SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból w dolnym odcinku Kręgosłupa po Przysiadach

Wysłana -
Witam jestem tu nowy i chciałbym się zapytać co mogło się stać z moim Kręgosłupem. Wczoraj poszedłem na trening nóg i zacząłem od przysiadów z ciężarem 75 kg... do wykonania miałem mieć 3 serie po 12 powtórzeń. 2 pierwsze serie zrobiłem spokojnie i w 3 przy 7 albo 8 powtórzeniu podbiłem lekko sztangę do góry kiedy spadła poczułem że coś mi w dolnym odcinku chrupnęło... od razu poczułem ból ale zdążyłem odłożyć sztangę na miejsce. Postanowiłem się położyć na ziemi, ale już wiedziałem że coś jest nie tak. Wstałem i zaczęło mi się robić słabo przeszedłem parę metrów napiłem się wody usiadłem i poczułem się lepiej, niestety ból odcinka krzyżowego( tak mi się wydaję bo ból jest nad samym pośladkiem) był duży. Poszedłem do domu i odpoczywałem w nocy słabo spałem bo wciąż budziłem się z bólem i szukałem pozycji bez bólowej.... Dziś idę do lekarza lecz chciałbym się was spytać czy ktoś miał coś podobnego albo ma i co to może być? Mam nadzieję że nic poważnego..
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Może być sporo czynników tym bardziej że doszło podczas do powstania dolegliwości podczas urazu i najpierw trzeba wykluczyć uszkodzenie strukturalne, daj znać po wizycie lekarskiej jak sytuacja wygląda
Wysłana -
Więc byłem u lekarza i rentgen nic nie wykazał więc skierował mnie na badanie MRT. Niestety nie mogę w najbliższym czasie pójść na badanie ponieważ mam aparat na zęby. I znowu jestem w kropce. Lekarz mówił, że najprawdopodobniej dysk lekko mogł wyjść. Czy jest to możliwe? Chcę równierz dodać, że moment w którym mi ''Chrupnęło'' był na samej górze kiedy stojąc sztanga lekko mi podskoczyła i spadając musiał uszkodzić plecy. Chciałbym się dowiedzieć co mogło się stać w najgorszym przypadku i jak długo mniej więcej się wypoczywa
Wysłana -
więc spróbowałbym na terapię manualną do fizjo
"dysk" - yes, ale większość ma na rezonansie mniejszą, bądź większą dyskopatię. Zdecydowana większość przypadków jest do ogarnięcia podstawowymi ćwiczeniami + zabiegami ze strony specjalisty.
Wysłana -
aha skoro już tu jestem chciałbym również zapytać się w jaki sposób lub skąd czerpać wiedzę na temat rehabilitacji kręgosłupa szczególnie dolnego odcinka.. Książki lub źródła wiedzy w internecie... Dużo tych informacji i wiele się różni i chciałbym poznać wasze opinie i sugestie. Dziękuję z góry za pomoc
Wysłana -
Mieszkam w Niemczech i ciężko tu mi znaleść dobrego fizjo... Lekarz mówił żebym wygrzewał to miejsce...
Wysłana -
OK, tylko samemu to wiesz - nie do końca można rzucić konkretnymi zaleceniami, bo nie wiadomo co ci się konkretnie stało.
Marek Purczyński prowadzi fajny kanał na YT. Przy ewentualnej dyskopatii, z dość bezpiecznych zaleceń, które są mi znane to trening core/stabilizacja/trening mięśni głębokich + rolowanie + rozciąganie odpowiednich partii. Przy czym robić to z głową i jeśli czujesz, że ból pogłębiasz to po prostu odpuszczasz.
Wysłana -
WnMPapa
OK, tylko samemu to wiesz - nie do końca można rzucić konkretnymi zaleceniami, bo nie wiadomo co ci się konkretnie stało.
Marek Purczyński prowadzi fajny kanał na YT. Przy ewentualnej dyskopatii, z dość bezpiecznych zaleceń, które są mi znane to trening core/stabilizacja/trening mięśni głębokich + rolowanie + rozciąganie odpowiednich partii. Przy czym robić to z głową i jeśli czujesz, że ból pogłębiasz to po prostu odpuszczasz.

Dzięki wielkie... Właśnie o takiego kogoś mi chodziło... Myślisz, że powinnienem odczekać jakiś okres aż ból lekko odpuści i dopiero zacząć spokojnie się rehabilitować na własną rękę?? Czy raczej nic nie robić i czekać aż ból minie całkowicie?? A jescze jedno pytanie czy mogę wykonywać inne ćwiczenia na ssiłowni typu wyciskanie sztangi itp.??

Zmieniony przez - ArekMirka w dniu 2018-02-01 14:50:47
Wysłana -
zdecydowanie z tydzień luzu od wszystkiego.
Wysłana -
Udaj się do specjalisty to że w Niemczech nie oznacza że nie ma ich tam nie miejscu i można normalnie skorzystać , wybierz się do fizjoterapeuty lub osteopaty. Doradzanie w przypadku gdy niewiadomo co jest przyczyną mija się trochę z celem ponieważ równie dobrze możesz zaszkodzić.
Wysłana -
Witam,

Myślę, że tak powinienem zrobić czyli udać się do specjalisty, ale to dopiero po wykonaniu rezonansu magnetycznego a ten będę mógł wykonać dopiero po zdjęciu aparatu na zęby. Chciałem się podzielić tym co się dzieje aktualnie ponieważ ból z każdym dniem się zmniejszał aż dzisiaj wstałem i bólu nie odczuwam... Mogło się tak stać, że tak szybko naprawiłem to miejsce? Dodam że codziennie leżałem w wannie i robiłem sobie masaż silnym strumieniem wody oraz wykonywałem delikatne ćwiczenie tzn. (przy większym bólu odpuszczałem). I dzisiaj wstaje chodzę schylam się bez bólu. Odczekam jeszcze parę di i wracam do treningu oczywiście zmodyfikowanego... Jeśli chcecie zobaczyć co zmieniam to niedługo otwieram dziennik i tam wszystko opiszę.

Zmieniony przez - ArekMirka w dniu 2018-02-03 09:13:06
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź