SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Bóle głowy po przebudzenie. Czy nawilżacz powietrza pomoże?

Wysłana -
Witam,
mam pewien problem, a mianowicie bóle głowy i ogólnie złe samopoczucie po przebudzeniu.
Mieszkam w bloku, na ostatnim piętrze i mam sypialnię na poddaszu. Sypialnia jest nieduża, okna dachowe. W dzień słońce jest skierowane na moje okna [okna na wschód]. W lecie jest tam, że tak powiem k****sko gorąca. Zbadałem nawilżenie powietrza dzisiaj tj.03.04.2018 w pokoju i pomimo otwartego okna wynosi 35-38% [patrz zdjęcie]. Optymalna wilgotność to 40-60%

Pytanie brzmi czy zakup nawilżacza powietrza pomoże, na bóle głowy i złe samopoczucie, jeśli nie, to co pomoże? Czy taki nawilżacz jest odpowiedni w dni gorące, które powoli się zaczynają? Jeżeli nawilżacz pomoże, to orientuje się ktoś jaki model jest godny polecenia, nie jestem zbyt zamożny, więc takie po tysiąc złoty raczej odpadają.

Czytając różne fora, ludzie piszą, że wysokie temperatury oraz nawilżenie powietrza powoduję namnażanie bakterii. Sam już nie wiem co robić. Próbowałem stawiać miskę z wodą obok łóżka, lub mokry ręcznik na grzejniku, ale niewiele to dało.

Proszę o pomoc :)
Piotr

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nawilżacz jeszcze bardziej moze skomplkować sytuacje, w lato ogólnie powietrze jest wilgotne, najgorzej jest właśnie zimą gdy nie wietrzymy pomiesczenia a na dworzu jest sucho, tak w zime jest sucho. Wątpię by to wina była suchego powietrza.
Wysłana -
Zadbaj o higienę snu i stan szyi, głównie szyi. Idź do lekarza lub fizjoterapeuty dowiedzieć się czy nie masz jakiś wad, dodatkowo rozmasuj i porościągaj mięśnie szyi i kaptura. Spróbuj spać bez poduszki lub z bardzo płaską poduszką.
Wysłana -
Cała higiena snu to oczywiście podstawa ale tu jednak warunki do niego nie są do końca optymalne, zawsze tak było ?


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-05-20 10:24:20
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź