SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BIAŁKO - TWARÓG vs ODŻYWKA

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak sobie policzyłem - jak to wychodzi w Białku - kupując twaróg lub odżywkę

odżywka białkowa (80%) kosztuje 100zł za 1,5 kg... (vitalmax 82%)
a kupując twaróg - pakowany nawet (na wagę zapewne jest tańszy) - 250g Twarogu kosztuje 1,7zł czyli:

100zł - 1500g odżywki - tj 1200g Białka (czyli na 40 porcji po 30g Białka)

100zł - 59 opakowań po 250g - tj 14750g Twarogu - tj 2950g Białka (czyli na 98 porcji po 30g Białka)

wychodzi na to, że zamiast kupić odżywkę białkową na 40 porcji, to możemy nakupić twarogu na 98 porcji!!!

no i teraz pytanie!!
w celu zaspokojenia zapotrzebowania na białko lepiej kupić sobie odżywkę czy kupować twaróg?

odżywka szybciej się przyswaja, mozże mieć dodatkowe minerały czy witaminy..

twaróg - trzeba kupować co 2-3 dni - żeby był świeży, przechowywać w lodówce, bezpośrednio przed snem nie powinno sięjeść (a ponoć odżywkęmożna sobie wypić)

i wychodzi na to, że twaróg jest 2,5 razy wydajniejszy!!!

jako że nie będę miał problemów z zakupem sera i jego przechowywaniem i ze względu na finanse przychylam się do zainwestowania w ser :)
chciałbym poznać opinię forumowiczów - czy bardzo się mylę.. chętnie poczytam wszystkie argumenty za i przeciw!!

pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam




Tak naprawdę konwencjonalna żywnośc zawsze będzie lepsza niż odzywka i tutaj nie potrzeba żadnych dyskusji i porównywania cen. Pamiętajmy, iż wszystkie suplementy zawierają sporą ilośc chemii, barwników i słodzików. Naturalny pokarm będzie więc lepiej przyswajany i tolerowany przez nasz organizm. Jeśli chodzi o sam twaróg to jest on bardzo dobrym źródłem białka, którego zawiera około 20g w 100g produktu. Twaróg ponadto jest bardzo przystępny cenowo i oprócz białka zawiera chociażby spore ilości wapna, które jest niezbedne do prawidłowego funkcjonowania. Jest więc polecany w dietach, szczególnie osobom, którym zależy na jak najmniejszych kosztach. Można go również jeść na redukcji i nie będzie to miało ,wbrew opinii niektórych osób, negatywnych skutków.

A co można napisac o odżywkach proteinowych ? Warto wspomniec, iż mogą być one bardzo smacznym i wygodnym uzupełnieniem diety, dlatego warto od czasu do czasu zaopatrzyć się w taką odżywkę. Możemy ją zabrac do szkoły/pracy i przygotować w kilkanaście sekund. Wystarczy zalać proszek wodą bądź mlekiem i wypić gotowy koktajl. Mamy do wyboru bardzo szeroką gamę smaków, co jest niewątpliwie zaletą, szczególnie kiedy brakuje nam w jadłospisie słodkiego. Wymienić tutaj można smaki takie jak : czekolada, wanilia, truskawka, banan, ciasteczka...itd.


Polecam produkt firmy allnutrition:


https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3923 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 35086
hmmmmmmm
na redukcji twaróg odpada bo należy wyeliminować całkowicie nabiał
a co doreszty to też chętnie posłucham wypowiedzi ekspertów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Nie licząc osób, które dużo ważą i muszą pochłaniać masę żarcia, naturalne źródła są oczywiście lepsze. Twaróg górą! A przed snem jak najbardziej można jeść.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1586 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24560
"Na redukcji odpada nabial"
Niby czemu?
Ja wpierdzielałem na redukcji jogurty, sery i nie narzekałem na efekty, czyli kolejny MIT.

RECEDITE,PLEBES!GERO REM IMPERIALEM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
kazdy zawodnik Ci to powie
cholera wie czy chodzi o wode, czy o male (ale zawsze) ilosci laktozy i tluszczu - w kazdym razie out
jako mitu bym tego nie traktowal

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 803 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10957
wez pod uwage ze wziales do zawodow nie takie tanie bialko i cholernie tani twarog. Srednio cena za kg to kolo 8-9zl nie 6,8 jak u Ciebie. A po drugie wygoda kosztuje, po trzecie nie kazdy moze wsuwac pol kilo twarogu dziennie...

"You know what bad genetics are? Being born without legs."

"In the Iron Game, you only grow if you work HARD"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Białko to białko - co za różnica skąd pochodzi. Choć sera raczej z carbo w szejku nie rozpuszczę - odżywki białkowe raczej tylko do takich sytuacjach - reszta powinna być z normalnego pożywienia.

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2006-09-16 12:42:58
2

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9317 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45818
nabiał to podstawa tyle powiem - moja dieta opiera się gł. na twarogu bo jest dobrym źródłem białka
skład 100g - 20g białka 0g tłuszczu "Bieluch"

Zmieniony przez - DEXTROZER w dniu 2006-09-16 12:46:46

PRO MODERATOR DZIAŁU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
myślałem że mnie oskalpujecie.. a tu taka miłą niespodzianka :)

1kg twarogu - 8zł
czyli za 100zł mamy 12,5kg twarogu czyli 2500g białka.. to i ta kwięcej niż odżywka..

co to redukcji, laktozy itd.. Elżbieta Borecka-Brzózka odradzała nabiał jedynie kobietom... clulit itp :)
ktoś nie może zjeść 0,5kg twarogu dziennie - nie wnikam w gusta smakowe!!
ja tma lubię :)

pozdro!
i dzięki za opinie!
czekam dalej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
twaróg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki zestaw ?

Następny temat

Kolor taurynki MC - krotkie pytanko

WHEY premium