SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w kolanach oraz dziwna zmiana przy pompkach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7263

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 116
Przykra sprawa z takimi bólami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście że przykra ale nie ma co się użalać tylko trzeba działać , większość rzeczy jest jednak do dość szybkiego wyeliminowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Przez miesiąc stosowałem komples Flux All Nutrition i jest znacznie lepiej.

Lekarz stwierdził, że to chondromalacja rzepki, przepisał 'Arthrytl' i dał jeszcze skierowanie na rtg dla pewności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Zapomniałem zaktualizować.

Opis do RTG - 'Utkanie kostne kości stawu kolanowego lewego prawidłowe.
Szpara tego stawu szerokości w normie.'

Chondromalacja pierwszego stopnia, póki co.

Grożą mi zastrzyki z kwasem hialuronowym
Lek 'Arthryt', który mi przepisał lekarz, g**** daje.

Zalecił łykać go przez 6 tygodni.
Wg zaleceń przestałem łykać suplement(nazwa wyżej) i zacząłem stosować ten lek.
Śmiało mogę powiedzieć, że ten kompleks od AllNutrition dawał więcej, ale cóż... zobaczymy.
Nie będę oczekiwał cudów po tygodniu, czy dwóch.

Bardzo przydatna byłaby Wasza opinia w tej materii.
Działanie siarczanu glukozaminy jest ponoć wątpliwe.
Czytałem też sporo o tych zastrzykach, które kosztują krocie, ale ponoć mało dają.

Czy ktoś z czytających to stosował?

Wgl sądzicie, że rollowanie czworoglowych może pomóc z moją dolegliwością?

Póki co, mam zakaz zabierania się za ćwiczenia siłowe związane z nogami, co jest dla mnie mega dobijające, bo martwe/przysiady/podrzuty/plyometria RIP...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Z tego co wychodzi z opisu jest tylko chondromalacja 1 stopnia, jakie masz obecnie objawy i kiedy występują (pora , co je nasila itp.) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Na szczęście pierwszego stopnia, bo drugi to ponoć stan operacyjny.
Objawy?
Dyskomfort/bóle/uczucie niestabilności w rzepce/pod rzepką/w troczkach.
Tak bym to mniej więcej ujął.
Objawy nasilają się rano i podczas chodzenia, podczas siedzenia po turecku jakby też.

Poruszam się głównie ze zgiętą lewą nogą, bo jak jest wyprostowana to czuć ten dyskomfort w lewej nodze.
Staram się ją oszczędzać.
Więcej niż 10 zwykłych przysiadów sprawia, że dyskomfort jest większy.

O dziwo, prawa noga się trzyma, ale może przez to, że zawsze była tą dominującą i jest w niej 1,5kg mięśnia więcej.
Co nie zmienia faktu, że gdy robiłem kiedyś przysiady ze sztangą, to w obu kolanach miałem wrażenie, jakby coś miało z nich wyjść do przodu(w momencie bycia na dole w przysiadzie).

Z prawej nogi mogę skakać, mogę na nią robić naskok, ale na lewą nawet nie próbuję z wiadomych powodów.
Gdyby lewa noga była w takim stanie, jak prawa, to pewnie ćwiczyłbym nogi, lżej, ale jednak.
T



Zmieniony przez - LeaderRTD w dniu 2018-03-03 17:41:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Czy teraz zabrałeś się za leczenie i wybrałeś się na terapię czy dalej uważasz że samo przejdzie lub po tabletkach 'na stawy' ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Jak wyżej możesz wywnioskować - Byłem u specjalisty, który stwierdził chondromalację rzepki.
Dał mi lek i stwierdził, że jeśli on nie pomoże to będziemy się posiłkować lekami.
Zalecił przerwę od ćwiczeń na nóg, ale ogólnie mogę rollować czworogłowe, bo ponoć ten mięsień naciska najbardziej na rzepkę i to także nie pomaga.

Słyszałem także o ćwiczeniu 'TCE' - terminal knee extension , ale nie wiem, czy ono będzie dla mnie dobre w aktualnym stanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
LeaderRTD
Dał mi lek i stwierdził, że jeśli on nie pomoże to będziemy się posiłkować lekami.
Zalecił przerwę od ćwiczeń na nóg, ale ogólnie mogę rollować czworogłowe, bo ponoć ten mięsień naciska najbardziej na rzepkę i to także nie pomaga.



to jest bardziej skomplikowany temat i w tym celu powinieneś udać się terapię , dziwi mnie że przez taki czas wciąż tego nie zrobiłeś a bardzo możliwe że już dawno byłoby po temacie


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-03-04 10:32:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Wiesz, słucham się zaleceń lekarza.

Zastanawia mnie tylko, czy TCE oraz rollowanie coś pomoże w tej materii. Co o tym sądzisz?
Wgl jakie masz zdanie na temat tych zastrzyków z kwasem hialuronowym?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy trawienne

Wiecej