Idzie lato, czas się dorzeżbić -> http://bbfaq.prv.pl !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 385 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2312
no tak ale po efie tak jak poo amfie kurczy sie pitka ?

I can hear you like the holy ghost
And I'll kill you if you get too close

I can hear you like the holy ghost
And I'll kill you if you get too close

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1759 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18156
zaraz zaraz... czegoś tu nie rozumię... skoro wszelkie "kuracje" odchudzające środkami zawierającymi efydrynę (np. TP) sa cykliczne (przykładowo 3-4 tygodnie brania od 1 do 3 kapsów dziennie), a kolega Dekoder napisał, że MAX TO 3 DNI BRANIA POD RZĄD... to innymi słowy mówiąc, cykle te prowadzą do uzależnień, tak?

proteinki, proteinki... dla chłopczyka i dziewczynki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1759 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18156
Przepraszam... Musze to sprostować. Nie 3 dni pod rząd ale...

Cyt.: '(...) do 3 razy tygodniowo - nie więcej (...)'

proteinki, proteinki... dla chłopczyka i dziewczynki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Artykuł jest ogólnie ok! Wszystkie dane w porządku ale brakło tam jednej bardzo ważnej przynajmniej dla mnie rzeczy : a mianowicie chodzi mi o to jak długo efydryna (alkaloidy efedryny zawarte w TP) są wykrywalne w organiźmie ? Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ jestem zawodowym sportowcem (niestety po serii paskudnych kontuzji) no i co tu dużo gadać przytyło mi się trochę, więc teraz chcę zrzucić te około 8-10 kilogramów. TP jest podobno rewelacyjna (nawet juz ją kupiłem) ale boję się że na kontroli antydopingowej coś u mnie wykryją. Mam jeszcze ponad miesiąc do startu ligi więc proszę odpowiedzcie na moje pytanie jak najszybciej? Z góry wszystkim, którzy odpowiedzą na moje pytanie - dziękuję!!! Pozdrawim.

thermagirl
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co mam brac aby szybko byly widoczne efekty?

Następny temat

POWAZNY PROBLEM !!!

WHEY premium