SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BCAA+glutamina+gainer+AO+witaminy+dieta ??

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
Hej - czy dobrze według Was to stosuję (kwestia kiedy?ile?co dołożyć)

24 lata,177 cm,70 kg

dieta (wiem,że działa - z bcaa stack + hard fast(po treningu 130g) +Spa Pak - wszystko Universala,zwiększając z 2200 na 2550 listopad grudzień odrobiłem z 66 na 70 kg trzyając 11.3 FAT (o ile wierzyć wadze domowej))
(BTW - liczone "Waszym" programem do układania diety - b(pełnowartościowe)2,1 - 2,2 -tu"białko z gainera wliczam w diete odejmując odpowiednio z 3 posiłków okołotreningowych tak by bilans dzienny pozostał bez zmian" b(wszystko)ok.2,7 (195g), W (4,5 - 4,6) 322 g , T(0,9) 60 g )
2550 kcal - bede zwiększał (nie wiem jeszcze czy tłuszcze czy węgle)

1.100 g owsianki z łyżką pestek dyni,orzechów,migdałów + średni banan + 100 g sera b.chudego + 2 jaja (100g) + 100 g maślanki/kefiru...+10 g oliwy(dynia.lniany)

2.150 g chleba razowego (bez powietrza) + puszka tunczyka(120g) + 10 g oliwy z oliwek

3.100 g makaronu razowego + 185 g mintaja(30g białka) + 10g oliwy

4.100 g kaszy gryczanej + 150 g chudego mięsa/ryby

5.odżywka białkowa na noc(mleko,jaja,30g białka)/ ser 150 g


I teraz pytanie o suplementy - mam pewny i tani(ze źródła) zestaw Ultimate:

witaminy - Complete Daily Formula - 2 razy po 3 tabletki(według producenta)

gainer MWG (massive Weigh Gainer) - piję 20 min. po treningu - (50węgli i 30 białka) - te 30 g białka wliczam jak napisałem w dzienny bilans

I moję wątpliwości co do dawkowania dotyczą bcaa i glutaminy (też Ultimate):
ćwiczę treningiem potrójnie dzielonym - 3 dni treningu - 1 dzień przerwy - 3d.tr. - 1 lub 2 (gdy czuję potrzebę dłuższej regeneracji) dni przrwy i tak w kółko

BCAA- w dzień z treningiem - bezpośrednio po treningu ILE? - BIORĘ 6 G (CZY LEPIEJ BRAĆ 3 PRZED TRENINGIEM I 3 PO CZY RAZEM 6 PO - TU NIE MA ZASADY - ALE INTERESUJĄ MNIE SPOSTRZEŻENIA TYCH CO WIERZĄ W BCAA NA MASIE)

PROSZĘ NIE PODWAŻAJCIE STOSOWANIA BCAA NA MASIE BO NA MNIE ONE DZIALAJA - CZUJE O WIELE LEPSZĄ POMPE W MIĘSNIACH GDY JE STOSUJE,SZYBSZĄ REGENERACJĘ - A JAK KTOS MI NAPISZE ,ŻE WYWALAM NIEPOTRZEBNIE KASKĘ - OK. JEGO ZDANIE - ALE NIE TAKIE BYŁ0 PYTANIE

W dzień bez treningu robię rano 30 min. bieżni przed śniadaniem - i wtedy przed aerobami - 6 g bcaa

Glutamina tylko po treningu siłowym (10 g) razem z bcaa

Mam także Night Regeneration Multipowe.ra (arginina,ornityna)
Niemcy piszą,żeby pić dziennie 1g (czyli 1/3 buteleczki)a na polskiej ulotce jest buteleczka dziennie przed snem
Dr.Petr Fort z KIF'u napisał ,że 1g to dawka zachowawcza a 2 - 3 g argininy to już działanie anaboliczne;) - jedna buteleczka to 3 g argininy (dodam,że jest tam jeszcze ornityna i b6) jak proponujecie to brać - całą ampułke przed snem - czy to dzielić rano,przd treningiem i na noc ...

pozdro i dzieki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
odświeżam..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a mozesz zadac pytania krocej :D ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
;)...to później dostaje posty w stylu "..a jaką masz dietę...a co do tego itd."
1.Jak stosować arginine/ornityne(preparat Night Regeneration Multipowe.ra)
niemiecka ulotka - 1000mg argininy dziennie najlepiej po treningu
polska - cała fiolka na noc (3000) (buteleczki mają znaczniki - podziałki na 3 porcje)
dr.Petr Fort - 1000mg - dawka zachowawcza,2000-3000 mg - pobudzająca,maks - do 5000mg
źródła medyczne - tlko pobieżnie podpatrzyłem - tam się daje do kilkunastu/kilkudziesieciu g argininy...

I Wy - potencjalni użytkownicy - mieliście z tym doczynienia - jak braliście ,jak działało??

2.bcaa Ultimate (1 gramówki)
biore teraz tak: 5g przed siłówką i 5 g po siłówce

3.glutamina - 5g rano i 5 g po trningu (dzień bez treningu - tylko rano)

ćwiczę 3 tr- 1 bez tr. i w kółko (potrójnie dzielony,powt. 8-10)


Słuchaj - to forum jest po to by zadawać pytania...na proste znam odpowiedzi - chce uzyskać odpowiedzi konkretniejsze...wtedy wszyscy i tak o te szczegóły pytaja wiec pisze je od razu i mam to z głowy..
nie odpowiedzą - mój problem

moze to nużące ale to nie forum off topic czy gadka przy piwku...pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
2.bcaa Ultimate (1 gramówki)
biore teraz tak: 5g przed siłówką i 5 g po siłówce


jest OK (3-6 g podaje sie jako zalecana dawke w literaturze)
wanym momentm w ciagu dnia jest rowniez ranek
wiec jesli nie spozywasz rano bialka mozesz dodac tez jedna porcje

3.glutamina - 5g rano i 5 g po trningu (dzień bez treningu - tylko rano)

tu proponuje troche inaczej
2g przed treningiem
5 g przed snem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testosterol 250

Następny temat

D-ribose + kreatyna

WHEY premium