SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BCAA przy redukcji (porady dla początkującego)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12990

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1518
Jestem na dobrej drodze do redukcji, od czerwca 2017 do grudnia 1017 zszedłem ze 105 kg na 78 kg. Wiadomo po świętach trochę mi się przytyło i obecnie ważę 80 kg, Dalej planuję zejść do 73 / 75 kg (mam tendencję do tycia wokół klatki i tego chce się pozbyć).
Tak wygląda moja sytuacja oraz plany na przyszłość.
O co mi chodzi?
Idąc dalej w redukcję chciałbym zabezpieczyć mięśnie przed spalaniem. Słyszałem, że świetnie się tu sprawdza BCAA. Ponad to trenuję obwodowo 3 razy w tygodniu (wt, śr, sob), a BCAA ponoć przyspieszają regenerację.

BCAA warto czy nie?
Lepsze kapsułki czy proszek?
Jak z dawkowaniem?
Co lepsze K** czy Olimp, może jakiś inny producent? - wiadomo chodzi mi o jak najlepszy stosunek jakość / ilość / cena

PS. Kiedy wejść z kreatyną?

Dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
W sytuacji, gdy mam dobrą dietę i trening ułożony pod nasz organizm pozostaje suplementacja. Odpowiednio dobrana suplementacja jest kluczem osiągnięcia sukcesu. Suplementy dobierać należy w zależności od naszego celu i ewentualnych niedoborów, jakie chcemy uzupełnić. W sytuacji redukcji tkanki tłuszczowej zdecydowanie warte zastosowania są aminokwasy rozgałęzione BCAA.

Branched-chain amino acid są to trzy najważniejsze aminokwasy, w skład których wchodzą: leucyna, walina i izoleucyna. Odpowiedzialne są one za regenerację i ochronę naszych mięśni, co szczególnie przydatne jest w okresie redukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nikomu nie zależy na tym, aby stracić sporo mięśni w czasie redukcji. Dlatego też zastosowanie ich jest rozsądnym rozwiązaniem.

Nie jest istotne to czy zastosujesz BCAA w kapsułkach, czy w proszku. Kwestia tego, jak Tobie bardziej pasuje. Warto jednak pamiętać o tym, że wersja w proszku jest o wiele bardziej ekonomiczna. Poza tym nie trzeba łykać przed i w trakcie treningu po 10 kapsułek, a wystarczy około 10-12 g proszku.

Zalecana ilość to minimum 1 g/10 kg masy ciała około 30 minut przed wysiłkiem i w jego trakcie, popijane wodą przez cały trening. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby pić przed i po treningu lub większą ilość tylko w jego trakcie.

Z produktów o wysokiej jakości i dobrze wychodzących cena w stosunku do ilości polecić Ci mogę ALLNUTRITION BCAA Instant 400 g: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_BCAA_Instant-opis39138.html

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9018 Napisanych postów 82651 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699140
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160152 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233414
witaj, co do produktu, tak jak wspomnial flex, moze byc mieszanka tego typu lub czyste BCAA
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_BCAA_2:1:1-opis35135.html

co do formy celuj w proch, 10g przed i/lub w trakcie treningu to takie minimum



kreatyna jak zlapie Cie zastoj

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1518
to gadanie że tylko olimp najlepszy jest czemuś warte?
https://sklep.sfd.pl/Olimp_BCAA_Xplode-opis25661.html#opis
jakie działanie będzie miała mieszanka a jakie czyścioch?


Zmieniony przez - damian.m91 w dniu 2018-01-13 17:10:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2075 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
BCAA oczywiscie, ze warto. Co lepsze proszek czy kaps ? Wiadomo proszek wychodzi bardziej ekonomicznie.
Czy olimp najlepszy ? Wszystkie tutaj wymienione bedą dobre , kwestia ile chcesz na to wydac.



Zmieniony przez - Amg27 w dniu 2018-01-13 17:13:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1518
tak jak już pisałem
stosunek jakość / ilość / cena, oczywiście z podkreśleniem ceny :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2075 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
To tak jak Flex radził chyba te wychodza najkorzystniej a do tego z tego co widze masz dzis na nie promocje

https://sklep.sfd.pl/SFD_BCAA_Amino_Complex-opis36356.html#opis


Zmieniony przez - Amg27 w dniu 2018-01-13 17:22:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1518
ok, a jak brać z tym carbo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
Carbo na redukcji no nie bardzo troszkę, gadanie o olimpie że najlepszy to nei wiem skąd, bcaa to bcaa.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1518
szukam jeszcze promocji do darmowej dostawy :D
macie coś do polecenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
A co już masz na liscie zakupów ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy dawkowanie i które warto?

Wiecej