SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból w centralnej części klatki piersiowej nad mostkiem.

Wysłana -
Witam, ból opisany w temacie doskwiera mi już około roku. Między innymi przez własnie niego zawiesiłem treningi. Pojawił się gdy wyciskałem rekord na klatę, następnie przy każdym treningu się powracał i nasilał. Mimo roku przerwy od siłowni ból jest nadal odczuwalny nawet w spoczynku. Bywa, że się budzę i nie mogę za nisko pochylić ciała, ponieważ ból się nasila. Za każdym razem boli gdy wypchnę klatkę do przodu, cofając ręce do tyłu. Byłem u lekarza, zrobił EKG, wyniki prawidłowe i powiedział, że tak po prostu już musi być ... . Może ktoś miał podobny ból i jest w stanie powiedzieć jak temu zapobiec i czym to jest spowodowane ?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
A zrobiłeś prześwietlenie czy z układem kostnym wszystko ok jest
Wysłana -
Nie, na prześwietleniu nie byłem. Możliwe jest jakies pęknięcie kości podczas wyciskania ?
Wysłana -
Byłeś w ciągu roku tylko u lekarza i miałeś przeprowadzone EKG ? Pokaż gdzie dokładnie są dolegliwości bólowe i co je nasila rano, poranek (przebudzenie) i cofnięcie łopatek ? Jakieś inne dolegliwości np. w obrębie kręgosłupa czy układu pokarmowego ?
Wysłana -
https://zapodaj.net/8184d9aee7d71.jpg.html - miejsce bólu zaznaczone na niebiesko. Ten ból nasila się na dłuższy czas po treningu siłowym, który obciąża klatkę( nawet kilka pompek ). Czuję to też bardzo mocno przy wypchnięciu klatki do przodu, a także napięciu mięśni na niej (napinka jak kulturyści na scenie), ale gdy wrócę do normalnej postawy ból znika albo jest słaby. Nie mam pojęcia natomiast dlaczego jednego dnia jak się obudzę potrafi być wszystko ok, a drugiego boli aż ogranicza ruchy. EKG tak jak wspominałem wcześniej było robione i wyniki wykazały, że wszystko ok. I nie mam żadnych innych dolegliwości poza tym.
Wysłana -
Dolegliwości bólowe powstały w trakcie treningu, trening również je nasila, jak i przyjęcie pewnej specyficznej pozycji już te informacje mocno sugerują że problem nie jest pochodzenia sercowego. Sugerowałbym udać się na konsultacje do osteopaty / fizjoterapeuty.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź