SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

BIAŁKO (NIE SERWATKOWE) DLA ALERGIKA

Wysłana -
Witam.Dietę mam ale ciężko jest bo mam alergię na nabiał ,staram się jeść dużo ale czasami już nie wyrabiam i chciałbym kupić sobie jakieś białko ,na pewno nie serwatkowe bo ostatnio kupiłem i mi strasznie wysyfiło twarz ,teraz już zażywam izotretynoine. Mięso jem więc nie wiem czy wybrać sojowe ,z grochu lub jakieś inne.Zawsze starałem się brać wszystko z diety ale sami widzicie jak jest... Czytałem dużo o tym ale ktoś coś napisał ,że czasem coś dosypują do worków i można ginekomastii dostać ,raczej w to wątpię że z bulka czy myprotein może coś takiego być.Pytam czy to bezpieczne i różni się tak dużo od serwatki.Czy z białka z grochu będą te niemiłe skutki uboczne ? (Wiecie o co chodzi )
Chciałbym miej więcej dorzucać sobie codziennie po 40-50 g białka.
Suplementy ,które biorę to Kreatyna to Optimum Nutrition i Beta Alanina z SFD ,a wcześniej BCAA 2:1:1 również z sfd.Tylko po co skoro bez białka nie mam na co liczyć wiele ?

Jeszcze jakby ktoś mógł napisać ,jak to możliwe że co chwile mam zmienną alergię ,wcześniej miałem na maliny a teraz to ustąpiło a potem truskawki ,może z mlekiem będzie tak samo ? Wszystko przychodzi mi z wiekiem ,będę miał powtarzane badania bo przypadkowo drapnąłem sobie swetrem miejsce w które było to sprawdzane ,ale lekarka mówiła że na 100% wytwory mleczne.

Oczywiście z góry dziękuję każdemu za udzielenie pomocy !
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Witam ,
mogę zaproponować :
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Isolate_Protein-opis33551.html 
Wysłana -
flex, kolega mówi o alergii na nabiał, więc izolat też może być nietrafiony
osobiście bym uderzał w wołowe

Po wykluczeniu produktu, organizm po jakimś czasie może przestać na niego negatywnie reagować i można do niego wracać. Warto w takim przypadku wesprzeć jelita, dorzucić probiotyki itp. - mniejsza szansa na rozwój coraz to kolejnych alergii

Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2018-01-04 23:34:08
Wysłana -
Teraz co druga osoba ma alergie
Może kupić próbkę i spróbować .
Wysłana -
flex1976
Witam ,
mogę zaproponować :
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Isolate_Protein-opis33551.html

Z tego co kolega napisał wnioskować można że jest uczulony na laktoglobuliny więc może mieć problem także przy izolacie.

Zmieniony przez - Jank30 w dniu 1/5/2018 3:32:19 AM

Zmieniony przez - Jank30 w dniu 1/5/2018 3:32:53 AM
Wysłana -
Mozesz jeszcze spróbować ryżowego białka R-wpc.
Wysłana -
też bym wypróbował dobrej klasy izolatu, wziął najmniejsze np. 300g opakowanie lub pare porcji na test

jezeli problem by nie ustępował, możesz wypróbować białka jajecznego np.
https://www.sfd.pl/sklep/Scitec_nutrition_Egg_Pro-opis34198.html 
Wysłana -
Z jajecznym też chyba problem będzie bo wykazało na białko kurze.
Ogólnie też nie mam dużo kasy a 100 zł za 2,5kg białka to moim zdaniem dobry deal jest.

Zmieniony przez - pytoN9 w dniu 2018-01-05 08:53:30
Wysłana -
tym bardziej nie walić jajecznego jeśli jest problem z alergiami, bo raz dwa się rozwinie większy problem
Wysłana -
zdecydownaie bym przetestowal opcje Banana z bialkiem na bazie albuminy, jednak wolowe nie do konca bedzie ciekawa opcja, ze wzledu na przewage bialek kolagenowych.
Wysłana -
Przy czym jeśli w badaniach wyszły również przeciwciała na jaja, to nadal słaby pomysł.
Zgodzę się, że wołowe nie jest jakieś optymalne, ale jest to jeden z niewielu wyborów obok roślinnych.
Strona 1 z 4
Dodaj odpowiedź