sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

BCAA z Olimpa + intensywne treningi mma - co robie zle?

Wysłana -
Witam,

jak wczesnije wspomnialem od lat trenuje sztuki walki obecnie od kilku lat mma. Zdecydowalem sie ostatnio na suplementacje tu opisuje wszystko z szczegolami http://www.sfd.pl/Suplementacja_dla_sportow_walki__prosze_o_weryfikacje_i_opinie-t1148669.html

Moj problem jest nastepujacy. Biore BCAA przed trenigiem I i po treningu II w piatki, wyglada to tak:

1. Biore BCAA 10g
2. crossfit/trening funkcjonalny 1h,
3. rozciaganie 30 min,
4. nastepnie fitness boxen jest to bardzo intenysywny trening bokserksi. skupia sie na technice i duzym wysilku fizycznym/kondycyjnym 1.5h
5. Biore BCAA 10g

Problem moj jest natomiast taki, ze czasami mam lekkie zakwasy odczuwalne tylko przy "glebokich" ruchach. Czyli nie tak normalnie, ze przy kazdym ruchu konczyna np. noga podczas wstawania, tylko np. gdy robie gleboki przysiad :) Nie jest to bol jaki mi wczesniej towarzyszyl, przed braniem BCAA tzn. mialem wtedy do tego takie pieczace bole, jak sie dowiedzialem, bylo to skutkiem katabolizmu(jak nic nie przekrecilem). Dlatego zastanawiam sie czy robie wszysto prawidlowo. Jakby skutki zezerania sie miesni juz nie czuje, ale te dziwne zakwasy owszem. Zastanawiam sie czy jest to normalny porzadany efekt. Dziekuje za rady i sugestje.

pzd

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
W jakim dokładnie miejscu odczuwasz ten dyskomfort ?
Wysłana -
uda i plecy miedzy lopatkami, czasami troche bicepsy
Wysłana -
byc moze proble lezy po stronie miesnia, ktory nie jest dostarecznie rozciagniety i nieco sie spina przy mocniejszym wysilku, na wzor jakby niekontrolowanych kurczy mięsniowych
Wysłana -
TomQ-MAG
byc moze proble lezy po stronie miesnia, ktory nie jest dostarecznie rozciagniety i nieco sie spina przy mocniejszym wysilku, na wzor jakby niekontrolowanych kurczy mięsniowych

Jesli chodzi o rozciaganie, jestem dobrze rozciagniety i regularnie rozciagam wszystko :) Ten bol jest inny niz przeciagniety miesien.
Wysłana -
pozostaje jeszcze kwestia podazy elektrolitow
Wysłana -
TomQ-MAG jestes wstanie krotko opisac zagadnienie, albo rzucic linkiem?
Wysłana -
chodzi o m.in. wapn, magnez, postas, sod, ktore odpowiezialne sa za prawidlowy przesyl impulsow nerwowych i prace miesnia.
byc moze braluje Ci np. magnezu
Wysłana -
Biore regularnie Vita-Min i Alkagen od Olimpa ale ciagle mam ten problem. Zauwazylem, ze wystepuje to dopiero na drugi dzien. Np. we wtorek robilem nogi, brzuch na silce i drugi trening boks, w srode bylko git, mialem przerwe od treningu i robilem tylko "rozruch" skakanek i troche mobilnosci. A dzis mam dokladnie te "zakwasy" przy dlugich, glebokich ruchach na bicepsach i udach. Przed i po treningu biore BCAA w dni wolne jak np. w srode tylko bialko, Vita-Min i alkagen. Ma ktos moze pomysl skad te "glebokie zakwasy"?
Wysłana -
kwestia jeszcze calosci odzywiania, regeneracji pomiedzy treningami, jak i uwarunkowan osobniczych, byc moze tak po prostu masz
jedna osoba ma bole na udach, druga nie,
ja rzadko mam na barkach
Wysłana -
Wyjasnilo sie. BCAA zapobiega czesciowa zakwasom. Jesli mam trening silowy, potem rozciaganie, 45 min techniki bokserskiej i 30 minut sparingu jak we wtorek. To jest normale, ze bede odczowal "glebokie zakwasy", jeslit trenowalem poprawnie. Sa to slowa naszego fitness trenera. W kulturystyce jest to inny rodzaj wysilku. Bol na barkach to od uderzen i blokow :) Wniosek przy duzym wysilku BCAA nie zapobiega calosciowo przed zakwasami lecz czesciowo. Ponoc u biegaczy jest podobnie.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź