SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w dolnym odcinku Kręgosłupa po Przysiadach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2086

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180
Witam jestem tu nowy i chciałbym się zapytać co mogło się stać z moim Kręgosłupem. Wczoraj poszedłem na trening nóg i zacząłem od przysiadów z ciężarem 75 kg... do wykonania miałem mieć 3 serie po 12 powtórzeń. 2 pierwsze serie zrobiłem spokojnie i w 3 przy 7 albo 8 powtórzeniu podbiłem lekko sztangę do góry kiedy spadła poczułem że coś mi w dolnym odcinku chrupnęło... od razu poczułem ból ale zdążyłem odłożyć sztangę na miejsce. Postanowiłem się położyć na ziemi, ale już wiedziałem że coś jest nie tak. Wstałem i zaczęło mi się robić słabo przeszedłem parę metrów napiłem się wody usiadłem i poczułem się lepiej, niestety ból odcinka krzyżowego( tak mi się wydaję bo ból jest nad samym pośladkiem) był duży. Poszedłem do domu i odpoczywałem w nocy słabo spałem bo wciąż budziłem się z bólem i szukałem pozycji bez bólowej.... Dziś idę do lekarza lecz chciałbym się was spytać czy ktoś miał coś podobnego albo ma i co to może być? Mam nadzieję że nic poważnego..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
ArekMirka
Witam,

Myślę, że tak powinienem zrobić czyli udać się do specjalisty, ale to dopiero po wykonaniu rezonansu magnetycznego a ten będę mógł wykonać dopiero po zdjęciu aparatu na zęby.


nie musisz mieć rezonansu żeby udać się do specjalisty, dobre badanie kliniczne dostarczy odpowiednio dużą ilość informacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Może być sporo czynników tym bardziej że doszło podczas do powstania dolegliwości podczas urazu i najpierw trzeba wykluczyć uszkodzenie strukturalne, daj znać po wizycie lekarskiej jak sytuacja wygląda
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180
Więc byłem u lekarza i rentgen nic nie wykazał więc skierował mnie na badanie MRT. Niestety nie mogę w najbliższym czasie pójść na badanie ponieważ mam aparat na zęby. I znowu jestem w kropce. Lekarz mówił, że najprawdopodobniej dysk lekko mogł wyjść. Czy jest to możliwe? Chcę równierz dodać, że moment w którym mi ''Chrupnęło'' był na samej górze kiedy stojąc sztanga lekko mi podskoczyła i spadając musiał uszkodzić plecy. Chciałbym się dowiedzieć co mogło się stać w najgorszym przypadku i jak długo mniej więcej się wypoczywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
więc spróbowałbym na terapię manualną do fizjo
"dysk" - yes, ale większość ma na rezonansie mniejszą, bądź większą dyskopatię. Zdecydowana większość przypadków jest do ogarnięcia podstawowymi ćwiczeniami + zabiegami ze strony specjalisty.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180
aha skoro już tu jestem chciałbym również zapytać się w jaki sposób lub skąd czerpać wiedzę na temat rehabilitacji kręgosłupa szczególnie dolnego odcinka.. Książki lub źródła wiedzy w internecie... Dużo tych informacji i wiele się różni i chciałbym poznać wasze opinie i sugestie. Dziękuję z góry za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180
Mieszkam w Niemczech i ciężko tu mi znaleść dobrego fizjo... Lekarz mówił żebym wygrzewał to miejsce...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
OK, tylko samemu to wiesz - nie do końca można rzucić konkretnymi zaleceniami, bo nie wiadomo co ci się konkretnie stało.
Marek Purczyński prowadzi fajny kanał na YT. Przy ewentualnej dyskopatii, z dość bezpiecznych zaleceń, które są mi znane to trening core/stabilizacja/trening mięśni głębokich + rolowanie + rozciąganie odpowiednich partii. Przy czym robić to z głową i jeśli czujesz, że ból pogłębiasz to po prostu odpuszczasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180
WnMPapa
OK, tylko samemu to wiesz - nie do końca można rzucić konkretnymi zaleceniami, bo nie wiadomo co ci się konkretnie stało.
Marek Purczyński prowadzi fajny kanał na YT. Przy ewentualnej dyskopatii, z dość bezpiecznych zaleceń, które są mi znane to trening core/stabilizacja/trening mięśni głębokich + rolowanie + rozciąganie odpowiednich partii. Przy czym robić to z głową i jeśli czujesz, że ból pogłębiasz to po prostu odpuszczasz.



Dzięki wielkie... Właśnie o takiego kogoś mi chodziło... Myślisz, że powinnienem odczekać jakiś okres aż ból lekko odpuści i dopiero zacząć spokojnie się rehabilitować na własną rękę?? Czy raczej nic nie robić i czekać aż ból minie całkowicie?? A jescze jedno pytanie czy mogę wykonywać inne ćwiczenia na ssiłowni typu wyciskanie sztangi itp.??



Zmieniony przez - ArekMirka w dniu 2018-02-01 14:50:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
zdecydowanie z tydzień luzu od wszystkiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Udaj się do specjalisty to że w Niemczech nie oznacza że nie ma ich tam nie miejscu i można normalnie skorzystać , wybierz się do fizjoterapeuty lub osteopaty. Doradzanie w przypadku gdy niewiadomo co jest przyczyną mija się trochę z celem ponieważ równie dobrze możesz zaszkodzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180
Witam,

Myślę, że tak powinienem zrobić czyli udać się do specjalisty, ale to dopiero po wykonaniu rezonansu magnetycznego a ten będę mógł wykonać dopiero po zdjęciu aparatu na zęby. Chciałem się podzielić tym co się dzieje aktualnie ponieważ ból z każdym dniem się zmniejszał aż dzisiaj wstałem i bólu nie odczuwam... Mogło się tak stać, że tak szybko naprawiłem to miejsce? Dodam że codziennie leżałem w wannie i robiłem sobie masaż silnym strumieniem wody oraz wykonywałem delikatne ćwiczenie tzn. (przy większym bólu odpuszczałem). I dzisiaj wstaje chodzę schylam się bez bólu. Odczekam jeszcze parę di i wracam do treningu oczywiście zmodyfikowanego... Jeśli chcecie zobaczyć co zmieniam to niedługo otwieram dziennik i tam wszystko opiszę.


Zmieniony przez - ArekMirka w dniu 2018-02-03 09:13:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pocenie się stóp

Następny temat

Urosnę?

WHEY premium