SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Bóle pleców lub nerek

Temat przeniesiony z 'Odżywianie' przez: domer
Wysłana -
Witam
pisze w tym dziale ponieważ myśle ,że będzie to najodpowiedniejszy dział. w sierpniu skoncze 15 lat cwicze na silowni jakies 21 miesięcy w tym z 10-12 miesięcy z dietą i teraz jak pare dni sobie odpuscilem to tak jakby mnie zalało w nocy sie strasznie poce. Dobra ale chodzi mi o to wczoraj wyjatkowo opuscilem trening bo nie mogłem isc i zrobiłem sobie w domu pare serii brzuszkow dzis mnie bardzo bolą plecy(dół) i nie wiem czy to nerki czy kręgosłup bolą mnie jak ide troszke, jak sie schylam a nawet jak wezme głęboki wdech to tez mnie bolą. Plecy juz od dosyć długiego czasu mnie bolą ale dzisiaj wyjątkowo mocno. A pomyślałem że to może wina białka ? bo biore 3x w tygodniu po treningu 25g. Co o tym myslicie ?odstawić treningi? zdrowo sie odzywiac?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
ja mialem podobny bol, bylem u lekarza, zrobilem badania ktore wyszlu dobrze. lekarz powiedzial ze to pewnie od nerek ale stanu zapalnego nie ma, tak mi sie wydawalo bo wczesnije mnie troche wiatr zawial po plecach a to juz zima byla. wygrzalem sie i przeszlo na drugi dzien. tydzien temu tez mialem podobny problem i podczas wdechu czulem takie klucie w klatce piersiowej, ale samo przeszlo. dodam z nie biore zdnych odzywek. jesli nie przejdzie to idz do lekarza
Wysłana -
nie jest powiedziane czy to nerki, jezeli jest to jakas choroba nerek lub stan zapalny to powinny wystepowac jeszcze inne dolegliwosci, Wymienie Ci pare ktore znam:
1. Czy na pewno dobrze umiejscawiasz bol jesli to nerki to bol powinien byc odczuwalny poniżej dolnych żeber w okolicy lędźwiowej
2. Sprawdz czy bol wystepuje w czasie wyprozniania
3. Czy czesto chodzisz oddawac mocz
4. W moczu jest wyczuwalny zapach amoniaku
5. Zmierz sobie cisnienie krwi jezeli jest podwyzszone to rowniez jest to sygnla alrmowy
6. Spuchnięte okolice oczu
7. No i ogolne brak apetytu, goraczka

Jesli wystepuja u Ciebie takie dolegliwosci to zglos sie do lekarza, poniewaz jest duze prawdopodobienstwo ze to nerki.
Wysłana -
spuchniete okolice oczu moze troszke mam brak apetytu napewno nie, żadnych bolow przy wyproznianiu nie ma wszystko jest ok bol jest na wysokości żeber koło kegosłupa i na boku
Wysłana -
No to moze chodzi poprostu o zlą technike ćwiczeń. Szczegolnie łątwo na przeciazenia narazic czesc ledzwiowa przy mc, wiosłowaniu i brzuszkach jesli robisz to złe technicznie
Wysłana -
Myślę, że trzeba zacząć od poprawnego rozpoznania rodzaju bólu, często ciężko jest rozróżnić ból pleców od bólu nerek.
Podsyłam fajny artykuł:
Do tego oczywiście konsultacja lekarska.

Zmieniony przez - trzyczwarte w dniu 2018-05-01 11:46:48

Zmieniony przez - trzyczwarte w dniu 2018-05-01 11:48:04

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-05-01 18:26:44
Wysłana -
Link został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu forum

Co do samego tematu wymaga to różnicowania , skąd natomiast podejrzenie nerek czy jakiś epizod w rodzinnie ?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź