SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Błagam o pomoc - kolka nerkowa !! od 4 dni !!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 147654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 963 Wiek 32 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7445
(za ewentualne literowki sorry bo pisze na szybko)Witam, skrotowo: mam kamienie w nerkach, 4 dni temu jakis stwierdzil ze sie uwolni i przechodzi mi do pecherza moczowodem, bylem na usg, ma okolo 5-6mm i jest ostry, rznie mi moczowod a ja sie skrecam z bolu, pogotowie bylo u mnie 3 razy, dostawalem 3x dolantyne w dupsko i te 3x mi pomogło...15 minut i na totalnym odlocie (narkotyk) poszedłem spać i przez 15-16 godzin nie bolało, ale mam już dość wzywania pogotowia i faszerowania mnie jak ćpuna...co robić ;( Gorące kompiele nie pomagaja, nospa-forte nie pomaga, peralginy nie pomagają, zadne środki bez recepty nie pomagają, na recepte z reszta tez nie, jedyny ktory pomogl jeszcze oprocz igły w dupsko to ketonal (tez niby zastrzyk ale zmieszalem z cherbatą i wypiłem, obrzydlistwo ale podziałało), co zrobić, przedemna weekend skręcania się w takim bolu że raz mało nie zemdlałem, wymioty to już norma od 4 dni, zawroty głowy, goraczka itd. lekarz kazał płukać nerki piwem więc nie dość że biore zastrzyki co chwila to 2-3 piwa dziennie i czuje sie już jak wrak człowieka, zna ktoś jakiś domowy sposób na to? Lekarze nic nie mogą zrobić bo najpierw do urologa z wynikami usg, potem dopiero decyzja a najprędzej to będzie zebym kamień wysikał ale to sie wiąże z jeszcze większym bólem bo 5-6mm kamień będzie musiał przedostać się przez cewke moczową a wtedy to ja sobie kulfona obetne ;((( Pomocy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
Kolka nerkowa objawia się silnym, nagłym, ostrym bólem w okolicy lędźwiowej, promieniujący do pęcherza moczowego i cewki moczowej, a także do zewnętrznej części uda.
Często towarzyszą takie objawy, jak:
-wzdęcia brzucha
-nudności i wymioty
-bolesne parcie na mocz
-potrzeba bardzo częstego oddawania moczu (w niewielkich ilościach)
Istnieje także ryzyko wystąpienia stanu zapalnego, gorączki i wzrost ciśnienia krwi jeżeli odpowiednio wcześniej nie dojdzie do leczenia.

Kolka nerkowa powstaje w wyniku zatkania moczowodu przez kamień bądź piasek.

Pierwszą pomocą przy ataku kolki nerkowej jest przyjęcie leków rozkurczowych oraz przeciwbólowych, a także przyłożenie ciepłego okładu do bolącej nerki.

Przestrzeganie zaleceń diety stosowanej przy kamicy nerkowej (ograniczenie produktów zasobnych w sól, fosforany oraz szczawiany), a także podaż wody mineralnej rzędu 2l dziennie pomaga ustrzec się przed nawrotami bólu.

1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
w zasadzie sam już wszystko napisałeś, ale usystematyzuję:
- Nospa forte 3x1 tab (nawet jak ból się zmniejszy)
- pyralgina 1-2 tab 2-3 x dziennie (jest dobra, bo ma też lekkie działania rozkurczowe), lub innny lek p.bólowy
- dużo płynów
- możesz wypić małe piwo
- spróbuj chodzenia po schodach

jak następnym razem przyjedzie PR, to poproś, żeby dali Ci jakiś lek podskórnie (np. papaverynę) - dłużej się uwalnia.


a na przyszłość:
- ograniczona podaż wapnia w diecie
- duzo płynów (zwiększona diureza podowuje zmniejszone okładanie się złogów)
- załóż filtr na kran

poczytaj też tutaj: http://www.resmedica.pl/rmart0101.html 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Spasmalgon 3 x 1 amp. dożylnie lub NO- SPA 2 x 2 amp dożylnie albo Papaweryna 2 x 2 amp dożylnie, do tego po 1 amp Pyralginum też dożylnie, ja czasami jeszcze takim pacjentom dodaję na noc 5 do 10 mg Relanium oraz na noc Dolargan (nie powoduje skurczów zwieraczy a ma silniejsze działanie p/bólowe niż Pyralginum). Generalnie najlepiej zgłosić się na ostry dyżur urologiczny. Poza tym jestem pełna podziwu bo ja bym tak długo nie wytrzymała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
wszystko się zgadza, ale sam sobie tych leków nie poda

asortyment leków o działaniu rozkurczowym uzupełniłbym np. o buscolizynę, ew. atropinę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 963 Wiek 32 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7445
Co do podawania lekow to problemu nie ma bo ojciec byl 25 lat ratownikiem drogowym i ma wprawe ale gorzej z dostaniem leków, lekarze nie chcą przypisać bo "i tak ci przejdzie bol za jakis czas" wiec...chyba pozostaje mi lezec i sie zwijac (aktualnie jakos daje rade bo bol nie jest nieznosny...)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Dlatego napisałam ostry dyzur urologiczny, od biedy może być chirurgiczny.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 963 Wiek 32 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7445
Na ostrym bylem wczoraj...dali do domu 1 ampułke ketonalu i dowidzenia...:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
jesso, nie znam sie totalnie na tym ale zawsze mnie to interesowalo, dlaczego takich rzeczy nie operuja? tylko to ma samo wyjsc? przeciez to tortury

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Oska jak nie chce samo wyjść to operują ale jeżeli jest szansa,że kamień "urodzi się" bez potrzeby wykonania zabiegu operacyjnego to trzeba z tego skorzystać (mniejsza trauma).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
aha... dzieki, jejku, mniejsza trauma, no nie wiem

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Mam kolezanke w 23 tygodniu ciazy. Cierpi na straszne ataki kolek nerkowych. Macie moze dla niej jakies rady?

Co ciekawe - lekarze pierwszgo kontaktu twierdza, ze to od kamieni natomiast urolog powiedzial, ze powiekszaja jej sie nerrki i stad bole.
Dziwne.

Zmieniony przez - ewel w dniu 2005-12-12 07:33:23

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bół klatki piersiowej ,żebra???!!!

Następny temat

Kreatyna i HMB przy pewnej Chorobie ! ?

WHEY premium