SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Błonnik Jaki wybrać najlepszy

Wysłana -
Chciałbym na dniach zamówic sobie jakiś porządny błonnik. Jednak zastanawia mnie który ma najlepszą skuteczność. Ten w formie suszu czy może w formie tabletek?
Wysłana -
Błonnik pokarmowy, czyli inaczej włókno pokarmowe są różnorodnymi substancjami pochodzenia roślinnego, które nie podlegają trawieniu w wyniku działania enzymów trawiennych naszego organizmu. Substancje te z reguły występują w postaci mieszanin i mają charakter:

1. Polisacharydowy:

- celuloza,
- hemiceluloza,
- gumy,
- pektyny,
- śluzy.

2. Niepolisacharydowy:

- kutyny,
- ligniny.

Błonnik jest istotny dla naszego układu trawiennego, wspomagając procesy perystaltyki jelit. Odgrywa on również istotną rolę w pozbywaniu się różnych substancji niepożądanych. Jego zalecane dzienne spożycie wynosi od 20 do 40 g, z czym z reguły nikt nie powinien mieć problemów. Pojawiają się one w przypadku osób odżywiających się niezdrowo, jedzących przetworzone produkty, czy będących na dietach niskowęglowodanowych. Wtedy trudno jest dostarczyć jego odpowiednią ilość. W Twoim przypadku nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Jeżeli jednak jesteś na diecie low carb, to możesz spróbować suplementacji tym oto produktem: https://www.sfd.pl/sklep/Trec_Dietary_Fibre_Apple-opis2876.htmlWitaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Pytanie czy jest sens :)
Nie lepiej z diety wyciągnąć ?
ja błonnik polecam tylko przy ketogenicznych dietach
Wysłana -
Błonnik z owoców i warzyw
Wysłana -
No własnie jeśli chodzi o dietę to nie jest tak łatwo wyciągnąć odpowiednią dozę błonnika Przynajmniej widziałem u siebie. Tabletki sobie odpuść ponieważ to jakaś ściema ( am nie stosowałem ale gadałem sobie z kilkoma osobami to sobie coś takiego ogólnie odradzali). Najlepiej jest własnie kupić sobie taki ziołowy błonni. Trochę ich w sklepach jest. Jednak najlepsze są te na bazie babki. Sam obecnie wspomagam się trochę fibra vitale.
Wysłana -
Pytanie właśnie w ogóle w jakim celu autor chce podbijać podaż błonnika.
Wysłana -
Moim zdaniem susz, jest bardziej naturalny, tabletki no troszkę już się przetwarza.

Do tego od siebie polecam jedzenie błonnika 5 zbóż Sante. 100g produktu ma 30g błonnika, ja jem na obiad codziennie 50g, jest to zwykły składnik diety. Do tego warzywa, coś ze zbóż jak masz dietę zbilansowaną i spokojnie zapotrzebowanie na błonnik jest spełnione.


Zmieniony przez - jakkjakk w dniu 2017-04-14 11:37:48
Wysłana -
W jakim celu stosujecie ten błonnik w prochu, bo kompletnie nie kumam? Istnieją dwa rodzaje błonnika - rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Wy doicie się tym drugim, który raczej większych pozytywów za sobą nie wnosi, a wręcz przeciwnie. Ograniczacie wchłanianie witamin i minerałów, stosując regularnie podrażniacie mimo wszystko jelita. Te bum na zdrowe właściwości błonnika (właśnie nierozpuszczalnego, ale po co mówić) to wziął się bardziej z reklam, typu ciasteczka lu go - 10 g błonnika w porcji - łooo


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-04-14 12:55:50
Wysłana -
Ja stosowałam kiedyś taki błonnik do ssania - z perspektywy czasu uważam, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Tak jak już było mówione wyżej - można to wyrobić dzięki normalnym produktom jak warzywa czy owoce.
Wysłana -
No włąśnie dietą próbuję. Jest lepiej ale po pierwsze to nie na tyle abym byl zadowolony (miewam problemy z zaparciami), Po drugie mam ostanio taki zapierdziel w robocie,że nie mam czasu odżywiać się tak zdrowo jak planowałem wczesniej.Czyli rozumiem że tabletki sobie odpuścić ale kupi sobie susz ?
Wysłana -
Warto sie zapoznać z tematami dotyczącymi błonnika z portalu potreningu.pl:


1. http://potreningu.pl/articles/1238/blonnik-i-odchudzanie
2. http://potreningu.pl/articles/297/jak-zwiekszyc-podaz-blonnika-pokarmowego-przy-diecie-ograniczajacej-spozycie-produktow-zbozowych
3. http://potreningu.pl/articles/2049/piec-mitow-na-temat-blonnika
4. http://potreningu.pl/articles/3521/dieta-zasobna-w-blonnik-przedluza-zycie
5. http://potreningu.pl/articles/2717/proste-sposoby-na-zwiekszenie-ilosci-blonnika-w-diecie 
Wysłana -
Zaparcia może też powodować nadmiar błonnika w diecie. Trochę otrębów dodasz do diety i podbijesz ilość błonnika. A jak chcesz to np http://www.sfd.pl/sklep/Trec_Dietary_Fibre_Apple-opis2876.html 
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź