SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Błonnik Jaki wybrać najlepszy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Zdrowie i Uroda.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 922
Chciałbym na dniach zamówic sobie jakiś porządny błonnik. Jednak zastanawia mnie który ma najlepszą skuteczność. Ten w formie suszu czy może w formie tabletek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Błonnik pokarmowy, czyli inaczej włókno pokarmowe są różnorodnymi substancjami pochodzenia roślinnego, które nie podlegają trawieniu w wyniku działania enzymów trawiennych naszego organizmu. Substancje te z reguły występują w postaci mieszanin i mają charakter:

1. Polisacharydowy:

- celuloza,
- hemiceluloza,
- gumy,
- pektyny,
- śluzy.

2. Niepolisacharydowy:

- kutyny,
- ligniny.

Błonnik jest istotny dla naszego układu trawiennego, wspomagając procesy perystaltyki jelit. Odgrywa on również istotną rolę w pozbywaniu się różnych substancji niepożądanych. Jego zalecane dzienne spożycie wynosi od 20 do 40 g, z czym z reguły nikt nie powinien mieć problemów. Pojawiają się one w przypadku osób odżywiających się niezdrowo, jedzących przetworzone produkty, czy będących na dietach niskowęglowodanowych. Wtedy trudno jest dostarczyć jego odpowiednią ilość. W Twoim przypadku nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Jeżeli jednak jesteś na diecie low carb, to możesz spróbować suplementacji tym oto produktem: https://sklep.sfd.pl/Trec_Dietary_Fibre_Apple-opis2876.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Pytanie czy jest sens :)
Nie lepiej z diety wyciągnąć ?
ja błonnik polecam tylko przy ketogenicznych dietach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Błonnik z owoców i warzyw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 151 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 455
No własnie jeśli chodzi o dietę to nie jest tak łatwo wyciągnąć odpowiednią dozę błonnika Przynajmniej widziałem u siebie. Tabletki sobie odpuść ponieważ to jakaś ściema ( am nie stosowałem ale gadałem sobie z kilkoma osobami to sobie coś takiego ogólnie odradzali). Najlepiej jest własnie kupić sobie taki ziołowy błonni. Trochę ich w sklepach jest. Jednak najlepsze są te na bazie babki. Sam obecnie wspomagam się trochę fibra vitale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Pytanie właśnie w ogóle w jakim celu autor chce podbijać podaż błonnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem susz, jest bardziej naturalny, tabletki no troszkę już się przetwarza.

Do tego od siebie polecam jedzenie błonnika 5 zbóż Sante. 100g produktu ma 30g błonnika, ja jem na obiad codziennie 50g, jest to zwykły składnik diety. Do tego warzywa, coś ze zbóż jak masz dietę zbilansowaną i spokojnie zapotrzebowanie na błonnik jest spełnione.


Zmieniony przez - jakkjakk w dniu 2017-04-14 11:37:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
W jakim celu stosujecie ten błonnik w prochu, bo kompletnie nie kumam? Istnieją dwa rodzaje błonnika - rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Wy doicie się tym drugim, który raczej większych pozytywów za sobą nie wnosi, a wręcz przeciwnie. Ograniczacie wchłanianie witamin i minerałów, stosując regularnie podrażniacie mimo wszystko jelita. Te bum na zdrowe właściwości błonnika (właśnie nierozpuszczalnego, ale po co mówić) to wziął się bardziej z reklam, typu ciasteczka lu go - 10 g błonnika w porcji - łooo


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-04-14 12:55:50
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25
Ja stosowałam kiedyś taki błonnik do ssania - z perspektywy czasu uważam, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Tak jak już było mówione wyżej - można to wyrobić dzięki normalnym produktom jak warzywa czy owoce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 922
No włąśnie dietą próbuję. Jest lepiej ale po pierwsze to nie na tyle abym byl zadowolony (miewam problemy z zaparciami), Po drugie mam ostanio taki zapierdziel w robocie,że nie mam czasu odżywiać się tak zdrowo jak planowałem wczesniej.Czyli rozumiem że tabletki sobie odpuścić ale kupi sobie susz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zaparcia może też powodować nadmiar błonnika w diecie. Trochę otrębów dodasz do diety i podbijesz ilość błonnika. A jak chcesz to np https://sklep.sfd.pl/Trec_Dietary_Fibre_Apple-opis2876.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 62kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 67kg

WHEY premium